REKLAMA

Zablokowane limity transakcji w Idea Banku? Znamy rozwiązanie

Wojciech Boczoń2021-01-12 07:36analityk Bankier.pl
publikacja
2021-01-12 07:36
Bankier.pl

Kilka dni temu Idea Bank został przejęty przez Bank Pekao. Zgłosili się do nas czytelnicy, którzy po tej operacji odnotowali problem z limitami transakcji w systemie Idea Cloud. Ich zdaniem po przejęciu zniknęła możliwość edycji limitów. Bank wyjaśnia, jak rozwiązać problem.

- Na koncie internetowym nie ma możliwości zmiany limitów przelewów, zostały zablokowane – pisze jeden z czytelników na adres alert@bankier.pl. - W styczniu mam większe zobowiązania i nie mam możliwości ich opłacenia. Dotychczas nie było takiego problemu, bo w panelu klienta można było dowolnie zmieniać limity dzienne, miesięczne i karty – dodaje.

- W Idea Banku po przejęciu przez Pekao nie mam możliwości zmiany limitów transakcyjnych, a tym samym bez żadnej informacji zabrano mi dostęp do moich środków. Bardzo proszę o pomoc – dodaje drugi.

Zapytaliśmy Bank Pekao, czy rzeczywiście nastąpiła zmiana w systemie bankowości elektronicznej. Jak się okazuje, jest to drobny błąd techniczny, który można wyeliminować na własną rękę.

- Jest to problem ze skalowaniem i scrollowaniem - nie pojawia się boczny pasek do przewinięcia ekranu po rozwinięciu sekcji "Limity transakcyjne" – wyjaśniają służby prasowe Banku Pekao. - Ten problem jest nam znany i zostanie rozwiązany przy najbliższym wdrożeniu, tj. 15 stycznia. Na ten moment sugerujemy klientom, aby zmienili rozmiar okna przeglądarki - z maksymalnego na pomniejszony ("przywróć w dół", przycisk między minimalizowaniem, a zamknięciem okna przeglądarki), powinien pojawić się boczny pasek do scrollowania, a poniżej przycisk „Edytuj limity” – tłumaczy biuro prasowe Banku Pekao.

I rzeczywiście, czytelnicy poinformowali redakcję Bankier.pl, że zastosowanie takiego rozwiązania pomogło.

/ Bankier.pl

WB

Źródło:
Wojciech Boczoń
Wojciech Boczoń
analityk Bankier.pl

Ekspert z zakresu bankowości. Autor komentarzy, poradników, artykułów i raportów o bankowości skierowanych zarówno do branży, jak i jej klientów. Redaktor prowadzący branżowego serwisu PRNews.pl. Autor cyklu raportów "Polska bankowość w liczbach". Dziennikarz Roku 2013 według Kapituły Konkursu IX Kongresu Gospodarki Elektronicznej przy Związku Banków Polskich. Dwukrotnie nominowany do nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka oraz laureat tej nagrody w 2014 r. Finalista Nagrody Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Clubu Polska za 2019 r.

Tematy
Propozycje ugód z wierzycielami… tylko z Programem Ulga od Długu

Propozycje ugód z wierzycielami… tylko z Programem Ulga od Długu

Komentarze (3)

dodaj komentarz
heyahbanana
Ciekawe czy będą ludziom utrudniać "spierdalando" za jakieś dwa trzy miesiące jak się lokaty zaczną kończyć? ;)
witty
Tylko gdzie teraz spierdalać?
demeryt_69
Do zmiany limitów konieczne jest potwierdzenie kodem SMS, a to w Pekao kosztuje 20 groszy za sztukę :)

Powiązane: Restrukturyzacja Idea Banku

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki