Problemy z logowaniem do PUE ZUS i konta podatnika? Przerwy w działaniu systemów

2020-05-29 08:44
publikacja
2020-05-29 08:44
fot. lucadp / Shutterstock

W nocy z 29 na 30 maja użytkownicy Platformy Usług Elektronicznych mogą mieć problem ze skorzystaniem z usług dostępnych w serwisie online. W trakcie najbliższego weekendu przerwę techniczną zapowiedział również Portal Podatkowy.

Nie działa PUE ZUS i konto podatnika? Przerwy w dostępnie do usług / ingimage

Zakład Ubezpieczeń Zdrowotnych zapowiada przerwę techniczną na Platformie Usług Elektronicznych. Przedsiębiorcy nie skorzystają z usług internetowego serwisu od godziny 22:00 29 maja do godziny 3:00 30 maja 2020 r. W tym czasie mogą wystąpić utrudnienia lub całkowity brak dostępu do funkcji portalu m.in. wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej.

Prace serwisowe przeprowadzane będą również na koncie podatnika na stronie podatki.gov.pl. Portal Podatkowy zapowiada, że platforma będzie niedostępna w ciągu całego najbliższego weekendu. Przerwa techniczna rozpocznie się już w piątek (29 maja) o godzinie 17:00 i potrwa do 1 czerwca do godziny 9:00.

W tym czasie podatnicy nie skorzystają z usług konta podatnika m.in. w zakresie pobierania szczegółów spraw i korespondencji. Wysłane w tym czasie deklaracje oraz aktualizacje ich statusów złożone przez konto podatnika mogą być przetwarzane z opóźnieniem.

Działania na koncie podatnika w czasie przerwy technicznej może skutkować późniejszymi błędami w poprawnym działaniu ww. funkcjonalności, ostrzega Portal Podatkowy.

DF

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Przerwa techniczna

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki