Prezydent Ukrainy padł ofiarą żartu telefonicznego?

Prezydent Ukrainy prawdopodobnie padł ofiarą oszustów. Służby prasowe Petra Poroszenki informowały, że odbył on telefoniczną rozmowę z prezydentem Kirgistanu. Jednak administracja prezydenta Ałmazbeka Atambajewa zaprzeczyła, by do takiej rozmowy doszło.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko (fot. Krystian Maj / FORUM)

Na oficjalnej stronie ukraińskiego prezydenta przez kilka godzin widniała informacja, że Petro Poroszenko i Ałmazbek Atambajew omówili stan dwustronnych stosunków. Mieli też podkreślić potrzebę aktywizacji wymiany gospodarczej. Na komunikat administracji ukraińskiego prezydenta zareagowała administracja prezydenta Kirgistanu. Jak stwierdzono, prezydent Atambajew wcale nie rozmawiał z Petrem Poroszenką, a ukraińska informacja jest po prostu nieprawdziwa. Po kilku godzinach komunikat o rozmowie głów państw zniknął ze strony internetowej ukraińskiego prezydenta.

Ukraińskie media spekulują, że Petro Poroszenko mógł stać się ofiarą oszustów - tak zwanych prankerów, którzy łączą się telefonicznie ze znanymi osobistościami i podszywają się pod inne znane osoby. Kilka lat temu prankerzy zadzwonili do prezydenta Białorusi. Jeden z nich, podszywając się pod syna Wiktora Janukowycza, przekonywał Aleksandra Łukaszenkę, aby ten przyjął zbiegłego eks-prezydenta Ukrainy.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Paweł Buszko/Kijów/mg/dabr

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 8 ~cytatzsieci

Właściwie
to nie powinno się kopać leżącego, ale z drugiej strony to kiedy go kopać? Jak wstanie?

! Odpowiedz
0 6 ~hehehe

nie wstanie.... i OK tak

! Odpowiedz
10 29 ~DarekD

Poroszenko to wierny, a zarazem przygłupi, amerykański przydupas. Doprowadził swój kraj na skraj gospodarczej przepaści. Widać, że zrobienie najnormalniej w wała -w fatalnym stanie tego "kraju"- prezydenta tego pseudo tworu, nie jest obecnie żadnym problemem. Tylko pogratulować totalnej głupoty i zacietrzewienia decydentom Ukrainy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 9 ~lipa

UPAina nie jest "na skraju" przepasci - a w "swobodnym spadaniu" przed rozpadem panstwowosci... I propaganda-makers ze zdartymi plytami o winie Rosji nie pomoga

! Odpowiedz
2 26 ~Dr_Jan

Tak szczerze i po ludzku :) Ja tez lubie wypic - ale jeszcze nie mialem "rozmów", które inni nie prowadzili ze mna, a ja bym je pamietal :) A Waltzmann - po zonie Poroszenko, widzi i pewnie slyszy rzeczy, nierealne. Odwykówka Panie Prezydencie ?

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil