REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Propozycje układowe Top Secret zakładają dla Redanu spłatę 40 proc. wierzytelności głównej

2020-11-26 10:40
publikacja
2020-11-26 10:40
Propozycje układowe Top Secret zakładają dla Redanu spłatę 40 proc. wierzytelności głównej
Propozycje układowe Top Secret zakładają dla Redanu spłatę 40 proc. wierzytelności głównej
/ redan.pl

Redan w propozycjach układowych spółki Top Secret został zakwalifikowany do grupy wierzycieli, dla której zaproponowano spłatę 40 proc. wierzytelności głównej i umorzenie pozostałej części - poinformowała spółka w komunikacie. Propozycje te wpłyną na zwiększenie w sprawozdaniu finansowym Redanu za III kwartały pozycji oczekiwane straty kredytowe .

Dla V grupy wierzycieli Top Secret zaproponował spłatę 40 proc. wierzytelności głównej, w czterech ratach rocznych, umorzenie pozostałej części wierzytelności głównej i umorzenie w całości odsetek od wierzytelności głównej.

W toku postępowania restrukturyzacyjnego Top Secret na spisie wierzytelności ujęto wierzytelności Redanu w łącznej kwocie 40,39 mln zł.

Pod koniec września w sprawozdaniu jednostkowym Redan miał utworzone odpisy aktualizujące wartość należności od Top Secret w kwocie 18,35 mln zł.

"(...) zarząd Redan postanowił skorygować utworzony odpis aktualizujący należności od spółki TS w ten sposób, aby był on równy kwotom, które zgodnie z powyższymi propozycjami układowymi zostałyby umorzone. Zatem kwota odpisu aktualizującego należności od Spółki TS została zmniejszona do kwoty 14 893 231 zł, zaś różnica w wysokości 3 460 880 zł została odniesiona na oczekiwane straty kredytowe" - napisano w komunikacie.

Redan podał, że jednocześnie w jednostkowym sprawozdaniu finansowym za trzy kwartały 2020 r. pomniejszył przychody ze sprzedaży o 7.726.486 zł.

(...) to jest o wartość zrealizowanej sprzedaży, która - jeżeli powyższe propozycje układowe spółki TS zostaną przyjęte - zostanie umorzona, gdyż już na dzień sporządzenia tego sprawozdania prawdopodobieństwo uzyskania tych przychodów oceniono jako b. niskie" - napisano w komunikacie.

Kwota ta w jednostkowym sprawozdaniu finansowym powiększyć ma pozycję oczekiwane straty kredytowe.

Zgromadzenie wierzycieli Top Secret w celu głosowania nad układem odbędzie się 15 grudnia 2020 r. (PAP Biznes)

seb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki