Ratingowa mapa świata wg Moody's [Infografika]

2016-05-13 08:16
publikacja
2016-05-13 08:16

Dziś po południu agencja Moody’s ma przedstawić rewizję ratingu dla Polski. Sprawdźmy, jak analitycy agencji oceniają inne kraje.

Długoterminowy rating w walucie obcej, który agencja Moody's obecnie przypisuje Polsce, to A2. Jest to szósty najwyższy poziom ratingu w ogóle, co plasuje nasz kraj w dolnej połowie zestawienia krajów o ratingu inwestycyjnym.

Taki sam poziom ratingu jak Polska w Moody's mają jeszcze Botswana i Słowacja. Jeżeli dziś rating naszego kraju zostanie obniżony, wówczas znajdziemy się na tej samej półce co Litwa, Łotwa, Malezja, Malta, Meksyk, Oman i Peru. 

Skala ratingowa stosowana przez Moody's
Aaa Rating inwestycyjny
Aa1
Aa2
Aa3
A1
A2
A3
Baa1
Baa2
Baa3
Ba1 Rating nieinwestycyjny ("śmieciowy")
Ba2
Ba3
B1
B2
B3
Caa1
Caa2
Caa3
Ca
C
/
Źródło: Moody's

Michał Żuławiński

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (61)

dodaj komentarz
~Inwestor
pISOWSKIE komentatorzy w natarciu.
~LkLHbEiY
pEłooWskieee cosik nagryzmoliło w stanie pomroczności jasnej 8-/
~nowy
u.s.a. Dobry rejting a najwieksze zadłurzenie nawed grecja ma mniejszy dług .
~Inwestor
BZDURA. Jaka jest gospodarka USA, jaka Grecji. Jaka jest zdolność do spłaty długu USA, jaka Grecji.
~anonim
Jak spojrzeć na kwoty to owszem, ale jak spojrzysz na to ile wynosi PKB USA, to Cała UE zarabia połowę tego. Dla nich te ten Biliard to 101% PKB, dla porównania średnie zadłużenie w UE to 84%, przy czym w odróżnieniu od Europy USA ma na czym oszczędzać. Zamknąć kilka baz wojskowych na świecie, Ograniczyć wydatki na Jak spojrzeć na kwoty to owszem, ale jak spojrzysz na to ile wynosi PKB USA, to Cała UE zarabia połowę tego. Dla nich te ten Biliard to 101% PKB, dla porównania średnie zadłużenie w UE to 84%, przy czym w odróżnieniu od Europy USA ma na czym oszczędzać. Zamknąć kilka baz wojskowych na świecie, Ograniczyć wydatki na PENTAGON i NASA, sprzedać surowce, które chomikują podczas gdy swoje oszczędzając korzystają z tych z innych państw i już dług spada o jakieś 80%. A u nas? Na czym oszczędzą jak prób przekroczymy? świadczenia obetną? To ludzie od razu na ulice wyjdą... Amerykański dług był zaciągany pod tworzenie kapitału, Europejski na Politykę socjalną, my nie mamy z czego nawet robić oszczędności, a gdy przyjdzie dzień spłaty długów, to wątpię by nasze dzieci czy nawet my sami cieszyły się tym że muszą spłacać, emeryturę pradziadka, którego już dawno na świecie nie ma ale zapewnienie jej wiązało się z kosztami państwa.
~Andrzej
Te oceny są tyle warte co papier na których je napisano. Dla tych co nie pamiętają przypominam Lehman Brothers tuż przed upadkiem miał ... AAA
Dziękuję.
~as
Brakuje Syrii, Iranu i Somalii. Tam na pewno można w coś zainwestować. Wiedzą o tym potentaci branży zbrojeniowej.
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Kwasomega6
Gdzie ten promowany przez was rating? Wyjdzie tak jak niedawno z niemającym się odbyć spotkaniem Duda-Obama? Klakierzy iii rip przegraliście wszystko

Powiązane: Wykres dnia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki