REKLAMA

Weekend pod znakiem przerw. Lepiej zlecić przelew wcześniej

2021-05-21 15:00
publikacja
2021-05-21 15:00
Weekend pod znakiem przerw. Lepiej zlecić przelew wcześniej
Weekend pod znakiem przerw. Lepiej zlecić przelew wcześniej
fot. lucadp / / Shutterstock

W najbliższy weekend spora grupa klientów może napotkać na problemy w korzystaniu z usług bankowych. Prace nad bankowością elektroniczną, aplikacją mobilną czy np. usługami maklerskimi zapowiedziało osiem banków.

Prace na najbliższe dni zaplanowały następujące banki: Alior Bank, Bank BPS, Bank Millennium, Bank Pocztowy, BOŚ Bank, ING Bank Śląski, mBank i Nest Bank.

Prace serwisowe w Alior Banku

Alior Bank zaplanował przerwę techniczną na noc z soboty na niedzielę (22/23 maja 2021 r.). Od godziny 23.00 (sobota) do godz. 8.00 (niedziela) klienci nie skorzystają z bankowości internetowej i mobilnej.

Przerwa w Banku BPS

Na dłuższą przerwę muszą się przygotować klienci Banku BPS. Prace serwisowe potrwają w tym banku od północy w sobotę (22 maja) do 23.30 w niedzielę (23 maja). W tym czasie klienci nie będą mogli realizować zleceń, sprawdzać historii oraz wysokości salda na rachunkach.

Prace serwisowe w Banku Millennium

Bank Millennium dołącza do instytucji, które zaplanowały na ten weekend prace. Informatycy banku pochylą się nad systemami w sobotę (22 maja) między godz. 0.01 a godz. 3.00. W tym czasie nie będą dostępne Millenet i aplikacja mobilna, przelewy i płatności internetowe, płatności i przelewy BLIK, płatności kartami w internecie (debetowe, kredytowe i korporacyjne) czy usługi otwartej bankowości.

Prace modernizacje w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy przeprowadzi prace modernizacyjne w nocy z piątku na sobotę (21/22 maja). Od godz. 21.35 do maksymalnie godz. 14.00 kolejnego dnia mogą pojawić się problemy przy korzystaniu z bankowości internetowej i mobilnej banku.

Prace w BOŚ Banku

BOŚ Bank wyłączy system i aplikację mobilna BOŚBank24, usługę mojeID oraz TeleBOŚ na większość soboty. Przerwa rozpocznie się już w piątek (21 maja) o godz. 22.00 i potrwa do godz. 18.00 kolejnego dnia (sobota, 22 maja). W trakcie prac infolinia będzie działała z ograniczoną funkcjonalnością.

Przerwy w ING Banku Śląskim

Klienci ING Banku Śląskiego muszą się przygotować na kilka przerw w ciągu najbliższych dni. W nocy z soboty na niedzielę (22/23 maja) od 0.00 do 5.30 nie będzie można płacić kartami w internecie z 3D Secure, aktywować kart, zmieniać limitów transakcyjnych, nadawać kodów PIN, zamawiać kart płatniczych, przypisywać kart do telefonu w aplikacji Moje ING mobile, dodać kart do Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay, zrobić przelewu z rachunku karty kredytowej, zrealizować operacji na kartach w bankowości elektronicznej, złożyć wniosku o pożyczkę, otworzyć konta czy konta oszczędnościowego. W tym czasie można się również spotkać z problemami w złożeniu niektórych wniosków w Moim ING i na stronie banku oraz z usługami dotyczących kart ING Business. Nieco dłużej bo od godz. 0.00 do godz. 6.00 nie będzie można korzystać z kantoru w Moim ING.

W sobotę (22 maja) od 7.00 do godz. 12.00 oraz w nocy od północy do godz. 8.00 kolejnego dnia (niedziela, 23 maja) nie zadziałają moduł Makler w bankowości internetowej oraz aplikacja ING Makler Online.

Z kolei w nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24 maja) od godz. 0.01 do godz. 0.20 mogą wystąpić problemy z korzystaniem z wpłatomatów banku oraz sieci PlanetCash.

Prace w mBanku

W ten weekend w mBanku nie będzie działała usługa eMakler – prace zostały zaplanowane na sobotę (22 maja) na 4 godziny – od godz. 16.00 do godz. 20.00. W nocy tego samego dnia (22/23 maja) nie będzie można skorzystać z fakturowania. To także czterogodzinna przerwa – od godz. 22.00 do godz. 2.00.

Przerwa techniczna w Nest Banku

Prace w Nest Banku rozpoczęły się już w czwartek (20 maja) i potrwają do godz. 20.00, do soboty (22 maja). W ich trakcie nie będzie można złożyć żadnego wniosku.

Niedostępność Profilu Zaufanego

Bank Millennium i Bank Pekao informują o niedostępności Profilu Zaufanego oraz części e-usług w nocy z piątku na sobotę (21/22 maja) od godz. 22.00 do godz. 3.00.

MDe

Źródło:
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki