WAŻNE

RPP nie organizuje konferencji po posiedzeniach, bo wydłużył się czas posiedzeń

2020-06-26 13:18
publikacja
2020-06-26 13:18
RPP

RPP nie organizuje konferencji po posiedzeniach Rady, bo wydłużył się czas posiedzeń RPP - podało Ministerstwo Finansów, powołując się na informacje uzyskane w NBP. Informacje te MF zamieścił w odpowiedzi na interpelację poselską.

"Narodowy Bank Polski w udzielonej odpowiedzi wyjaśnia, że sytuacja związana z pandemią, w szczególności wprowadzone restrykcje, jak również w trosce o bezpieczeństwo, posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP) zostały skrócone do jednego dnia, a liczba posiedzeń została ograniczona do jednego w miesiącu" - napisano.

"Skutkiem wprowadzenia powyższych zmian stało się zwiększenie liczby punktów obrad każdego posiedzenia, co znacząco wydłużyło czas trwania posiedzeń. Ze względu na poświęcanie dużej ilości czasu na odbycie posiedzenia, zrezygnowano z przeprowadzania konferencji prasowych bezpośrednio po decyzjach Rady" - dodano.

MF podał, że ponadto NBP podkreśla istotność informacji zamieszczonych na własnej stronie internetowej, tj. zwłaszcza informacji po posiedzeniach Rady, w tym opisów dyskusji z posiedzeń RPP.

"W czasie pandemii zakres publikowanych informacji poszerzony został o inne komunikaty prasowe NBP, w tym o komunikaty zarządu NBP" - dodano. (PAP Biznes)

map/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (13)

dodaj komentarz
henk54
Boją się pytań. Wiedzą, że to co robią to zguba dla polskiego społeczeństwa.
jelonek1
dlaczego MF robi za sekretariat RPP/NBP? czyżby niezależny bank centralny nie był w stanie samodzielnie odpowiedzieć na takie pytanie? no chyba że niektóre decyzje (i odpowiedzi) powstają poza NBP
anty12
Krysztalowy Glapinski od nieskonczonej ilosci gotowki boi sie pytan od dziennikarz ? Widac od razu ze puszcza ze strachu. Wazne ze Jarek stoi za nim za murek. Schowal sie Glapa w swojej norze i czeka na wyniki wyborow.
tourette
Glapiński nie ma nic do powiedzenia gdyż J. Kaczyński nie tłumaczy mu się ze swoich decyzji.
sammler
Wydawanie komunikatów tej treści nie najlepiej świadczy o inteligencji członków tego szacownego gremium.
devroo
Już za trzy dni możemy zacząć proces dziękowania tym panom za ich trudną i pełną wyrzeczeń pracę. Może w prywatnym biznesie będą w stanie w pełni rozwinąć swoje niezwykłe talenty.
sammler
No właśnie. Jednym z motywów odsunięcia Dudy od władzy jest właśnie kwestia wyboru nowych członków RPP, a niebawem również prezesa NBP.

Nikomu nie zamierzam mówić, na kogo ma głosować. Byle nie na Dudę.

#wyPAD2020
ryszard_ochodzki odpowiada sammler
jeśli nie zamierzasz nikomu mówić na kogo głosować to nie mów.

Wybór Dudy, Kosiniaka, Czaskoskiego, Hołowni jest bez znaczenia dla gospodarki.
sammler odpowiada ryszard_ochodzki
Oczywiście, że jest bez znaczenia. W końcu to klony Dudy, prawda?

Tobie naprawdę wydaje się, że prezydent musi znać się na wszystkim? Że nie ma doradców? Doradcą ekonomicznym Hołowni jest np.znany z tego portalu pan Kuczyński.

Powiązane: RPP obniża stopy procentowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki