Promocje w bankach: konta osobiste – październik 2016 r.

redaktor Bankier.pl

Rozważający zmianę rachunku nie powinni narzekać na brak wyboru ofert premiujących założenie konta. Pod tym kątem październik prezentuje się jeszcze lepiej niż miesiąc poprzedni. Wszystkie promocje z wysoką premią wciąż obowiązują, a w szranki o nowych klientów stają kolejne banki. 

Kiedy warunki obecnego konta nie są zadowalające, a banki pobierają zbyt wysokie opłaty za zmianę taryfy, warto rozejrzeć się za innym dostawcą usług bankowych. Do listy instytucji, które kuszą klientów nagrodą za założenie rachunku dołączył eurobank, który przygotował aż dwie promocje. Weszły one w życie na początku miesiąca wraz ze zmianą oferty kont osobistych, popartą wprowadzeniem nowego cennika. Bank tym samym zachęca do otwarcia nowego Konta na co dzień, ale również nie pozwala zapomnieć o swoim flagowym produkcie – Koncie Active. Do nowości należą również promocje w Credit Agricole oraz w Banku SMART. 

Promocje w bankach: konta osobiste – październik 2016 r.
Promocje w bankach: konta osobiste – październik 2016 r. (YAY Foto)

Kilkaset złotych do zgarnięcia w ramach nowych ofert

Pierwsze miejsce w zestawieniu najatrakcyjniejszych promocji zajmują Bank Zachodni WBK oraz mBank, które okupowały pozycję lidera również we wrześniowym zestawieniu promocji kont. W obu bankach można uzyskać 760 zł, jednak na całkiem innych zasadach. W pierwszym z nich nagroda zostanie wypłacona tym klientom, którzy poza otwarciem rachunku zdecydują się na zawarcie co najmniej jednej umowy ubezpieczeniowej, a sama nagroda stanowi częściowy zwrot za wysokość składki ubezpieczeniowej. 

mBank kieruje swoją ofertę do młodych, którzy do korzystania z konta zachęcą również swoich znajomych. Klienci, którym uda się spełnić wszystkie warunki regulaminu, mogą przeznaczyć uzyskane od banku środki wyłącznie na jeden ze wskazanych celów.

Premie dla nowych klientów zakładających konto osobiste w bankach - październik 2016 r.

NOWE promocje

Bank

Szczegóły

Bank SMART

Promocja „SMART Kino”. Nowy klient otrzyma bilet do Multikina, jeśli otworzy konto za pośrednictwem wniosku dostępnego na promocyjnej stronie internetowej. Polecenie konta znajomemu pozwoli na otrzymanie dodatkowego vouchera na średni popcorn i średni napój. Założyć konto można do 31 października 2016 r.

Credit Agricole Bank Polska

Promocja „Mobile 1 Konto”. W ramach oferty nowy klient może otrzymać:

 • 50 zł za pierwszy wpływ na konto opiewający na co najmniej 500 zł (jednorazowa premia),  
 • maks. 200 zł (do 20 zł na miesiąc) za zapewnienie wpływu w wysokości co najmniej 500 zł w danym miesiącu oraz zrealizowanie min. 3 przelewów na min. 2 różne rachunki bankowe na łączną kwotę min. 10 zł. Przelew musi być zlecony przez aplikację mobilną.

Dodatkowymi warunkami promocji jest złożenie wniosku o wydanie karty debetowej do konta oraz nadanie dostępu do bankowości internetowej. Założyć konto można do 31 grudnia 2016 r.

eurobank

Promocja „Konto z bonusem nawet 500 zł”. Klienci, którzy w momencie przystąpienia do promocji nie byli posiadaczami innego konta w banku, mogą zyskać do 500 zł w ramach poszczególnych bonusów. Premia jest przyznawana za:

 • zalogowanie się do aplikacji mobilnej (Bonus dla Mobilnych) – 10 zł (jednorazowa wypłata),
 • zagwarantowanie wpływu dochodu na ROR oraz dokonanie w danym miesiącu kartą debetową płatności bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł (Bonus miesięczny dla Aktywnych) – 6 x 25 zł,
 • podpisanie umowy o kartę kredytową oraz dokonanie nią płatności bezgotówkowych na sumę min. 300 zł w danym miesiącu (Bonus miesięczny za Kartę Kredytową) – 6 x 10 zł,
 • podpisanie umowy o limit w koncie (Bonus za Limit w Koncie) – 30 zł (jednorazowa wypłata),
 • otwarcie lokaty na okres min. 6 miesięcy na kwotę min. 10 000 zł (Bonus za Lokatę) – 50 zł (jednorazowa wypłata),
 • spełnianie warunków Bonusu miesięcznego dla Aktywnych przez okres 12 miesięcy po miesiącu spełnienia jego warunków po raz pierwszy (Bonus dla Aktywnych 2) – 50 zł (jednorazowa wypłata),
 • spełnienie warunków wszystkich powyższych bonusów (Ekstra Bonus) – jednorazowa wypłata 150 zł.

Nagroda za wszystkie powyższe bonusy (poza Bonusem dla Mobilnych) jest przyznawana po spełnieniu warunków Bonusu miesięcznego dla Aktywnych.

Założyć konto w ramach promocji można do 31 grudnia 2016 r.

Promocja „Konto Active z 2-letnią Gwarancją”. Promocja obejmuje udzielaną na 24 miesiące gwarancję niezmienności opłat, która obejmuje obsługę rachunku oraz karty debetowej, a także wypłaty z bankomatów w całym kraju. Promocja dotyczy klientów, którzy zmienią obecny pakiet konta lub otworzą konto Active. Złożyć wniosek o konto można do 31 marca 2017 r.

PODTRZYMANE promocje z poprzedniego zestawienia

Bank

Szczegóły

Bank BGŻ BNP Paribas

Promocja „iKONTO”. Bank nie będzie pobierał opłaty za prowadzenie konta przez 3 lata od jego otwarcia. Konto należy założyć do 27 października 2016 r.

Bank BPH

Promocja „Kapitalne Konto dla Klientów ZUS”. W ramach promocji bank gwarantuje:

 • brak opłaty za prowadzenie konta przez 2 lata od jego otwarcia,
 • 5% zwrotu (do 30 zł miesięcznie) za płatności bezgotówkowe dołączoną kartą w aptekach w całym kraju. Warunkiem skorzystania z promocji jest skończenie 55 lat oraz zagwarantowanie wpływów na ROR z tytułu świadczenia emerytalno-rentowego.

Założyć Kapitalne Konto w ramach promocji można do 31 marca 2017 r.

Bank Millennium

Promocja „Zyskaj 360 zł – 4 edycja”. Założenie Konta 360° lub Konta 360° Student umożliwia otrzymanie zwrotu 2% wartości płatności kartą debetową i 5% wartości płatności zrealizowanych BLIK-iem. Po otwarciu ROR-u należy płacić za zakupy kartą lub smartfonem, a także korzystać z aplikacji mobilnej. Maksymalny zwrot nie może przekroczyć 360 zł. Konto w ramach promocji można założyć do 5 grudnia 2016 r.

Bank Pekao

Promocja Eurokonta Intro. Promocja gwarantuje zwolnienie z opłaty za wypłaty z bankomatów krajowych oraz obsługę konta walutowego. Istnieje również możliwość otrzymania zwolnienia z opłaty za obsługę karty debetowej pod warunkiem wykonania co najmniej 4 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu. Korzystne warunki obowiązują klienta do końca 2018 roku. Konto w ramach promocji można założyć do 31 grudnia 2016 r.  

Bank Zachodni WBK

Promocja „150 PLN na Dzień dobry”. Klient może zyskać 150 zł, jeśli poza otwarciem konta zawnioskuje o wydanie karty kredytowej, którą w miesiącu jej wydania oraz 3 kolejnych miesiącach dokona łącznie 5 płatności bezgotówkowych. Konto w ramach promocji należy założyć do 31 października 2016 r.

Promocja „Bonus dla Ciebie”. Klient może zyskać do 760 zł, jeśli poza otwarciem konta podpisze umowę ubezpieczeniową na jeden lub kilka wskazanych przez BZ WBK produktów. Bonus wynosi 10% urocznionej składki ubezpieczeniowej. Konto w ramach promocji należy założyć do 30 listopada 2016 r. 

BOŚ Bank

Promocja „EKOkonto bez Kosztów + Karta z Nagrodą”. Nowi klienci banku mogą otrzymać  zwrot 600 zł, jeśli zawnioskują o wydanie karty kredytowej MasterCard Gold i w ciągu 3 miesięcy od otwarcia rachunku dokonają jednorazowego zakupu na kwotę min. 600 zł w sklepach sportowych. Płatność musi być dokonana kartą kredytową. Promocja obowiązuje do odwołania.

Credit Agricole Bank Polska

Promocja „Przenieś Konto”. Bank oferuje 100 zł za przeniesienie rachunku z innego banku pod warunkiem podpisania umowy o wydanie karty debetowej oraz nadanie dostępu do bankowości internetowej. Konieczne jest także zapewnienie wpływu na konto w wysokości min. 1 500 zł/m-c. Promocja obowiązuje do odwołania.

ING Bank Śląski

Promocja „100 zł za otwarcie Konta”. Możliwość zyskania 100 zł za otwarcie Konta z Lwem Direct pod warunkiem dokonania do 31 marca 2017 r. płatności bezgotówkowych kartą debetową na kwotę min. 1 000 zł. Konto w ramach promocji można założyć do 30 listopada 2016 r.  

mBank

Promocja "Brałbym - edycja 2/2016”. W jej ramach można zdobyć jedną z nagród:

 • voucher na smartfon w wysokości 760 zł, który można zrealizować w sklepie internetowym Orange Polska, 
 • 760 zł na paliwo,
 • 760 zł na prawo jazdy. 

Aby otrzymać nagrodę należy:

 • polecić rachunek 3 nowym klientom banku,
 • dokonać 5 płatności bezgotówkowych kartą, za pomocą Transferu lub BLIK-iem w ciągu 30 dni od rejestracji w promocji (dotyczy polecającego i każdego poleconego),
 • zalogować się do serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej minimum raz (dotyczy polecającego i każdego poleconego),
 • zrobić zakupy na stacji benzynowej na kwotę min.  100 zł i zapłacić za nie kartą lub BLIK-iem w ciągu 45 dni od rejestracji w promocji (przy wyborze 760 zł na paliwo),
 • uzyskać tzw. profil kandydata na kierowcę w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego (przy wyborze 760 zł na prawo jazdy). 

Przystąpić do promocji można w każdą środę o godzinie 20:00 rejestrując się na dedykowanej stronie promocji. Rejestracji można dokonać do 31 października 2016 r. Promocja skierowana jest tylko do osób w wieku 18-24 lat. Liczba nagród w promocji wynosi 500 sztuk.  

Promocja „Konto podwójnie zarabiające”. W jej ramach nowy klient może zdobyć:

 • 300 zł łącznie w formie 2% zwrotu za transakcje dokonane kartą lub 2% zwrotu za transakcje zrealizowane BLIK-iem – maksymalnie 50 zł miesięcznie. Aby otrzymać bonus, należy w każdym z 6 miesięcy: zalogować się przynajmniej raz do aplikacji mobilnej, zapewnić jednorazowy wpływ na rachunek w wysokości 1 000 zł, a także wykonać transakcje kartą lub BLIK-iem za min. 250 zł łącznie,
 • podwyższone oprocentowanie konta w wysokości 3%, które obejmuje średnie saldo miesięczne do maks. 3 000 zł. Odsetki wypłacane są przez okres 7 miesięcy, począwszy od miesiącam, w którym podpisano umowę. eKonto standard lub eKonto plus założyć można do 31 października 2016 r.

Orange Finanse

Promocja: „Dobry Start, jesień 2016”. Promocja zapewnia niezmienność opłat przez 2 lata od dnia przystąpienia. W ramach promocji klient otrzymuje darmowe prowadzenie konta osobistego, darmową kartę bankowa, bezpłatne wypłaty z bankomatów krajowych, a także przelewy internetowe za 0 zł. Oferta specjalna obejmuje również 1 zł bonusu za pierwszą transakcję, podwyższone oprocentowanie nominalne konta oszczędnościowego oraz możliwość skorzystania z korzystniejszych warunków cenowych kredytu odnawialnego. Z promocji mogą skorzystać klienci, którzy posiadają min. jedną aktywną mobilną usługę abonamentową w Orange. Otworzyć konto i przystąpić do promocji można do 9 listopada 2016 r.

Promocja „Super Bank dla Klientów Orange, jesień 2016”. Klient może otrzymać zwrot na konto abonenckie 5 zł, jeśli jest mobilnym klientem Orange lub 10 zł, jeśli posiada pakiet usług Orange. Aby otrzymać bonus konieczne jest dokonanie płatności bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł w danym miesiącu. Otworzyć konto i przystąpić do promocji można do 9 listopada 2016 r.

Źródło: Opracowanie własne Bankier.pl na podstawie informacji udostępnionych przez banki, stan na 18.10.2016 r.

Na niewiele niższy przelew od banku mogą liczyć ci, którzy założą EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku oraz zawrą umowę o kartę kredytową. Bank oferuje 600 zł za opłacony kartą zakup w sklepie sportowym na kwotę w wysokości nie mniejszej niż proponowany bonus.

Ostatnie miejsce w najlepszej trójce zajmuje wspomniana już oferta eurobanku. Za założenie Konta na co dzień klient może otrzymać 500 zł, jednak całość premii wpłynie na konto dopiero po spełnieniu kilku warunków. Należy do nich zainstalowanie aplikacji mobilnej, dokonywanie płatności bezgotówkowych, zasilanie konta wpływami z tytułu osiąganego dochodu, a także korzystanie z dodatkowych produktów bankowych, takich jak lokata, limit w koncie oraz karta kredytowa.

Dokonywanie płatności bezgotówkowych jest podstawą uzyskania premii w kolejnych trzech ofertach, które wciąż są aktualne. W Banku Millennium maksymalny zwrot wynosi 360 zł, podobnie jak w Banku BPH (biorąc pod uwagę maksymalny roczny zysk) - w mBanku 60 zł mniej. Bank BPH oferuje ponadto brak opłat za prowadzenie konta, a mBank oprocentowanie rachunku.

Zakładając 1Konto w Credit Agricole, klient może zawalczyć o 250 zł. Aby otrzymać pierwszą część w wysokości 50 zł, wystarczy zapewnić wpływ na konto. Pozostała kwota będzie do uzyskania, jeśli przez kolejne 10 miesięcy poza zasilaniem rachunku, klient będzie aktywnie korzystał z aplikacji na smartfona, realizując za jej pośrednictwem przelewy. 

Ci, którym zależy na bonusie pieniężnym, mogą być także zainteresowani propozycjami od Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego oraz Credit Agricole. W Banku SMART klient otrzyma nagrodę rzeczową w postaci biletu do kina, a w pozostałych instytucjach zapewni sobie lepsze warunki prowadzenia konta lub niezmienność opłat przez określony okres czasu. 

Jak zarobić na koncie jeszcze więcej?

Programy polecające są rozwiązaniem dla klientów, którzy posiadają już konto w danym banku. Uczestnictwo w nich może zachęcić tych, którzy są zadowoleni z obecnych warunków i nie chcą przesiadać się na inny rachunek. Do grona 8 instytucji, które do tej pory wynagradzały swoich klientów, dołączył ostatnio ING Bank Śląski

Podobnie jak w zestawieniu wrześniowym, prym pod kątem wysokości premii za polecenie konta wiodą Bank Millennium, Credit Agricole oraz mBank, oferując 100 zł za skuteczną rekomendację. Tyle samo daje ING Bank Śląski, który wypłaci klientowi bonus pod warunkiem dokonania przez niego oraz osoby polecanej płatności bezgotówkowych na kwotę 300 zł kartą lub BLIK-iem. Wyjątkiem jest rekomendowanie konta osobie niepełnoletniej – w tym wypadku transakcja, którą ona zleci, musi opiewać na 100 zł. 

W innych bankach nagrody są już trochę mniejsze. W Banku SMART klientowi proponuje się 85 zł, w Alior Banku 60 zł, a w BZ WBK, PKO BP oraz T-Mobile Usługi Bankowe przelew na konto opiewać będzie na 50 zł. 

Część z programów ma charakter stały, jednak w większości banków z rekomendacjami trzeba będzie się pośpieszyć. Program „Polecam Bank Millennium” obowiązuje do końca tego miesiąca, z kolei w listopadzie wygasają kolejne dwa – w PKO BP oraz mBanku. Do 12 grudnia można polecać konto w ING Banku Śląskim, a koniec promocji w BZ WBK datowany jest na ostatni dzień tego roku.

Monika Dekrewicz

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 3 ~TL

Warto obejrzeć jak banki krecą zanim się weźmie kredyt czyy inną usłgę:Tajemnica ratowania banków: https://www.youtube.com/watch?v=zDtOouqU5nQ

! Odpowiedz
1 4 ~it_MAN


Banierzy ciągle tylko krecą i oszukują.. kolejna afera


http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/panama-papers-relacje-mediow-zagranicznych,140,0,2053260.html

GoldMAN Sachs:

Porozumienie rządu USA z Goldman Sachs dotyczy zarzutów o podejmowanie działań, które doprowadziły do światowego kryzysu finansowego 2008 roku. Chodzi o łączenie różnych papierów wartościowych z ryzykownymi obligacjami z amerykańskiego rynku nieruchomości i ukrywanie ryzyka związanego z zakupem tak "spakowanych" instrumentów finansowych. Ugoda przewiduje, że Goldman Sachs zapłaci 5 miliardów 60 milionów dolarów w ramach różnego rodzaju kar o odszkodowań, w tym dla kredytobiorców, których zadłużenie przekroczyło wartość nieruchomości.

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/goldman-sachs-zaplaci-w-koncu-kare-5,185,0,2058681.htmlDB Złoto i srebro:
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Deutsche-Bank-przyznal-sie-do-manipulacji-na-rynkach-zlota-i-srebra-7359930.html

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 7 ~RICO

Banki czyli hieny systemu lub tzw.degeneraci finansowi opracowują coraz to nowsze techniki nagabywania na kredyty lub założenie konta bankowego.Najpierw dzwonili na komórę,potem wysyłali maile/bywa,że odbieram po dwa dziennie /,reklamy bez liku na każdym kroku.W najbliższym czasie spodziewam się reklam w toaletach publicznych w postaci płytek ściennych a dzieci już od przedszkola będą dostawać zabawki i słodycze z logiem bankowym i wszystko po to by Cię omamić i uzależnić ! BROŃMY SIĘ PRZED ZNIEWALAJĄCYMI NAS DEGENERATAMI !!!

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~niepelnosprawny_org

niektore banki mają zasade "dzień bez zmiany regulaminu -dniem straconym", ale wydaje mi się, że jedynie od poczatku założenia konta (kilka lat) w pocztowym banku nigdy nie zmienili regulaminu albo nie poinformowali o tym....

! Odpowiedz
0 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 9 ~wyjadacz_parkietów

co innego "voucher na średni popcorn", tak powinna wyglądać kusząca oferta banku. Lecę do Smarta, bo popkornu zabraknie.

! Odpowiedz
1 9 ~wyjadacz_parkietów

"a sama nagroda stanowi częściowy zwrot za wysokość składki ubezpieczeniowej" - ha ha, leżę. I to lider rankingu atrakcyjnych ofert :)

! Odpowiedz
1 1 ~Xxxxx

To niby banki z zachodnio-poludniowym kapitalem tak sie teraz nazywaja kusza promocjami az dziw bierze w banku jak sie zaniesie kapital to na koncie przybywa a nie odwrotnie jak teraz jest w tych czasach ubywa(dzis jest a jutro niema kamfora taki biznes)

! Odpowiedz
2 28 ~loco

lokaty na 7% dajcie a nie jakies gufno

! Odpowiedz
0 3 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne