REKLAMA

Weekend bogaty w przerwy bankowe. Nie zadziałają też bankomaty

Monika Dekrewicz2023-01-20 15:03analityk Bankier.pl
publikacja
2023-01-20 15:03

Bankowość internetowa i mobilna nie zadziała w ten weekend w wielu bankach. Niektórzy klienci nie skorzystają przez kilka godzin również z innych usług takich jak np. bankomaty czy kantor internetowy.

Weekend bogaty w przerwy bankowe. Nie zadziałają też bankomaty
Weekend bogaty w przerwy bankowe. Nie zadziałają też bankomaty
fot. Andrzej Bogacz / / FORUM

W ten weekend na prace informatyczne postawiły następujące marki bankowe: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Credit Agricole, mBank, Nest Bank, Santander Bank Polska, Toyota Bank, VeloBank.

Prace serwisowe w Alior Banku

Alior Bank informuje na stronie logowania, że w nocy z piątku na sobotę (20/21 stycznia 2023 r.) nie będzie dostępna bankowość internetowa i mobilna. Prace zostały zaplanowane na godz. 23.30 – 8.30. Bank podkreśla, że prace informatyczne mogą ulec wydłużeniu.

Przerwa w Banku Millennium

Przerwa w Banku Millennium została zaplanowana na niedzielną noc (22 stycznia) w godz. 1.00 – 4.00. W tym czasie nie będzie można korzystać z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej oraz usług TeleMillennium.

Przerwa techniczna w Banku Pekao

W grupie banków z przerwami znalazł się również Bank Pekao. Już w nocy z piątku na sobotę (20/21 stycznia) od godz. 23.30 do godz. 6.00 informatycy zajmą się następującymi systemami: Pekao24, aplikacja PeoPay, Pekao24Makler oraz platformą eTrader Pekao. Z punktu widzenia użytkowników oznacza to czasową niedostępność wymienionych serwisów.

Prace w Banku Pocztowym

Bank Pocztowy przeprowadzi prace administracyjne w nocy, w poniedziałek (23 stycznia) w przedziale czasowym od północy do godz. 3.00. W tym czasie nie będzie możliwe podłączanie kart do portfeli cyfrowych (Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Xiaomi Pay) oraz dokonywania nimi transakcji mobilnych. Bank uprzedza, że mogą się również pojawić problemy z dokonywaniem transakcji kartowych (bezgotówkowych i gotówkowych).

Czasowa przerwa w Credit Agricole

Na noc z soboty na niedzielę (21/22 stycznia) zostały zaplanowane w Credit Agricole prace. Od północy do godz. 10.00 nie będą dostępne serwisy CA24, automatyczny serwis telefoniczny, płatności internetowe Przelew Online oraz usługa Blik. W czasie przerwy do klientów banku nie będą dochodziły powiadomienia SMS o wykonanych transakcjach kartowych.

Prace w mBanku

mBank przeprowadzi w ten weekend prace nam mKantorem. W nocy z soboty na niedzielę (21/22 stycznia) od godz. 23.00 do godz. 1.00 nie będzie on dostępny zarówno w serwisie transakcyjnym, jak i na urządzeniach mobilnych.

Co więcej, bank informuje, że z uwagi na prace administracji publicznej od piątku wieczór do poniedziałku rano nie będzie możliwości założenia konta przez e-dowód.

Przerwa techniczna w Nest Banku

Kolejnym bankiem na liście z tzw. przerwami jest Nest Bank. W jego przypadku prace potrwają od godz. 0.30 do godz. 7.00 w niedzielę (22 stycznia). Dla klientów oznacza to brak możliwości korzystania z bankowości internetowej i mobilnej.

Przerwa w Santander Banku Polska

Klienci Santander Banku Polska również muszą się przygotować na trudności z dostępem do swojego konta bankowego i dodatkowych usług w nocy z piątku na sobotę (20/21 stycznia). Grafik prac w ten weekend wygląda następująco:

  • 22.00 – 7.00 – brak dostępu do Blika, przelewów natychmiastowych, kantora Santander i Przelewów24,
  • 23.00 – 7.00 – brak dostępu do bankowości internetowej i aplikacji mobilnej,
  • 2.00 – 4.00 – niedostępność bankomatów banku.

Prace serwisowe w Toyota Banku

Toyota Bank informuje na swojej stronie internetowej o planowanej na niedzielę (22 stycznia) w godz. 12.00 – 16.00 przerwie związanej z pracami serwisowymi. W efekcie nie będą dostępne: bankowość internetowa, automatyczny serwis telefoniczny, wyciągi, szybkie płatności, a także niemożliwa będzie autoryzacja płatności kartowych.

Przerwa weekendowa w VeloBanku

VeloBank zaplanował prace na noc z soboty na niedzielę (21/22 stycznia) w godz. 23.55 – 7.00. W ciągu podanych siedmiu godzin klienci nie zalogują się do bankowości internetowej ani mobilnej. Nie będzie można robić przelewów, korzystać z Blika. Mogą się również pojawić problemy z płatnościami online kartą. 

Źródło:
Monika Dekrewicz
Monika Dekrewicz
analityk Bankier.pl

Autorka rankingów Bankier.pl, w szczególności z rynku lokat i kont oszczędnościowych. Prześwietla bankowe produkty, tłumacząc czytelnikom ich szczegółowe warunki i porównuje promocje, zawsze ostrzegając przed haczykami w regulaminach. Przygotowuje autorski "Bankowy rozkład jazdy", w którym co miesiąc zapowiada najważniejsze zmiany dla klientów sektora. Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Sektor bankowy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki