REKLAMA

2100 zł miesięcznie za 2-3 godzin pracy dziennie. Uwaga na fałszywą ofertę pracy

2021-01-12 09:00
publikacja
2021-01-12 09:00
fot. Kite_rin / Shutterstock

Przelewy24 ostrzegają przed fałszywymi ofertami pracy. Na Facebooku autor postów proponuje zatrudnienie w PayPro i podaje się za rekrutera, celem takich działań jest oszustwo finansowe. 

"Szukamy pracowników na stanowisko: Pośrednik płatności. W praktyce wygląda to tak, że przez pierwszy miesiąc na Pani/Pana konto będą przychodzić losowo wygenerowane przelewy z naszego systemu (...). Pana/Pani zadaniem przez pierwszy miesiąc jest wypłacenie pieniędzy bankomatem lub w placówce, a następnie wpłata na poczcie na dane, które udostępnimy", czytamy we fragmencie wiadomości, jaką wysyła rzekomy rekruter po odpowiedzi na ogłoszenie o pracę. Wiadomości są pisane poprawną polszczyzną, umieszczone zostały również wszystkie informacje dotyczące zatrudnienia, okresu próbnego, podane są także dane zatrudniającego. 

/ Przelewy24

Oferty, jakie publikowane są za pośrednictwem Facebooka, mówią o pracy w polskiej firmie, obiecując wynagrodzenie od 2100 zł netto za poświęcenie 2-3 godzin dziennie. "Zatrudnionym" rzekomo oferowana jest umowa o pracę. 

"Autorem tych ogłoszeń/wiadomości nie jest PayPro S.A. (właściciel serwisu Przelewy24). Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie oszustwa do Centrum pomocy Facebooka. PayPro S.A. nigdy nie poszukuje pracowników poprzez portal Facebook. Wszystkie oferty pracy można znaleźć na stronie Przelewy24, na Pracyj.pl oraz w serwisie GoWork", podaje na swojej stronie serwis. 

WS

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki