REKLAMA
WEBINAR

Pytanie niespodzianka: Co czeka rynek nieruchomości w 2020 roku?

2020-01-09 10:00
publikacja
2020-01-09 10:00

Zastanawiacie się, co czeka rynek nieruchomości w nowym roku? Czy ceny mieszkań wreszcie zaczną spadać? Jaki będzie los rynku condohoteli i czy warto w nie inwestować? Koniecznie obejrzyjcie ten odcinek "Pytania niespodzianki" i posłuchajcie, jak na te pytania odpowiada Jarosław Mikołaj Skoczeń, redaktor naczelny sieci portali miejskich Twoje-Miasto.pl.

Pytanie niespodzianka: Co czeka rynek nieruchomości w 2020 roku?
Pytanie niespodzianka: Co czeka rynek nieruchomości w 2020 roku?
/ Pexels
Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (5)

dodaj komentarz
bt5
W styczniu 2019 na taki sam temat napisałem że będzie delikatnie spadał wolumen sprzedaży rynku pierwotnego przy delikatnej zwyżce cen . I sądze że trafiłem z prognozami. A na ten rok to na styczeń trudno coś zaprognozować jak się nie ma spływu danych o kredytach i sprzedaży. Choć mam pewne podejrzenia na podstawie wctym tygodniu W styczniu 2019 na taki sam temat napisałem że będzie delikatnie spadał wolumen sprzedaży rynku pierwotnego przy delikatnej zwyżce cen . I sądze że trafiłem z prognozami. A na ten rok to na styczeń trudno coś zaprognozować jak się nie ma spływu danych o kredytach i sprzedaży. Choć mam pewne podejrzenia na podstawie wctym tygodniu wielkiego wysypu na różnych portalach artykułów że " Mieszkania moga tylko drożeć" iż nie ma kolejek do biur sprzedaży deweloperów. Sądzę że na tynku pierwotnym nie ma szans na spadek cen wyłączając promocje i wyprzedaże. A rynek wtórny za syfiarskie mieszkania głównie w blokach gierkowskich i starszych to całkowity obłęd cenowy. Argumenty że dobra lokalizacja są z czapy w czasach asfaltu i Biedronek na wioskach , rynek wtórny to ceny życzeniowe . Oczywiście w Polsce jest mit mieszkania jako wielkiego majątku życia, i ludki co wystawiają rynek wtórny nie zjadą z cenami ofertowymi bo "przecież inflacja, wszytko drożeje". To co w 90 % w Polsce jest na rynku wtórnym to się krajach cywilizowanych należy z gminy jako mieszkanie socjalne. Tak że w 2020 ilość trnaskacji na rynku pierwotnym i wtórnym będzie spadała. Za to będą artykuły o mitycznym wzroście cen mieszkań.
jasiek2017
Jak to fajnie ponarzekać. Zero praktycznej wiedzy a wszystko z internetu )))))
Dziwię się, że jeszcze nie pracujesz dla jakiegoś banku jako dyr ds strategii

Zapewne masz rację, jeśli czynniki cenotwórcze rosną to powinien nastąpić spadek cen mieszkań a nie wzrost )))))
milky_on odpowiada jasiek2017
zauważyłem, przeglądając różne fora internetowe że wstawki typu ")))))" robią najczęściej Ukraińcy albo gimbaza.. nie wiem jak w tym przypadku
jasiek2017 odpowiada milky_on
mysl dalej
jasiek2017
Pan Skoczeń powinien posłuchać ekspertów z forum bankiera. Dowiedziałby się dlaczego ceny mieszkań będą tylko spadać o 50%. Dlaczego deweloper to oszust i złodziej i dlaczego forumowe trole wszystko wiedzą.

Powiązane: Pytanie niespodzianka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki