Przyjazne gesty w relacji muzułmanów z chrześcijanami

We Francji w ostatnich dniach było wiele gestów pojednawczych mających świadczyć o braterstwie muzułmanów i chrześcijan. To reakcja na zamordowanie księdza katolickiego przez dwóch młodych dżihadystów.

Przed wciąż zamkniętym kościołem w Saint-Etienne-du-Rouvray, gdzie z rąk terrorystów zginął ksiądz w czasie odprawiania mszy, są wciąż składane kwiaty i zapalane świece. Wczoraj przed nabożeństwem w tamtejszym meczecie modlił się proboszcz parafii, w której doszło do tragedii. Dzisiaj w sąsiednim kościele rzymskokatolickim jest planowane czuwanie z udziałem przedstawicieli obydwu społeczności religijnych połączone z nabożeństwem w hołdzie pamięci zamordowanego duchownego. Podobne uroczystości mają się odbyć w katedrze w Rouen.

Marsze braterstwa były i są organizowane w wielu miastach, w tym w Tuluzie i w Lyonie. Imamowie w meczetach całej Francji zachęcali wiernych, aby na znak solidarności z chrześcijanami brali udział w niedzielnych mszach świętych.

Pogrzeb 85-letniego księdza Jacquesa Hamela odbędzie się 2 sierpnia. Zamordowany duchowny spocznie na cmentarzu w Rouen.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/wk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~J_N

Oby tak było. Ale jak uczą dawne i aktualne doświadczenia to właśnie muzułmanie w obliczu narastającgo przeciw nim twardego sprzeciwu i oburzenia atakowanych europejczyków, stają
się spolegliwi i mili, chowając (do sprzyjającego momentu) stałe (jak najbardziej nieprzyjazne) uczucia i zamiary , co jest w relacjach z muzułmanami wielokrotnie sprawdzone.
To się nazywa: (lanie krokodylich łez). Póki co,Oni rozumią tylko mowę siły, i do tego nas przyzwyczaili.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,8% VIII 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr -1,3% VIII 2019

Znajdź profil