Projekt ustawy 500 plus na każde dziecko w najbliższych dniach trafi do konsultacji

2019-03-13 07:46
publikacja
2019-03-13 07:46

Projekt ustawy 500 plus na każde dziecko w najbliższych dniach trafi do konsultacji społecznych - poinformował w środę wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed, w Programie I Polskiego Radia.

/ fot. Lukasz Krajewski / FORUM

"Mamy przygotowany projekt, na dniach trafi on do konsultacji społecznych, wejście w życie ustawy przewidywane jest na 1 lipca. Program obejmie wszystkie dzieci do 18 roku życia, nie ma już kryterium dochodowego na pierwsze dziecko. 1 lipca składamy wniosek w formie elektronicznej, 1 sierpnia w formie papierowej, i w ciągu trzech miesięcy będą wypłacana pierwsze świadczenia, z wyrównaniem" - powiedział Szwed.

Jak wynika z ostatnich zapowiedzi programowych PiS, od 1 lipca 2019 r. świadczenie 500+ obejmie także pierwsze dziecko w rodzinie. Koszt wprowadzania programu ma wynieść około 20 mld zł rocznie.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej zaznaczył, że potrzebne będzie dodatkowe posiedzenie Sejmu.

"Wydaje się dziś, że powinno być dodatkowe posiedzenie Sejmu, żebyśmy w tych terminach tę +mapę drogową+ zrealizowali. Wiem, że takie rozmowy były prowadzone z marszałkiem Kuchcińskim" - powiedział. (PAP Biznes)

pat/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
rav82
Moja propozycja to likwidacja PPK i reforma systemu emerytalnego - na wypadek śmierci płatnika pieniądze ze składek otrzyma wskazana osoba ale prawo do tego będą mieli płatnicy, którzy nie będą korzystać z Programu 500+.

Powiązane: 500 zł na dziecko

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki