REKLAMA

RPO punktuje wady "Polskiego ładu" i apeluje o jego opóźnienie

2021-10-19 06:55
publikacja
2021-10-19 06:55
RPO punktuje wady "Polskiego ładu" i apeluje o jego opóźnienie
RPO punktuje wady "Polskiego ładu" i apeluje o jego opóźnienie
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Marcin Wiącek punktuje wady reformy rządu - informuje we wtorek "Fakt".

"Fakt" przypomina, że za dwa i pół miesiąca ma wejść w życie "Polski ład", czyli największa od lat reforma podatkowa. Gazeta zwraca uwagę, że sęk w tym, że reforma wciąż nie została uchwalona i nikt nie wie, jaki będzie jej ostateczny kształt. Dlatego Rzecznik Praw Obywatelskich apeluje o to, by wprowadzić ją dopiero od 2023 roku i porządnie ją przygotować.

"Zasada ochrony zaufania obywatela do państwa i stanowionego przez nie prawa wymaga takiego tworzenia prawa, aby nie stawało się ono swoistą pułapką dla obywatela” – pisze RPO prof. Marcin Wiącek (39 l.) w piśmie do senatorów. To właśnie oni - zauważa "Fakt" - teraz mają zajmować się "Polskim ładem". Rzecznik wskazuje, co pilnie należy zmienić.

Według Rzecznika zmiany w składce zdrowotnej dla osób pracujących na własny rachunek powinny być wprowadzane stopniowo, a emeryci ze świadczeniami powyżej 5 tys. zł. powinni być objęci ulgą dla klasy średniej. RPO postuluje też pozostawienie wspólnego rozliczenia z dzieckiem.

mmu/ dki/

Źródło:PAP
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (4)

dodaj komentarz
jpelerj
RPO ma rację. Senat pewnie przyjmie poprawki, a sejm będzie chciał odrzucić. Wkurzy to emerytów (głównie kopalnianych i energetycznych) i wystraszy pozostałych. Przed wyborami. Dobre!
azazellomag
Dlaczego żaden RPO nie wnioskował o opóźnienie wejścia w życie ustawy podnoszącej wiek emerytalny
Bzdury wpisuje bez konkretów.
barysza51
Nie było potrzeby. Ustawa to została zrobiona w sposób ineligentny. To nie było podniesienie od razu do 67 lat tylko cały proces był rozciągnięty w czasie. od kilu lat dla mężczyzn do kilkudziesięciu lat dla kobiet.
spedytor
Szanowny Panie Wiacek jesli nie potrafisz wypunktowac wad to nie stwarzaj pozorow ze dbasz o jakakolwiek grupe spoleczna a juz twoj pomysl z ulgą trewelacja ulgi juz mielismy stara baśn

Powiązane: Polski ład

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki