Przeprowadzka za pracą? Coraz częściej stawiamy na Kraków

To przede wszystkim wyższa kadra zarządzająca jest otwarta na relokację - wynika z najnowszego badania firmy Antal. Najbardziej atrakcyjnym kierunkiem pozostaje od lat Warszawa, choć jej popularność słabnie, podobnie jak Wrocławia i Trójmiasta. Coraz chętniej za to przeprowadzamy się do Krakowa lub Katowic.

(fot. Daria Shevtsova / Pexels)

- Przy rosnącej w całej Polsce jakości życia i pewnym drenażu talentów znaczenie zyskują również
mniejsze ośrodki miejskie i to w ich stronę mogą kierować się zarówno pracownicy, jak i ich potencjalni
pracodawcy. Co nie znaczy, że Warszawa, Wrocław i Kraków stoją na przegranej pozycji, o czym zaświadczają ich pozycje w rankingu i konkretne działania - komentuje wyniki raportu "Aktywność specjalistów i menedżerów na rynku pracy" Dominik Pekról. 

Im wyższe stanowisko, tym chętniej pracownicy podejmują decyzję o zmianie miejscowości, w której pracują. Otwarci są członkowie kadr zarządzających, pracownicy logistyki, sprzedaży, inżynierii, prawnicy. Nieco mniej zainteresowani przeprowadzką są osoby zatrudnione w administracji, HR i IT. 

Na decyzję o zmianie miasta wpływa nie tylko sama oferta, ale również zaplecze kulturalne, komunikacyjne czy środowiskowe. 

(Antal)

Do najbardziej atrakcyjnych lokalizacji należą stale Warszawa, Wrocław, Kraków i Trójmiasto, jednak poza Krakowem liczba wskazań dla innych miast w czołówce była niższa niż przed rokiem. Co ciekawe, dość wysoko w zestawieniu znalazły się Rzeszów i Sosnowiec. 

WS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 5 mark234

Każde duże miasto nie nadaję się do życia. Dobre jest tylko dla korposzczurów i karierowiczów .

! Odpowiedz
1 8 tygztqbq77n5mg9ercmet

W Radomiu stabilnie ;-)

! Odpowiedz
0 0 1as

Mówi się, ze Radom to stan umysłu :)

! Odpowiedz
21 19 enthe

Do patologicznego Trójmiasta nigdy w życiu bym się nie wyprowadził.

! Odpowiedz
1 82 kerad_

Kompletnie niezrozumiały tytuł, przecież z tej sondy wynika coś zupełnie innego! A z treści wynika, że popularność Trójmiasta spada, więc coraz częściej wybieramy Trójmiasto :-) Po używkach nie należy pisać artykułów!!!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.