REKLAMA

Producent gier People Can Fly złożył prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego

2020-09-01 11:30
publikacja
2020-09-01 11:30
People Can Fly

Producent gier People Can Fly złożył w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny i zamierza do końca tego roku przeprowadzić ofertę publiczną — podała spółka w komunikacie prasowym.

Studio People Can Fly zostało założone w 2002 roku, a w 2007 roku większościowym wspólnikiem spółki stał się Epic Games, amerykański producent gier oraz twórca Unreal Engine – popularnego silnika do budowy gier, na którym bazują produkcje People Can Fly. Kolejnym etapem rozwoju firmy był wykup menadżerski od Epic Games w 2015 roku przez Sebastiana Wojciechowskiego.

Spółka posiada zespół około 250 pracowników i współpracowników, w tym około 190 osób pracujących nad produkcją gier w czterech studiach i dwóch "start-up" studiach. Firma ocenia, że taka struktura daje jej możliwość realizacji co najmniej dwóch gier z dużymi budżetami produkcyjnymi (tzw. segment AAA) jednocześnie.

/ People Can Fly

Wśród gier wyprodukowanych przez People Can Fly znajdują się tytuły takie jak: "Painkiller", "Bulletstorm" oraz "Gears of War: Judgment". Ponadto, w ramach trwającego osiem lat partnerstwa z Epic Games, firma współpracowała przy tworzeniu takich projektów jak : "Gears of War", "Gears of War 2", "Gears of War 3", "Unreal Tournament", "Spyjinx" i "Fortnite".

W komunikacie podano, że People Can Fly, wspólnie z globalnym wydawcą Square Enix, pracuje obecnie nad największą produkcją w swojej historii – grą z gatunku shooter RPG zatytułowaną "Outriders", której premiera została zaplanowana na koniec 2020 r. Ponadto, spółka rozpoczęła niedawno prace m.in. nad nową produkcją z segmentu AAA.

"Tak jak w przypadku Outriders, produkcja ta będzie realizowana we współpracy z wiodącym, globalnym wydawcą gier. Gra, nad którą pracuje studio People Can Fly w Nowym Jorku, ma zostać wydana na konsole nowej generacji i platformy streaming’owe. Aby sprostać skali nowego projektu, People Can Fly planuje w ciągu najbliższych 12-18 miesięcy znaczne powiększenie swojego nowojorskiego oddziału oraz rozwój nowego, startupowego studia w Montrealu" - napisano w informacji prasowej.

Od początku 2020 r. prowadzona jest z kolei intensywna kampania marketingowa i promocyjna spomnianego Outriders. Prezentacja gry na eventach prasowych w Warszawie (styczeń 2020 r.), Los Angeles (luty 2020 r.) oraz na konferencji PAX EAST 2020 w Bostonie na przełomie lutego i marca 2020 r. wywołała duże zainteresowanie medialne. W pierwszym kwartale br. ukazało się blisko 650 artykułów o grze Outriders w najbardziej prestiżowych mediach branżowych na świecie oraz zostało opublikowanych ponad 260 dedykowanych grze materiałów filmowych, które zostały obejrzane ponad 15 mln razy. 

Doradcami procesu IPO spółki PCF Group S.A. są: Trigon Dom Maklerski – globalny koordynator, Greenberg Traurig Grzesiak – doradca prawny, Grant Thornton – audytor oraz cc group – relacje inwestorskie i public relations IPO.

PAP Biznes/PCF

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Karta kredytowa nr 1 w Polsce wg plebiscytu Złoty Bankier 2021! RRSO: 7,44%

Komentarze (2)

dodaj komentarz
xiven
kiedy ta bańka cyfrowa pęknie, oj będzie poniewierało...

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki