REKLAMA

Przesyłka wstrzymana do momentu potwierdzenia adresu. Oszuści "łowią" na InPost

2020-08-27 11:11
publikacja
2020-08-27 11:11
fot. Rawpixel.com / Shutterstock

Czekasz na paczkę z InPostu i dostałeś e-maila o konieczności potwierdzenia adresu dostawy? Uważaj to może być oszustwo. Cyberprzestępcy wysyłają fałszywe wiadomości i wyłudzają dane.

– Państwa przesyłka właśnie dotarła do naszego biura regionalnego i jest gotowa do dostarczenia już dzisiaj. Niestety nie mogliśmy potwierdzić Państwa adresu dostawy. Prosimy o pobranie i zainstalowanie naszej aplikacji mobilnej, do której link znajduje się poniżej. Dzięki temu będziemy mogli sprawdzić adres dostawy – czytamy w fałszywej wiadomości e-mail wysyłanej przez przestępców.

InPost nie schodzi z celownika oszustów. Tym razem cyberprzestępcy wysyłają fałszywe e-maile z prośbą o pobranie aplikacji mobilnej. W wiadomości cyberprzestępcy "ostrzegają", że dostarczenie przesyłki zostanie wstrzymane do momentu potwierdzenia adresu dostawy. 

/ InPost

– InPost nigdy nie wysyła wiadomości z prośbą o podanie/dosłanie adresu dostawy i nie skłania do pobrania aplikacji w celu przyspieszenia dostawy paczki! Dodatkowo nigdy nie wstrzymujemy dostaw przesyłek do momentu potwierdzenia adresu – nie ma to nic wspólnego z procedurami związanymi z bezpieczeństwem – ostrzega firma w komunikacie prasowym.

Kilka dni temu pisaliśmy o wyłudzeniach na 5 zł dopłaty za przesyłkę. Cyberprzestępcy wysyłali SMS-y do klientów InPostu z prośbą o dopłatę. Natomiast w czerwcu oszuści prowadzili podobną kampanię phishingową. Jednak zamiast e-maili wysyłali SMS-y z rzekomym linkiem do pobrania aplikacji mobilnej InPostu. W rzeczywistości pod linkiem czekało złośliwe oprogramowanie.

Kliknij, żeby zgłosić problem z bankiem, pracodawcą lub inną ważną sprawę - zajmiemy się tym / Bankier.pl

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
edytak1977
z tego co obserwuję to ci oszuści naprawdę uwzieli sie na inpost... szkoda, ze padlo na tak solidna firme kurierska, ktora wprowadza powiew innowacyjnosci w tym kraju, jest prokliencka i ma najelpszy stosunek cen do jakosci (i promocje, np teraz nadanie paczki za 10 zl). trzymam kciuki zeby nikt sie nie dal nabrac na to oszustwo

Powiązane: Cyberbezpieczeństwo

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki