REKLAMA
PIT 2023

Utrudnienia powróciły. Lepiej zaopatrz się w gotówkę

Marcin Kaźmierczak2023-12-01 10:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-12-01 10:00

Pierwszy weekend grudnia będzie stał pod znakiem przerw technicznych w bankach. Utrudnienia dla swoich klientów zapowiedziało pięć instytucji. Weekendową sztafetę przerw rozpocznie największy polski bank – PKO BP.

Utrudnienia powróciły. Lepiej zaopatrz się w gotówkę
Utrudnienia powróciły. Lepiej zaopatrz się w gotówkę
/ Shutterstock

Przerwa techniczna w PKO BP i Inteligo

Klienci banku PKO BP i jego internetowej marki Inteligo z utrudnieniami będą musieli liczyć się już w piątkowy późny wieczór.

Z uwagi na prace serwisowe, od godz. 23:00 w piątek (1 grudnia) do godz. 4:00 w sobotę (2 grudnia) nie będzie można wykonywać przelewów natychmiastowych (Express Elixir).

Bank Pekao – weekend bez usług maklerskich

Przez niemal całą sobotę (2 grudnia) prace modernizacyjne będą przeprowadzane przez Bank Pekao. W ich trakcie, od godz. 7:00 do 18:00, wystąpią trudności w dostępie do serwisu Pekao24Makler, platformy eTrader Pekao, aplikacji PeoPay. Nie będzie można m.in. składać dyspozycji i zleceń.

mBank – prace serwisowe

Utrudniony dostęp do serwisów maklerskich będą mieli również klienci mBanku. Jak informują przedstawiciele banku, w niedzielę (3 grudnia) od godz. 9:00 do 11:00 nie będzie można zalogować się do serwisu eMakler oraz aplikacji mBank Giełda.

Nest Bank – bez bankowości internetowej i mobilnej

Prace na znacznie szerszą skalę zaplanował na nadchodzący weekend Nest Bank. Odbędą się one w niedzielę (3 grudnia) od godz. 0:30 do 6:00. W ich trakcie całkowicie niedostępna będzie bankowość internetowa oraz aplikacja mobilna banku.

Oznacza to, że:

  • nie będzie można zalogować się do bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej,
  • nie będzie można dokonywać płatności Blikiem ani Visa Mobile
  • nie będzie można potwierdzać płatności za zakupy kartą w internecie przy użyciu bankowości elektronicznej, zapłacić w sklepie internetowym korzystając z linka do płatności ani zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej.

W czasie prac dostępne mają być jednak bankomaty oraz wpłatomaty a także karty płatnicze.

Weekendowe utrudnienia w VeloBanku

W nocy z soboty na niedzielę (2/3 grudnia) prace serwisowe będą przeprowadzane także w systemach VeloBanku. Potrwają one od godz. 23:00 w sobotę do godz. 8:15 w niedzielę.

W ich trakcie nie będzie można zalogować się do bankowości elektronicznej i tym samym wykonać przelewu. Niedostępne będą również płatności Blikiem a płatności online kartami będą utrudnione.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 71 748 95 14.

Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
carlito1
Fajnie.... płaćcie dalej kartami ....
zoomek
Czytajcie jak domykają system bestii na
nowedigital.pl
Przykład:
http://nowedigital.pl/2023/11/30/ankieta-banku-centralnego-kanady-obywatele-nie-sa-zainteresowani-cyfrowym-dolarem-kanadyjskim/
"Bank Centralny Kanady opublikował wyniki ankiety na temat cyfrowego dolara kanadyjskiego. Większość respondentów (92%) wolałoby
Czytajcie jak domykają system bestii na
nowedigital.pl
Przykład:
http://nowedigital.pl/2023/11/30/ankieta-banku-centralnego-kanady-obywatele-nie-sa-zainteresowani-cyfrowym-dolarem-kanadyjskim/
"Bank Centralny Kanady opublikował wyniki ankiety na temat cyfrowego dolara kanadyjskiego. Większość respondentów (92%) wolałoby korzystać z obecnych metod płatności (gotówka, karta) zamiast używać CBDC. Niezbyt byli zainteresowani posiadaniem kolejnej metody płatności, która działałaby w trybie offline, gdyby był problem z zasięgiem Internetu lub nastąpiła przerwa w dostawie prądu.

Zdecydowana większość respondentów (85%) stwierdziła, że nie użyłaby cyfrowego dolara kanadyjskiego. Większość respondentów (9 na 10) nie miało pewności, czy Bank Centralny Kanady jest w stanie wyemitować bezpiecznego cyfrowego dolara kanadyjskiego odpornego na cyberataki, kradzieże i oszustwa.
Zdecydowana większość respondentów (86%) stwierdziła, że należy wprowadzić regulacje nakładające na sprzedawców obowiązek akceptowania gotówki jako formy płatności.
78% respondentów nie wierzy, że Bank Centralny Kanady uwzględni opinie opinii publicznej podczas tworzenia możliwości emisji cyfrowej wersji dolara kanadyjskiego.
Uczestnicy ankiety w większości (87%) byli zaznajomieni z tematyką CBDC."
..
Ktoś ma złudzenia że oni (banksterzy) w związku z tym porzucą CBDC?
zoomek
Czy mogę grzecznie poprosić o wyjaśnienie dlaczego dajecie negatywne oceny mojemu wpisowi?
Nie mam z tym problemu emocjonalnego ale ciekawią mnie powody.

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki