REKLAMA

Dobrze mieć przy sobie gotówkę w weekend. Duże banki zapowiedziały przerwy techniczne

2021-01-15 14:30
publikacja
2021-01-15 14:30
Dobrze mieć przy sobie gotówkę w weekend. Duże banki zapowiedziały przerwy techniczne
Dobrze mieć przy sobie gotówkę w weekend. Duże banki zapowiedziały przerwy techniczne
fot. lucadp / / Shutterstock

Prace techniczne, modernizacyjne czy informatyczne mają za zadanie dbać o bezpieczeństwo i sprawne działanie systemów transakcyjnych banków, ale niosą za sobą utrudnienia dla korzystających z ich usług. W ten weekend przerwy techniczne dotkną również klientów dużych banków.

Pierwsze przerwy techniczne rozpoczną się już w piątek, 15 stycznia 2021 r. Taką drogę obrał Bank Pocztowy, EnveloBank oraz Getin Noble Bank. Pozostali wyznaczyli na dzień prac informatycznych kolejną noc. W przypadku mBanku oraz Toyota Banku zahaczą one jednak o niedzielny poranek lub popołudnie.

Przerwa techniczna w Banku Pocztowym i EnveloBanku

Krótka przerwa nocna czeka klientów Banku Pocztowego oraz jego internetowej marki EnveloBank już w piątek (15 stycznia 2021 r.). Od godz. 23.30 do godz. 02.00 dnia kolejnego może nie być możliwe korzystanie z bankowości internetowej i bankowości mobilnej. W tym czasie zainteresowani nie złożą również wniosku o otwarcie EnveloKonta czy EnveloKonta Firmowego, nie zawieszą obsługi produktów w placówkach Poczty Polskiej. Bank nie będzie również obsługiwał w podanych godzinach formularzy kontaktowych.

Przerwa techniczna w Getin Noble Banku

Tego samego dnia i w podobnych godzinach zostaną przeprowadzone prace w Getin Noble Banku. W piątek (15 stycznia 2021 r.) od godziny 23.50 do godz. 02.30 dnia następnego nie będzie możliwe zalogowanie się i korzystanie z bankowości internetowej i mobilnej banku.

Przerwa techniczna w ING Banku Śląskim

Do listy banków z przerwami dołącza ING Bank Śląski, który wyłączy część swoich usług na kilka godzin w nocy z soboty na niedzielę (16/17 stycznia 2021 r.). Od północy do godz. 05.30. klienci mogą mieć problemy ze składaniem wniosków o nowe produkty w Moim ING i na stronie ing.pl (np. o pożyczkę lub konto) oraz korzystania z funkcji kartowych oraz procesów eCustody w ING Business. Bank zapowiada, że nie będzie natomiast możliwe:

  • realizowanie płatności kartą w internecie z 3DSecure (płatności kartami w internecie, które są dodatkowo potwierdzane jednorazowym kodem SMS),
  • aktywacja kart, zmiany limitów transakcyjnych i nadania kodów PIN,
  • zamawiane kart płatniczych,
  • przypisywanie do telefonu kart w aplikacji Moje ING mobile,
  • dodawanie kart Mastercard z poziomu portfeli zewnętrznych (Apple Pay, Garmin Pay i Google Pay),
  • wykonywanie przelewów z rachunku karty kredytowej,
  • realizowanie operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

Nieco krótsza przerwa będzie natomiast dotyczyła przelewów ekspresowych oraz przelewów Blik na telefon. Nie będą one dostępne tej samej nocy od godz. 00.00 do godz. 4.30.

Bank informuje również o planowanej niedostępności modułu Makler i dedykowanej do niego aplikacji w sobotę (16 stycznia 2021 r.) w godz. 08.00-19.00.

Przerwa techniczna w mBanku

Niektóre usługi w mBanku nie będą działały w niedzielę (17 stycznia 2021 r.). Wśród nich znajdują się płatności kartą w sklepach stacjonarnych, wypłaty z bankomatów i wpłaty we wpłatomatach (02.00-07.30), płatności kartą w internecie, brak możliwości zalogowania się na konto w bankowości internetowej i mobilnej (02.00 – 10.25), brak możliwości złożenia wniosku (01.30-10.45).

Przerwa techniczna w PKO Banku Polskim i Inteligo

Brak dostępu do bankowości internetowej, telefonicznej oraz usług „Płacę z iPKO” i „Płacę z Inteligo”  - taką informację mogą znaleźć klienci PKO BP i Inteligo na stronach internetowych banków. Prace modernizacyjne, które wpłyną na brak dostępu do wspomnianych usług, będą miały miejsce w niedzielę (17 stycznia 2021 r.) w godz. 00.30-02.30.

Przerwa techniczna w Toyota Banku

W niedzielę (17 stycznia 2021 r.) między godzinami 03.00-05.00 oraz 08.00-16.00 odbędą się prace administracyjne w Toyota Banku, które mogą wpłynąć na możliwość aktywacji kart płatniczych, zmiany limitów i numeru PIN na kartach płatniczych, autoryzacji transakcji 3D Secure. Bank podkreśla, że w trakcie prac mogą również wystąpić utrudnienia w dostępie do bankowości elektronicznej.

MDe

Źródło:
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki