REKLAMA

Prezydent Litwy: Nałożymy sankcje na przedstawicieli władz Białorusi, w tym Łukaszenkę

2020-08-31 10:55
publikacja
2020-08-31 10:55
fot. Asatur Yesayants / Shutterstock

Litwa, Łotwa i Estonia nałożą jeszcze w poniedziałek sankcje dotyczące podróży na ok. 30 przedstawicieli władz Białorusi, w tym prezydenta tego kraju Alaksandra Łukaszenkę - powiedział dziennikarzom prezydent Litwy Gitanas Nauseda.

Jak dodał prezydent, cytowany przez agencję Reutera, lista sankcyjna to pierwszy krok i może być w przyszłości rozszerzona.

W środę litewski premier Saulius Skvernelis poinformował, że Litwa, Łotwa i Estonia zatwierdzą wspólną listę obywateli Białorusi objętych sankcjami.

Litewskie MSZ poinformowało wcześniej, że przedstawiło resortowi spraw wewnętrznych do zatwierdzenia listę 118 białoruskich urzędników, których proponuje objąć krajowymi sankcjami. „To są urzędnicy instytucji odpowiedzialnych za stosowanie przemocy, a nawet za możliwe zbrodnie popełnione przeciwko swoim obywatelom” - powiedział szef MSZ Linas Linkeviczius.

Od 9 sierpnia na Białorusi trwają protesty przeciwko sfałszowaniu wyborów prezydenckich, które - według oficjalnych wyników - wygrał urzędujący szef państwa Łukaszenka. Reżim Łukaszenki przekonuje, że podejmowane są próby destabilizacji sytuacji w kraju. (PAP)

ndz/ ap/

arch.

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Białoruś

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki