REKLAMA
WEBINAR

Ranking popularności spółek giełdowych. Luty 2010

Jarosław Ryba2010-03-02 06:00
publikacja
2010-03-02 06:00
Najpopularniejszymi spółkami giełdowymi w lutym były Bioton i Petrolinvest, wynika z rankingu publikowanego na stronach Bankier.pl. Tuż za nimi znalazły się KGHM oraz PGE. Te cztery spółki wybijają się zdecydowanie na tle pozostałych uczestników rankingu, których popularność jest blisko dwukrotnie mniejsza niż lidera zestawienia.

Ranking najpopularniejszych spółek miesiąca przygotowywany jest na podstawie wskaźnika popularności profili giełdowych w portalu Bankier.pl, który na bieżąco informuje o tym jak dużym zainteresowaniem cieszy się każda ze spółek. Jego notowania znajdują się w profilach spółek giełdowych, tuż pod nazwą waloru oraz na stronie Ranking popularności.

Kurs i wolumen obrotu Petrolinvestu na WGPW od debiutu do 01.04.2010 r.

W lutym na czele rankingu znalazły się niemal ex aequo Bioton i Petrolinvest. Bioton w zeszłym miesiącu kontynuował trend spadkowy, w którym znajduje się od prawie czterech lat. 11 lutego osiągnął najniższą w swojej historii wycenę, sięgając poziomu 17 gr. za akcję. To najniższy poziom od kiedy spółka jest notowana na GPW, pomijając incydent z 16 stycznia 2009 r., gdy kurs na chwilę otarł się o ten poziom, co było efektem największej kryzysowej fali spadków, która dopiero wlewała się na warszawską giełdę.

Spółka, która od blisko dwóch lat nieprzerwanie pokazuje straty wyceniana jest obecnie na 64 proc. swojej wartości zapisanej w księgach. Oznacza to, że w rynkowej wycenie nadal jest warta prawie miliard złotych. Przyszłość tego producenta insuliny może być ciekawa, ponieważ spółka (w odróżnieniu od Agory) pozostaje w WIG20 oraz ustami właściciela Ryszarda Krauzego zapewnia, że w bieżącym roku wypracuje zysk operacyjny na poziomie 135 mln zł.

Obok Biotonu najpopularniejszą spółką w lutym była druga firma ze stajni Ryszarda Krauzego - Petrolinvest. W lutym po wielomiesięcznej serii dramatycznych spadków nastąpiło pierwsze mocniejsze odbicie kursu wydobywczej spółki. Na sesji 15 lutego kurs akcji niespodziewanie wzrósł o ponad 25 proc. Drugie uderzenie popytu miało miejsce pod koniec lutego. Wszystko przy wyższych niż zazwyczaj obrotach, co skłania inwestorów do wierzenia, że oto odbijamy się od dna.

W połowie zeszłego miesiąca spółka pojawiła się nawet jako propozycja w popularnym programie Rynki Dla Opornych, jednak nie zyskała przychylności prowadzących program, którzy uznali, że dopóki nie wyjaśni się sprawa finansowania dalszej działalności spółki przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju ryzyko inwestycyjne jest zbyt duże.

Poza drugą pozycją w lutowym rankingu popularności spółek giełdowych Petrolinvest jest zarazem najpopularniejszą spółką na forum. Tylko w ciągu 28 lutowych dni o spółce napisano dokładnie 10 010 postów. Oznacza to, że każdego dnia przez cały luty codziennie na forum Bankier.pl tylko o tej firmie pisano 357 postów, czyli prawie 15 postów w ciągu każdej godziny, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały miesiąc.

Aktualizowany na żywo ranking popularności spółek giełdowych na stronach Bankier.pl, wraz z informacjami na temat popularności spółki na forum, można znaleźć pod adresem: https://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/ranking.html

Jarosław Ryba / Bankier.pl

Zobacz również:

Pełny ranking popularności spółek giełdowych. Luty 2010

Najpopularniejsze spółki giełdowe w 2009 r.
Źródło:

Do pobrania

lutypng
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~ftt
szczegolnie Bioton ...........spolka gigant do tracenia kASY ale moze odbije
~graf02
Nie wiem co robi ten śmieciowy Bioton na WIG20. Warto poczytać optymistyczne i uspokające wypowiedzi Krauzego kiedy akcje były wyceniane w okolicy 1,2-0,8zł.
tomasz_ci_los
tak teraz leszcze rzucą sie na bioton a oni opchną im reszte pozostałości. Ile ludzi na tym wtopiło kasy to szkoda gadać.
~szkoda biotonu
polska smieciowa giełda jak widac najbardziej interesuje sie smieciami petrol to nic innego a bioton obroty nanim zawsze sa ogromne czy słuzy do prania kasy?
Raczej nie ale jak widac jest specjalnie dołowany i manipulowany bo firma w przeciwieństwie do petro piasku produkuje sporo ale tez sporo przeinwestowała i krauze ja obiocazył
polska smieciowa giełda jak widac najbardziej interesuje sie smieciami petrol to nic innego a bioton obroty nanim zawsze sa ogromne czy słuzy do prania kasy?
Raczej nie ale jak widac jest specjalnie dołowany i manipulowany bo firma w przeciwieństwie do petro piasku produkuje sporo ale tez sporo przeinwestowała i krauze ja obiocazył swoim petrolinwestek !!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki