REKLAMA

Randstad przejmuje Monster.com

Mikołaj Fedkowicz2016-08-09 13:35
publikacja
2016-08-09 13:35

Randstad, czyli drugie największe na świecie przedsiębiorstwo z branży HR, ma dokonać przejęcia Monster Worldwide, właściciela serwisu z ogłoszeniami o pracę Monster.com.

Randstad przejmuje Monster.com / YAY Foto

Holenderska spółka Randstad ogłosiła dziś plany zakupu amerykańskiego serwisu. Wartość przejęcia ma wynieść 429 mln dolarów, co oznacza 3,4 USD na akcję. Jest to 23% nadwyżka nad poniedziałkową ceną zamknięcia kursu spółki Monster. Amerykańskie przedsiębiorstwo ma zachować swoją nazwę i kontynuować działalność jak niezależny podmiot, a finalizacja transakcji jest planowana na czwarty kwartał bieżącego roku. 

Według oświadczenia Randstad, ruch ten ma wzmocnić pozycję portalu w Stanach Zjednoczonych, do czego przedsiębiorstwo dążyło od lat. Zarządzający obu firm podkreślają również obopólne zalety takiej decyzji. Zaawansowana technologicznie platforma Monstera, a także jego efektywne rozwiązania w zakresie mobilnym maja być naturalnym wsparciem dla działalności holenderskiej firmy. Z drugiej strony Monster skorzysta na włączeniu w struktury większego przedsiębiorstwa, docierając do większej liczby klientów oraz przyspieszając własny rozwój.

Jest to już kolejne w ostatnich miesiącach przejęcie na rynku doradztwa zawodowego i rekrutacji. Jeszcze w czerwcu sam Monster nabył serwis Jobr. W ubiegłym miesiącu byliśmy także świadkami przejęcia portalu Simply Hired przez bardziej znany Indeed.com.

Randstad to prawdziwy gigant w obszarze doradztwa zawodowego. Posiada swoje oddziały w 39 krajach, w tym także w Polsce. W naszym kraju holenderska firma działa od 1997 r. i jest tu największym tego typu przedsiębiorstwem. Na krajowym rynku działa także MonsterPolska.pl wykorzystujący technologię i markę Monster. Zarządzany jest przez fińską spółkę Alma Career.

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~hehe
duzi złodzieje i oszuści przejmuja mniejszego złodzieja i oszusta
~niepelnosprawny_org
nie mają czegośtakiego jak Polski UOKIK?
~zez
HR czyli największa przechowalnia pań po psychologii którym wydaje się, że potrafią ocenić zdolności kandydata do pracy dzięki uważnemu obserwowaniu jak porosza rękoma podczas rozmowy :)
~Proktolog
W przypadku proktologa ma to sens
~zorra
HR - XXI - wieczny handel i zarządzanie niewolnikami...

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki