REKLAMA

Prokuratura oskarża organizatorki Strajku Kobiet. Grozi im do 8 lat więzienia

2021-07-09 16:00, akt.2021-07-09 20:11
publikacja
2021-07-09 16:00
aktualizacja
2021-07-09 20:11
Prokuratura oskarża organizatorki Strajku Kobiet. Grozi im do 8 lat więzienia
Prokuratura oskarża organizatorki Strajku Kobiet. Grozi im do 8 lat więzienia
fot. Kacper Pempel / / FORUM

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała na początku lipca do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Marcie L., Klementynie S. oraz Agnieszce C.-F. - poinformowała w piątek PAP Aleksandra Skrzyniarz rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Kobietom grozi do ośmiu lat więzienia.

Jako pierwszy informację na ten temat podał portal wpolityce.pl. "Zarzut obejmuje sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób i spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego w postaci możliwości zarażenia wirusem SARS-CoV-2 i szerzenia się choroby zakaźnej COVID-19 poprzez organizację i prowadzenie marszów w październiku, listopadzie oraz grudniu 2020 r. na ulicach Warszawy" - poinformowała Skrzyniarz.

"Marta L. została ponadto oskarżona o znieważenie funkcjonariuszy policji oraz publiczne pochwalanie popełniania przestępstw polegających na niszczeniu fasad budynków kościołów oraz złośliwym przeszkadzaniu publicznemu wykonywaniu aktu religijnego kościoła" - dodała.

Za czyn z art. 165 par. 1 pkt 1 Kodeksu karnego (sprowadzanie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej) grozi do ośmiu lat więzienia.

Marta L., Klementyna S. oraz Agnieszka C.-F. to liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.(PAP)

Autor: Daria Kania

dka/ mark/

Źródło:PAP
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Strajk Kobiet

Komentarze (18)

dodaj komentarz
glowny_analityk_bankier_pl
gupie picie myślały że kaczafi im podaruje
grzegorzkubik
Powinny swoje odsiedzieć by się czegoś nauczyć.
1a2b
Nareszcie! Oprócz długich wyroków te agresywne chamki powinny być jeszcze skazane na publiczną chłostę.
kris74keh
Groteskowe jak Lempart padała bez przyczyny na ziemię kiedy ją filmowano i to w swoim lemingowym gronie. Wszyscy się rozglądali komu przypisać jej upadek , a tam sami nasi. Za chwilę otrzepała się i Pis......... W...... Animusz wrócił.
nhl
Animatorki Ruchu Wściekłych Macic powinny dawno odpowiedzieć za swoje zachowanie nie tylko związane z epidemią . Za okrzyki - " dym w kościołach " , malowanie i podżeganie jest paragraf . I proszę nie mylić to z odpowiedzialnością za pedofilię niektórych księży , tu też trzeba ścigać . Nasz "wymiar Animatorki Ruchu Wściekłych Macic powinny dawno odpowiedzieć za swoje zachowanie nie tylko związane z epidemią . Za okrzyki - " dym w kościołach " , malowanie i podżeganie jest paragraf . I proszę nie mylić to z odpowiedzialnością za pedofilię niektórych księży , tu też trzeba ścigać . Nasz "wymiar niesprawiedliwości " jest podejrzanie wyjątkowo łagodny dla tych "pięknych pań " , nie wspomnę tu już o pijanych celebrytach rozjeżdżających staruszki na pasach . Prawo powinno być prawem jednakowym dla wszystkich . Jak na razie działa to tylko w jedną stronę .
forfun
dobra teraz czas na organizację kościelną która wpuszczała do środka więcej osób niż było dozwolone i namawiała do ściągania masek.
do dzieła
3456
Spokojnie , to się dopiero zacznie ,Amerykanie zrobią nędze w Polsce już widać co się dzieje ,czyja to robota z tym wirusem, szczepieniami ile to już kosztuje .nawet dziecko wie co jest grane.,czy wcześniej czy póżniej dojdzie do zadymy kwestia czasu U nas nic się nie zmieniło ,oprócz tego że rozkradli cały majątek Spokojnie , to się dopiero zacznie ,Amerykanie zrobią nędze w Polsce już widać co się dzieje ,czyja to robota z tym wirusem, szczepieniami ile to już kosztuje .nawet dziecko wie co jest grane.,czy wcześniej czy póżniej dojdzie do zadymy kwestia czasu U nas nic się nie zmieniło ,oprócz tego że rozkradli cały majątek narodowy po komunie co już ludzie zapomnieli jakim cudem cały majątek po komunistyczny znalazł się w rękach prywatnych ,ciągle jedne i te same twarze , uczestnicy okrągłego stołu ,kolesie rodziny. Za komuny chodzili w obdartych kalesonach zobaczcie jakie mają majątki ,oni ich rodziny ,znajomi ,nawet kler się napasł na tym interesie . Jak się nie daje kraść za granicą wraca się do kraju jak Tusk , pies psu ogona nie ugryzie , to są tylko przepychanki przy korycie , W Polsce komuna nie została obalona cały czas trwa pod innym szyldem , doszło tylko do grabieży na niewyobrażalną skale .To jest taki sam kraj jak Ukraina- tam jak doszło do zadymy , to samoloty startowały jeden za drugim , tak wiali , złoto ,obce waluty- ile umiał udzwignąć . Mieszka się w takim kraju tak długo dopóki jest spokój ludzie płacą podatki , i łupi się na całego ile się da. kto jest w stanie rozliczyć wszystkich złodziei w tym kraju całą te bandę komunistyczną , solidarnościową .oni tutaj żyją i są .a co niektórzy pobierają emeryturę po 15 tyś zł . a nie odłożył żadnej składki nawet jednego grosza. zasłużeni.z orderami.
endes
Dopóki nie wybierzemy właściwych ludzi i nie odetniemy tej prl-oleskiej hydry od wszystkiego i nie rozliczymy Polska nie będzie suwerennym krajem... pierwszy krok zmienić władze plus wykopać tych zakłamancow pokroju Tuska, Czarzastego i im podobnych...
bialy_kruk
Taka sprawnie działająca policja i prokuratura przydałaby się w Londynie.Przez ostatnie tygodnie milionowe demonstracje,tutaj ludzie PiSu mieli by pole do popisu.

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki