REKLAMA

RPP: decyzja i komunikat po posiedzeniu będą publikowane na stronie NBP

2020-10-06 18:24
publikacja
2020-10-06 18:24
fot. Marek Wisniewski / Puls Biznesu / FORUM

Decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych oraz informacja po październikowym posiedzeniu RPP zostaną opublikowane w środę na stronie internetowej NBP - podał we wtorek bank centralny w komunikacie.

NBP nie poinformował wprost, czy po posiedzeniu odbędzie się konferencja prasowa. Po wystosowaniu analogicznych komunikatów w poprzednich miesiącach konferencje nie odbyły się.

Począwszy od 17 marca NBP nie organizuje konferencji prasowych po posiedzeniach Rady - ani w tradycyjnej formie, ani za pośrednictwem zdalnych środków komunikacji.

NBP poinformował w czerwcu Ministerstwo Finansów, że w związku ze skróceniem posiedzeń decyzyjnych RPP do jednego dnia i ograniczeniem liczby posiedzeń Rady do jednego w miesiącu, ze względu na poświęcanie dużej ilości czasu na odbycie posiedzenia zrezygnowano z przeprowadzania konferencji prasowych bezpośrednio po decyzjach Rady.

Do końca bieżącego roku RPP ma obradować, według aktualnego harmonogramu, jeden dzień w miesiącu na posiedzeniu decyzyjnym.

Na trzech posiedzeniach między 17 marca, a 28 maja RPP trzykrotnie obniżyła w tym roku stopę referencyjną, łącznie o 140 pb., w krokach po 50, 50 i 40 pb., do poziomu 0,10 proc. (PAP Biznes)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Indywidualna opieka Doradcy, kursy walut Premium, ochrona przed cyber przestępcami.

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jpelerj
A nie w Radiu Maryja i Głosie Niedzielnym?

Powiązane: RPP obniża stopy procentowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki