Protest sędziów i prokuratorów

Od 21 do 24 września organizacje pracowników prokuratury i sądownictwa będą prowadziły protest - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".  Przekażą ministrowi sprawiedliwości petycję, w której przedstawią swoje postulaty - najważniejszym z nich jest podniesienie płac, zamrożonych od 5 lat.

Źródło: ThinkstockSzykuje się protest sędziów i prokuratorów


Organizatorami akcji są Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa oraz Związek Zawodowy Prokuratorów i Pracowników Prokuratury. Chętnym udzielają pomocy prawnej, udostępniają wzory pozwów, kalkulatory do wyliczenia żądanych kwot.

Przewodniczący Związku Zawodowego Prokuratorów i Pracowników Prokuratury RP Jacek Skała przypomina, że władza wykonawcza nawet w najmniejszym stopniu nie zareagowała na dezyderat sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka wydany po akcjach protestacyjnych pracowników prokuratury i sądów. Posłowie stwierdzili wtedy, że wynagrodzenia obu grup zawodowych nie odpowiadają ani godności urzędu, ani zakresowi obowiązków.


"Dziennik Gazeta Prawna"/IAR/dw/nyg

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~wwff

Bankierze! Popieram poprzednie wpisy. Już wielokrotnie czytelnicy zwracali Wam uwagę, że tytuły artykułów wprowadzają w błąd. Pracownicy sądów zarabiają tylko nieco powyżej płacy minimalnej, a mają wyższe wykształcenie i masę roboty.

! Odpowiedz
0 0 ~asesor

Ten tytuł to dziennikarskie OSZUSTWO ! Chodzi o protest pracowników administracyjnych, obsługujących sądy i prokuratury, którzy zarabiają po 1 400 zł miesięcznie ....Ale czego napisze (nie przedrukuje) dziennikarz, żeby mieć sensację ?

! Odpowiedz
0 6 ~endi

Żądam natychmiastowej lustracji wszystkich sędziów i prokuratorów oraz odsunięcia od zawodu dzieci komunistów do trzeciego pokolenia włącznie , co się zaś tyczy ich zarobków są zdecydowanie za wysokie na tle społeczeństwa , pamiętacie tych dwóch prokuratorów w stanie spoczynku co chciało być posłami Świączkowski i jeszcze drugi , oni przeszli na emeryturkę w wieku 40 i 41 lat i mieli trzy lata temu po 12 000 /mieś ... malutko co ? jak z tego wyżyć ??? biedni , nieszczęśliwi ludzie ...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 ~123

Nadarzyła się dziejowa okazja do przewietrzenia tego szamba. Doskonały moment na przegnanie tych przebierańców.Proces wymaga czasu. Należy rozpocząć od... dania podwyżki np. 50zł w zamian za wszystkie te ich kuriozalne przywileje. Oferta nie podlega negocjacji. Po pozbawieniu immunitetów - cała ta sitwa na bruk.

! Odpowiedz
2 9 ~ana

Czy protestanci już zrobili samoczyszczanie? Wielu z sedziów i prokuratorów należy wyrzucić na zbity pysk. Te żalosne ścierwa ubliżaja majestatowi i powinny znalezć się na szu bienicach.

! Odpowiedz
0 5 ~hugh88

Nie chodzi o sędziów i prokuratorów!!!!!! Tytuł jest mylny. Z treści wynika, że chodzi o wszystkich innym pracowników sądów i prokuratur poza sędziami, prokuratorami i referendarzami. Chodzi o panie z sekretariatów, które odwalają ciężką robotę, a o których sędziowie, prokuratorzy i inni się nie upomną, tylko ciągle są zawalane robotą. Jeśli ktoś był kiedyś w sekretariacie sądu, to widział te mrówki odwalające tę monotonną i żmudną robotę!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 4 ~olo

Mamy i tak za dużo sędziów. Czas na redukcje.

! Odpowiedz
1 6 ~ggggggggggggg

Tym zawsze mało

! Odpowiedz
3 18 ~xRTm

Zawsze mogą iść do kopalni fedrować, spróbować swoich sił w budowlance, lub na platformach wiertniczych. Mogą też założyć prywatny biznes, będą mogli dawać sobie dowolne podwyżki, kiedy tylko będą chcieli.

! Odpowiedz
3 11 ~adam

zawsze emigracja stoi otworem...moga jechac na zmywak

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.