REKLAMA

Przegląd strategiczny EBC będzie dotyczył inflacji, narzędzi polityki i komunikacji

2020-01-23 16:59
publikacja
2020-01-23 16:59

Przegląd strategiczny EBC będzie obejmował takie zagadnienia jak: stabilność cen, zestaw narzędzi polityki pieniężnej, analizy ekonomiczne i monetarne oraz praktyki komunikacyjne - wynika z komunikatu opublikowanego w czwartek przez Europejski Bank Centralny.

/ FORUM

"Istotnym aspektem tej analizy będzie ilościowe określenie stabilności cen, wraz z metodami i narzędziami stosowanymi do jej osiągnięcia. Częścią przeglądu będzie też zbadanie, jakie znaczenie dla wykonywania mandatu EBC mogą mieć inne zagadnienia, w tym stabilność finansowa, zatrudnienie oraz równowaga środowiska naturalnego" - napisano w komunikacie banku centralnego strefy euro.

"Rada Prezesów oceni skuteczność i potencjalne skutki uboczne narzędzi polityki pieniężnej wypracowanych przez ostatnich dziesięć lat. Zbada – również w świetle obecnych i nowych tendencji – jak należy zmodyfikować analizę ekonomiczną i analizę monetarną, za pomocą których EBC ocenia zagrożenia dla stabilności cen. I wreszcie, Rada rozważy swoje sposoby komunikacji" - dodano.

To będzie pierwszy przegląd strategiczny EBC od 2003 roku. Prezes EBC Christine Lagarde poinformowała na konferencji prasowej po posiedzeniu EBC, że przegląd potrwa do końca 2020 roku.

"Zasady przewodnie, jakimi podczas przeglądu będzie się kierować Rada Prezesów, to gruntowność analizy i otwartość podejścia. W związku z tym Eurosystem zamierza się konsultować z wszystkimi interesariuszami" - wynika z komunikatu. (PAP Biznes)

kkr/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Co się dzieje ze strefą euro?

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki