REKLAMA
JUŻ JUTRO

Program Budowy Kapitału: podatek Belki częściowo obniżony

2016-07-04 11:04
publikacja
2016-07-04 11:04

Podczas dzisiejszej konferencji "Strategia Odpowiedzialnego Rozwoju - Program Budowy Kapitału" wicepremier Mateusz Morawiecki wśród wielu postulatów zapowiedział również częściowe obniżenie podatku Belki.

fot. Lukasz Dejnarowicz / / FORUM

Chodzi tutaj o obniżenie opodatkowania dochodów kapitałowych od osób fizycznych z 19 proc. na 10 proc. w przypadku inwestycji długoterminowych powyżej 12 miesięcy.

- Chcemy zainspirować Ministerstwo Finansów, aby długoterminowe oszczędzanie miało pewne ulgi w stosunku do oszczędzania krótkoterminowego. Dzisiaj, czy mamy 1-miesięczny horyzont inwestycji, 6-miesięczny, 2-letni, czy 5-letni, to podatek jest taki sam. Będziemy natomiast pracować nad tym, żeby różnicował on oszczędzanie długoterminowe od oszczędzania krótkoterminowego. Obniżenie opodatkowania dochodów kapitałowych osób fizycznych od inwestycji długoterminowych powyżej 12 miesięcy z 19 proc. na 10 proc. - podano w komunikacie.

Reklama

Planowane, w ramach zaprezentowanego w poniedziałek Programu Budowy Kapitału Polaków, obniżenie opodatkowania wyniesie około 250 mln zł - wynika z prezentacji programu.

Podatek Belki to podatek od dochodów kapitałowych - rodzaj procentowego podatku dochodowego od osób fizycznych. Jego wysokość wynosi 19 proc. Oznacza to, że zysk, który wypracują środki zgromadzone np. na lokacie czy koncie oszczędnościowym, zostaną pomniejszone o ten właśnie odsetek. Podatek zostanie automatycznie pobrany przez bank, więc nie trzeba się z niego rozliczać samodzielnie.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

jk

Źródło:
Tematy
Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Ranking kont firmowych z rachunkiem walutowym

Komentarze (61)

dodaj komentarz
~Endriu
Trzeba wiedzieć ze podatków będzie więcej.Bo to co okradają obce kapitały Polskę to muszą pokryć ci co tu nieszkają.A jak się jednemu daje to drugi musi to pokryć.W ekonomi nic nie ma za darmo.Można pożyczyć ,ukraść i zapracować.innych możliwości nie ma.A obiecywanie przed wyborami to kiełbasa wyborcza.Która się w żadnym kraju nie Trzeba wiedzieć ze podatków będzie więcej.Bo to co okradają obce kapitały Polskę to muszą pokryć ci co tu nieszkają.A jak się jednemu daje to drugi musi to pokryć.W ekonomi nic nie ma za darmo.Można pożyczyć ,ukraść i zapracować.innych możliwości nie ma.A obiecywanie przed wyborami to kiełbasa wyborcza.Która się w żadnym kraju nie sprawdza.Trzeba dzieci rodzić.To będzie lepiej za 30 lat.
~rob
Do Programu Budowy Kapitału niech Pan Morawiecki włączy również swój majątek oraz innych notabli z PiS
~BudującyOszczędno
A CO Z PODATKIEM BELKI OD ZYSKÓW KAPITAŁOWYCH, CZYLI OD SPRZEDAŻY AKCJI Z ZYSKIEM. PRZECIEŻ KAŻDY POLAK, KTÓRY SPRZEDAJE AKCJE, CZY ZE STRATĄ, CZY Z ZYSKIEM MUSI SKŁADAĆ CO ROKU ZEZNANIA PODATKOWE PIT-38 NA NIEBIESKIM DRUKU I PŁACIĆ TE PASKUDNE 19% PODATKU TEMU ŁUPIEŻCZEMU, CHCIWEMU PAŃSTWU Z NAJWYŻSZYM W EUROPIE VAT 'EM I NAJNIŻSZYMI A CO Z PODATKIEM BELKI OD ZYSKÓW KAPITAŁOWYCH, CZYLI OD SPRZEDAŻY AKCJI Z ZYSKIEM. PRZECIEŻ KAŻDY POLAK, KTÓRY SPRZEDAJE AKCJE, CZY ZE STRATĄ, CZY Z ZYSKIEM MUSI SKŁADAĆ CO ROKU ZEZNANIA PODATKOWE PIT-38 NA NIEBIESKIM DRUKU I PŁACIĆ TE PASKUDNE 19% PODATKU TEMU ŁUPIEŻCZEMU, CHCIWEMU PAŃSTWU Z NAJWYŻSZYM W EUROPIE VAT 'EM I NAJNIŻSZYMI ŚMIECIOWYMI PENSJAMI I UMOWAMI.

CO TO ZA ZACHĘTA PAŃSTWA DO OSZCZĘDZANIA, JEŚLI TO ONO KRADNIE MI CO ROKU AŻ 19 % WYPRACOWYWANEGO PRZEZE MNIE WŁASNORĘCZNIE W POCIE CZOŁA ZYSKU NA GIEŁDZIE. PRZECIEŻ TO KOSZTOWAŁO MNIE WIELE POŚWIĘCENIA:
1) ZAMROŻENIE MOICH PIENIĘDZY NA GIEŁDZIE NA DŁUGI CZAS,
2) POŚWIĘCENIE TEJ GIEŁDZIE MNÓSTWO CZASU PRYWATNEGO;
3) STRACENIE MNÓSTWA NERWÓW NA MYŚLI I PILNOWANIE JAK ZACHOWA SIĘ KURS SPÓŁEK NA GPW,
A TA POLSKA MI OD TYLU LAT TO PASOŻYTNICZO OKRADA, USZCZUPLA ZAMIAST MI JESZCZE DOŁOŻYĆ I POMÓC.
I TAK TU SIĘ W TYM NIENORMALNYM KRAJU BUDUJE KAPITAŁ I OSZCZĘDNOŚCI. MAM TEGO DOSYĆ!!!
APELUJĘ DO RZĄDZĄCYCH O CAŁKOWITE ZNIESIENIE TEGO PODATKU BELKI", KTÓRY MIAŁ BYĆ TYLKO WYJĄTKOWO I TYMCZASOWO (PODOBNIE JAK OSTATNIO PODNIESIENIE VATU Z 22 NA 23 %) WPROWADZONY NA CZAS TZW. DZIURY BUDŻETOWEJ ZA CZASU RZĄDÓW AKCJI WYBORCZEJ SOLIDARNOŚĆ!!!!!!!!!!!!
Dodatkowo na domiar złego budowanie oszczędności utrudnił mi ten kryzys trwający w nieskończoność od roku 2008 -ego chyba do dzisiaj!!
I JAK TU COKOLWIEK BUDOWAĆ, JAK DOOKOŁA TYLE PRZECIWNOŚCI LOSU NIESTETY? ZWYKŁY POLAK JEST I POZOSTANIE DZIADEM, BIEDAKIEM, BIEDAPRACOWNIKEM U PSEUDOPRACODAWCY ZE ŚMIECIOWĄ PENSJĄ ZA 1300 NA RĘKĘ MIESIĘCZNIE BEZ ŻADNYCH PERSPEKTYW NA "TERAŹNIEJSZOŚĆ" I "JUTRO" I BEZ KAPITAŁU I BĘDZIE NADAL KLEPAŁ BIEDĘ, WMAWIAŁ SOBIE PO CICHU, GŁUPKOWATO, ŻE LEPSZA TAKA ŚMIECIOWA PRACA I PENSJA NIŻ NIC I NAIWNIE LICZYŁ NA "LEPSZE JUTRO", KTÓRE GO PO LATACH NA SZARO ZROBI I WYLĄDUJE JAKO KLOSZARD NA ŚMIETNISKU, TAKŻE HISTORII !!!!!!! :-(

DLATEGO W POLSCE TRZEBA WPROWADZIĆ CHOĆBY TĄ TZW.: "EMERYTURĘ OBYWATELSKĄ", CZYLI STAŁE ŚWIADCZENIE SPOŁECZNE PAŃSTWA DLA OBYWATELA, NIEZALEŻNE OD JEGO PENSJI, STAWIAJĄCE GO NA ÓWNI Z POZOSTAŁYMI POLAKAMI I WYPŁACANE KAŻDEMU PO OSIĄGNIĘCIU OKREŚLONEGO WIEKU, TAK NA "WZÓR KANADYJSKI", GDZIE OD WIELU LAT TO ROZWIĄZANIE SIĘ SPRAWDZA.

ZNIEŚĆ PODATEK BELKI, WPROWADZIĆ EMERYTURĘ OBYWATELSKĄ, ROZRUSZAĆ GOSPODARKĘ, BY GENEROWAŁA CO WAŻNE DOBRZE PŁATNE MIEJSCA PRACY, A NIE TAKIE ZE "ŚMIECIOWYMI PENSJAMI I UMOWAMI"!!!!! TO TRZEBA ZROBIĆ, BY POLAKOM ULŻYĆ I POMÓC W OSIĄGNIĘCIU LEPSZEGO STATUSU MATERIALNEGO W TYM TRUDNYM KRAJU, A NIE CZASACH!!!! :-(

Budujący z Wielkim Trudem i Mozołem Kapitał i Oszczędności Polak
~KOD_obali_PIS
Tak jak w 2007 cholerny PIS tylko obniża polaczkom składki i podatki. Trzeba obalić ten rząd i przywrócić PO które obiecało już w 2008 roku podatki 3x15% a potem dowaliło milion podatków inteligentnym wyborcom oglądającym dobre niemieckie TVN.
~Endriu
PO to do upadku To są ludzie których trzeba pozbawić majątków za granicami Polski.A za karę że dali wyprowadzić tak ogromne pieniądze z Polski to trzeba im zabrać ich majątki.Aby inni w przyszłości nie oszukiwali i obcym nie nabijali kasy. Bo ustawy które pozwalały przez 25 lat wyprowadzać ogromne pieniadze z Polski to uchwalali PO to do upadku To są ludzie których trzeba pozbawić majątków za granicami Polski.A za karę że dali wyprowadzić tak ogromne pieniądze z Polski to trzeba im zabrać ich majątki.Aby inni w przyszłości nie oszukiwali i obcym nie nabijali kasy. Bo ustawy które pozwalały przez 25 lat wyprowadzać ogromne pieniadze z Polski to uchwalali za czasów PO i Mumi Wolności.No i dobrze że tych złodziei odsunięto od rządzenia.A czas już na rozliczanie afer.
~prezes
kto normalny wierzy politykom?
~zeflik
Normalnie jakieś 95% wyborców.
~fwefg
Czyli podatków ciąg dalszy? Czy pis zwariował , wali podatek za podatkiem. oni nie mają litości dla ludzi?
~piotr
jak można być tak fałszywym jak PIS podatek od lokat zostanie pomniejszony, przed wakacjami podniesiemy kwote najniższych świadczeń emerytury i renty, cofniemy wiek emerytalny, kwota wolna od podatku, przedstawimy program mieszkanie + z którego oczywiście nic nie wyniknie tak jak z pamiętnych trzech milionów mieszkań pomożemy Frankowiczom jak można być tak fałszywym jak PIS podatek od lokat zostanie pomniejszony, przed wakacjami podniesiemy kwote najniższych świadczeń emerytury i renty, cofniemy wiek emerytalny, kwota wolna od podatku, przedstawimy program mieszkanie + z którego oczywiście nic nie wyniknie tak jak z pamiętnych trzech milionów mieszkań pomożemy Frankowiczom to już nie jest nawet kiełbasa przedwyborcza a kiełbasa kadencyjna którą da czasem powąchać obywatelom czasami Morawiecki czasami Zieleniecki albo Szydło zależy kto macha pętem przed telewizorem łudząc polaków " zobaczcie jaka ładna kiełbaska planujemy ją wam dać już wkrótce powiemy kiedy " a tu figa
za to to o czym nie trąbią że zrobią to robią w ekspresowym tępie ustawa o obrocie ziemią dotacje dla zaprzyjaźnionego zakonu na jego działalność itd
prorokuje wam rządzący że z tych słów rozliczy was Ten którego macie na ustach Bóg

Powiązane: Plan Morawieckiego

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki