Promocje w bankach: konta osobiste – listopad 2016 r.

redaktor Bankier.pl

Banki w listopadzie nie rozpieszczają klientów. Po dwóch obfitych w liczbę promocji miesiącach, obecnie można zauważyć nieznaczną zmianę trendu. Mimo że lista kont, za których założenie można otrzymać bonus pieniężny lub nagrodę rzeczową jest krótsza, klienci wciąż mają możliwość skorzystania na zmianie rachunku bankowego.

Wyjadacze wisienek mieli w czym przebierać w dwóch poprzednich miesiącach. Zarówno we wrześniu, jak i w październiku można było zaobserwować wzrost liczby ofert premiujących założenie konta. Szczególnie zauważalne było zwrócenie się banków ku młodym, co miało swoje wytłumaczenie w rozpoczynającym się roku akademickim. Ten miesiąc, mimo utrzymania się większości ofert i pojawienia się dwóch nowych, przyniósł ze sobą również utratę szans na skorzystanie z czterech z nich. Warto też wspomnieć, że zniknęła również możliwość polecenia konta w trzech bankach.

Promocje w bankach: konta osobiste – listopad 2016 r.
Promocje w bankach: konta osobiste – listopad 2016 r. (YAY Foto)

Jak co miesiąc sprawdziliśmy, w których bankach nowi klienci mogą liczyć na najwięcej. Tabela prezentuje niewprowadzane wcześniej promocje oraz te, których okres obowiązywania jeszcze się nie zakończył. Zestawienie nie obejmuje kont typu VIP oraz rachunków przeznaczonych dla beneficjentów programu rządowego „Rodzina 500 Plus”.

Listopad na minusie

Wraz z powstaniem Nest Banku, jako wyniku połączenia Banku SMART oraz BIZ Banku zniknęła możliwość skorzystania z promocji, w ramach której za założenie SMART Konta można było otrzymać bilety do kina. Bank SMART należał również do instytucji, które oferowały wynagrodzenie za rekomendowanie ROR-u. Nest Bank nie proponuje obecnie żadnych bonusów, które zachęcałyby klientów do skorzystania z jego oferty kont osobistych.

Premie dla nowych klientów zakładających konto osobiste w bankach – listopad 2016 r.

NOWE promocje 

Bank

Szczegóły

Bank Zachodni WBK

Promocja „Konto z kartą procentuje”. Nowy klient, który w okresie przystąpienia do promocji otworzy Konto Godne Polecenia przez internet lub infolinię, a także zawrze umowę o kartę debetową VISA Sol i bankowość internetową, może otrzymać podwyższone oprocentowanie konta o stawce 4% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie dotyczy salda do 4 000 zł. Warunkiem koniecznym jest dokonanie minimum 5 transakcji bezgotówkowych w poprzednim miesiącu. Klient może się starać o oprocentowanie każdego miesiąca do końca 2017 roku. Konto w ramach oferty specjalnej można założyć do 15 grudnia 2016 r.

otwórz Konto Godne Polecenia»

PKO Bank Polski

Promocja „Z PKO Kontem Pierwszym do Kina”. Klient, który wcześniej nie prowadził konta w PKO BP, może otrzymać nagrodę w postaci 3 wejściówek do wskazanego kina. Do dodatkowych warunków należy:

 • zawnioskowanie o wydanie karty debetowej,
 • dokonanie dwóch płatności bezgotówkowych kartą lub za pomocą aplikacji IKO w ramach systemu BLIK.

Liczba nagród jest ograniczona do 2 400 pakietów. Konto należy założyć do 20 listopada 2016 roku.

otwórz Konto za Zero»

PODTRZYMANE promocje z poprzedniego zestawienia 

Bank

Szczegóły

Alior Bank (część wydzielona z Banku BPH)

Promocja „Kapitalne Konto dla Klientów ZUS”. Promocja zakłada:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku przez 24 miesiące od jego otwarcia,
 • 5% zwrotu (maks. 30 zł miesięcznie) za transakcje bezgotówkowe kartą w aptekach w całej Polsce. Warunkiem skorzystania z promocji jest skończenie 55 lat oraz zagwarantowanie wpływów na ROR z tytułu świadczenia emerytalno-rentowego.

Założyć konto można do 31 marca 2017 r.

Bank Millennium

Promocja „Zyskaj 360 zł – 4 edycja”. Otwarcie Konta 360° lub Konta 360° Student pozwoli na otrzymanie zwrotu 2% wartości płatności kartą debetową i 5% wartości płatności zrealizowanych w systemie BLIK. Po otwarciu konta należy płacić za zakupy kartą lub telefonem, a także korzystać z aplikacji mobilnej. Zwrot maksymalny wynosi 360 zł. Konto w ramach promocji można założyć do 5 grudnia 2016 r.

Otwórz Konto 360°»

Bank Pekao

Promocja Eurokonta Intro. Bank Pekao zapewnia zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta walutowego. Istnieje również możliwość otrzymania zwolnienia z opłaty za obsługę karty debetowej, jeśli klient wykona min. 4 transakcje bezgotówkowe w miesiącu. Korzystniejsze warunki obowiązują klienta do końca 2018 roku. Czas na założenie konta jest do 31 grudnia 2016 r.  

Bank Zachodni WBK

Promocja „Bonus dla Ciebie”. Klient może zyskać maks. 760 zł, jeśli otworzy konto oraz podpisze umowę ubezpieczeniową na co najmniej jeden produkt zaproponowany przez BZ WBK. Bonus wynosi 10% składki ubezpieczeniowej należnej za okres roku. Konto należy założyć do 30 listopada 2016 r. 

BOŚ Bank

Promocja „EKOkonto bez Kosztów + Karta z Nagrodą”. Nowi klienci banku mogą zyskać 600 zł, jeśli złożą wniosek o wydanie karty kredytowej MasterCard Gold i w ciągu 3 miesięcy od otwarcia konta dokonają jednorazowego zakupu na kwotę min. 600 zł w jednym ze sklepów sportowych. Zakupy muszą być opłacone kartą kredytową. Promocja obowiązuje do odwołania.

Credit Agricole Bank Polska

Promocja „Mobilne 1 Konto”. Bank oferuje nowemu klientowi:

 • 50 zł za pierwsze zasilenie konta na kwotę min. 500 zł (jednorazowa premia),
 • do 200 zł (maks. 20 zł na miesiąc) za zagwarantowanie wpływu w wysokości co najmniej 500 zł w danym miesiącu oraz dokonanie min. 3 przelewów na co najmniej 2 różne konta bankowe na kwotę łączną min. 10 zł. Przelew musi być wykonany przez aplikację mobilną.

Do dodatkowych warunków promocji należy złożenie wniosku o wydanie karty debetowej do ROR-u oraz nadanie dostępu do bankowości internetowej. Konto można otworzyć do 31 grudnia 2016 r. 

Promocja „Przenieś Konto II”. Credit Agricole oferuje nagrodę w wysokości 100 zł za przeniesienie rachunku z innego banku. Do warunków oferty należy również:

 • zawnioskowanie o wydanie karty debetowej,
 • złożenie wniosku o nadanie dostępu do bankowości internetowej,
 • zagwarantowanie regularnych wpływów na konto w wysokości min. 1 500 zł.

Promocja obowiązuje do odwołania.

Otwórz Konto PROSTOoszczędzające»

eurobank 

Promocja „Konto z bonusem nawet 500 zł”. Klienci, którzy w chwili przystąpienia do promocji nie prowadzili innego rachunku w banku oraz założą Konto na co dzień, mogą otrzymać do 500 zł w ramach poszczególnych bonusów. Premia jest przyznawana za:

 • zalogowanie się do aplikacji mobilnej (Bonus dla Mobilnych) – 10 zł (jednorazowa wypłata),
 • dokonywanie zasileń z tytułu otrzymywanego dochodu na oraz realizowanie w danym miesiącu płatności bezgotówkowych kartą na kwotę min. 300 zł (Bonus miesięczny dla Aktywnych) – 6 x 25 zł,
 • podpisanie umowy o kartę kredytową oraz dokonanie nią transakcji bezgotówkowych na sumę min. 300 zł w danym miesiącu (Bonus miesięczny za Kartę Kredytową) – 6 x 10 zł,
 • podpisanie umowy o przyznanie limitu w koncie (Bonus za Limit w Koncie) – 30 zł (jednorazowa wypłata),
 • otwarcie depozytu na okres min. 6 miesięcy na kwotę co najmniej 10 000 zł (Bonus za Lokatę) – 50 zł (jednorazowa wypłata),
 • spełnianie warunków Bonusu miesięcznego dla Aktywnych przez okres 12 miesięcy po miesiącu spełnienia realizacji jego warunków po raz pierwszy (Bonus dla Aktywnych 2) – 50 zł (jednorazowa wypłata),
 • spełnienie warunków wszystkich powyższych bonusów (Ekstra Bonus) – jednorazowa wypłata 150 zł.

Nagroda za wszystkie powyższe bonusy (poza Bonusem dla Mobilnych) jest przyznawana po spełnieniu warunków Bonusu miesięcznego dla Aktywnych.

Założyć konto w ramach promocji można do 31 grudnia 2016 r.

Promocja „Konto Active z 2-letnią Gwarancją”. Promocja przewiduje zapewnienie 24-miesięcznej gwarancji niezmienności opłat, która dotyczy obsługi rachunku, karty debetowej oraz wypłaty z bankomatów w całym kraju. Promocja jest skierowana do klientów, którzy zmienią obecny pakiet konta lub otworzą konto Active. Złożyć wniosek o konto można do 31 marca 2017 r. 

Otwórz Konto Actve lub Konto na co dzień»

ING Bank Śląski

Promocja „100 zł za otwarcie Konta”. Bank oferuje 100 zł za założenie Konta z Lwem Direct. Warunkiem promocji jest dokonanie do 31 marca 2017 r. transakcji bezgotówkowych kartą debetową na kwotę co najmniej 1 000 zł. Konto w ramach promocji można założyć do 30 listopada 2016 r.  

Otwórz Konto Direct z Moim ING»

mBank

Promocja „Konto podwójnie zarabiające II”. W jej ramach jest do zdobycia: 300 zł łącznie jako 2% zwrotu za płatności dokonane kartą lub 2% zwrotu za transakcje zrealizowane w systemie BLIK – maks. 50 zł na miesiąc. Jej otrzymanie jest możliwe, jeśli w każdym z 6 miesięcy klient zaloguje się min. raz do aplikacji mobilnej, zapewni jednorazowy wpływ na rachunek w wysokości 1 000 zł, a także wykona płatności kartą lub w systemie BLIK za min. 250 zł łącznie. Klient otrzyma także promocyjne oprocentowanie konta w wysokości 3%, które obejmie średnie saldo miesięczne do kwoty 3 000 zł. Odsetki naliczane są przez 7 miesięcy, począwszy od miesiąca, w którym podpisano umowę. eKonto standard lub eKonto plus założyć można do 31 stycznia 2017 r.

Otwórz eKonto w Promocji»

Orange Finanse

Promocja: „Dobry Start, jesień 2016”. Promocja gwarantuje niezmienność opłat przez 24 miesiące od momentu przystąpienia. W jej ramach klient otrzymuje darmowe prowadzenie konta osobistego, darmową kartę bankową, bezpłatne wypłaty z bankomatów krajowych oraz przelewy internetowe za 0 zł. Oferta specjalna przewiduje również 1 zł bonusu za pierwszą transakcję, promocyjne oprocentowanie nominalne konta oszczędnościowego oraz możliwość skorzystania z korzystniejszych warunków cenowych kredytu odnawialnego. Z promocji mogą skorzystać ci, którzy posiadają min. jedną aktywną mobilną usługę abonamentową w Orange. Założyć konto w ramach promocji można do 9 listopada 2016 r.

Promocja „Super Bank dla Klientów Orange, jesień 2016”. Klient ma możliwość otrzymania zwrotu na konto abonenckie 5 zł, jeśli jest mobilnym klientem Orange lub 10 zł, jeśli posiada pakiet usług Orange. Aby otrzymać bonus należy zrealizować płatności bezgotówkowe na kwotę co najmniej 300 zł w danym miesiącu. Otworzyć ROR w ramach oferty można do 9 listopada 2016 r.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 08.11.2016 r.

Nie tylko zainteresowani ofertą Bank SMART muszą obejść się smakiem. W zestawieniu listopadowym nie znajdą również:

 • promocji iKONTO Banku BGŻ BNP Paribas, która gwarantowała brak opłat za prowadzenie konta przez okres trzech lat, 
 • promocji „150 PLN na Dzień dobry” w Banku Zachodnim WBK z bonusem za korzystanie z karty kredytowej, 
 • promocji „Brałbym – edycja 2/2016” w mBanku, w której zdobyć można było 760 zł na prawo jazdy, smartfon lub paliwo,
 • programu rekomendacyjnego „Mam PKO” w PKO Banku Polskim,
 • programu rekomendacyjnego „Polecam Bank Millennium – IV edycja” (polecanie rachunków z oferty było możliwe do 31 października br.).

Rekompensatę mogą stanowić dwie nowe promocje, jedna wprowadzona przez Bank Zachodni WBK, druga przez PKO Bank Polski. Pierwszy z nich za otwarcie Konta Godnego Polecenia proponuje oprocentowanie środków gromadzonych na rachunku. Do warunków dodatkowych oferty należy zawnioskowanie o kartę debetową VISA Sol oraz aktywne z niej korzystanie, a także zawarcie umowy o nadanie dostępu do bankowość internetowej. Oprocentowane zostaną fundusze do określonej wysokości salda. Konto można założyć wyłącznie przez internet lub infolinię.

Z drugiej oferty skorzystają wyłącznie niepełnoletni klienci, którzy ukończyli 13. rok życia. PKO Bank Polski proponuje zainteresowanym trzy wejściówki do kina. Niewielka nagroda ma swoje przełożenie na warunki stawiane klientowi. Aby ją zdobyć wystarczy złożyć wniosek o „debetówkę” i wykonać nią dwie transakcje bezgotówkowe. Płatność kartą może zostać zastąpiona transakcją wykonaną przez aplikację mobilną.

Czołowe pozycje bez zmian

Najwięcej nowemu klientowi jest w stanie zaoferować Bank Zachodni WBK. Maksymalna kwota, którą można uzyskać, wynosi 760 zł. Nie wystarczy tutaj samo założenie konta – klient będzie musiał podpisać co najmniej jedną umowę ubezpieczeniową, a bonus stanowi częściowy zwrot sumy składek należnych bankowi za okres roku.

Za otwarcie EKOkonta bez kosztów i spełnienie dodatkowych warunków, BOŚ Bank daje 600 zł. Również i tutaj konieczne będzie skorzystanie z produktu wiązanego, którym w przypadku tej oferty jest karta kredytowa. Premia trafi na konto, jeśli klient dokona zakupu w dowolnym sklepie sportowym w kraju na kwotę min. 600 zł i opłaci go wydanym plastikiem.

Pierwszą trójkę zamyka oferta eurobanku, która pojawiła się w poprzednim miesiącu wraz z wprowadzeniem Konta na co dzień. Aby otrzymać pełną pulę w wysokości 500 zł konieczne będzie zainstalowanie aplikacji mobilnej, dokonywanie zasileń konta otrzymywanym wynagrodzeniem, aktywne korzystanie z karty debetowej oraz skorzystanie z innych produktów z oferty banku.

Coraz mniej banków zachęca do polecania kont

Sześć banków pozwala obecnie na rekomendowanie kont znajomym lub rodzinie oferując w zamian wynagrodzenie. Premie proponowane przez instytucje kształtują się obecnie na poziomie od 50 do 100 zł.

Najbardziej cenią swoich klientów Credit Agricole, ING Bank Śląski oraz mBank, proponując za skuteczną rekomendację 100 zł. Zakładający konto z polecenia muszą spełnić warunek dotyczący płatności bezgotówkowych. W pozostałych bankach obowiązek ten ciąży również na polecającym, a Credit Agricole wymaga ponadto dokonywania zasileń konta przez obu klientów.

Przed powstaniem Nest Banku, oferta Banku SMART zajmowała drugie miejsce w zestawieniu. W ramach programu można było uzyskać 85 zł. Obecnie drugą lokatę okupuje Alior Bank, płacąc za rekomendację 60 zł. 10 zł mniej dostać można w Banku Zachodnim WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe. 

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 1 ~as

Ale promocje, ulala, d.pę urywa! jak mam to wszystko zliczać, sprawdzać, kontrolować czy spełniłem warunki, żeby dostać bilet do kina, to ja mówie: nie zawracajcie mi d. Chcę konta "święty spokój", tj. bez promocji, bez oprocentowania i bez kosztów, i takie mam. jedyne co muszę, to wydać 100 zł/m-c kartą. Ciężko tego nie spełnić.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 ~Olo

A ja nie rozpieszczam banksterswa. Gotówka wszędzie i zawsze :) !!!

! Odpowiedz
0 7 ~głos_sumienia_lenia

na pewno skorzystam....ze wszystkich!

! Odpowiedz
1 14 ~rew

przestańcie naganiać na te ochłapy bo ta reklama jest nie do czytania

! Odpowiedz
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl