REKLAMA

"Profesjonalnego Inwestora" w tym roku nie będzie

2016-10-19 10:25
publikacja
2016-10-19 10:25
"Profesjonalnego Inwestora" w tym roku nie będzie
"Profesjonalnego Inwestora" w tym roku nie będzie

W tym roku konferencja „Profesjonalny Inwestor” nie będzie organizowana – wynika z informacji uzyskanych przez Bankier.pl. Pod znakiem zapytania stoją także kolejne edycje tej konferencji, organizowanej przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

„Profesjonalny Inwestor” to konferencja, którą SII organizowało od 9 lat. Odbywała się zawsze jesienią i była drugą w roku, po wiosennej „Wall Street”, konferencją dla inwestorów indywidualnych organizowaną przez Stowarzyszenie. Niestety w tym roku "PI" już się nie odbędzie.

„W pewnym momencie zdaliśmy sobie sprawę, że robimy dwie bardzo podobne merytorycznie konferencje: ‘WallStreet’ i ‘Profesjonalny Inwestor’, co z resztą sygnalizowali nam od pewnego czasu nasi członkowie” – tłumaczy w rozmowie z Bankier.pl Michał Masłowski, wiceprezes Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. „Uważamy, że koncentracja tylko na jednej z nich jest właściwą strategią. Zamiast tego chcemy skoncentrować się na kilku projektach edukacyjnych w tym przede wszystkim na tematyce związanej z budowaniem oszczędności długoterminowych, z oszczędzaniem na emeryturę” – dodaje Masłowski.

Nie wiadomo jeszcze, czy jesienna konferencja zostanie organizowana w przyszłym roku. „Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, ale jeżeli tak, to chcemy jednak zdecydowanie zmienić formułę, aby zdecydowanie odróżnić 'Profesjonalnego Inwestora' od 'WallStreetu'” – tłumaczy Masłowski.

Nie ma natomiast wątpliwości, że w przyszłym roku odbędzie się konferencja „WallStreet” – deklaruje przedstawiciel SII.

Marcin Dziadkowiak

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Adam222
Skończyli się frajerzy na płatne lanie wody.
~Konrad
To dobrze że będzie Walsstreet, niectdzeba jechać do USA

Powiązane: Konferencja Profesjonalny Inwestor

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki