Prezydent Gambii ogłosił kraj republiką islamską

Prezydent położonej w Afryce Zachodniej Gambii, Yahya Jammeh, ogłosił w piątek ten kraj republiką islamską. Wyjaśnił, że ma to służyć dalszemu zdystansowaniu się od kolonialnej przeszłości.

W ten sposób Gambia, małe państwo ciągnące się wzdłuż rzeki o tej samej nazwie, dołączyło do innych republik islamskich, takich jak Iran i Afganistan.

"Zgodnie z religijną tożsamością kraju i jego wartościami, proklamuję Gambię państwem islamskim. Ponieważ muzułmanie stanowią większość w naszym kraju, Gambia nie może dłużej utrzymywać spuścizny kolonialnej" - powiedział Jammeh w wystąpieniu telewizyjnym.

Prezydent zapewnił, że wyznawcy innych religii będą mogli praktykować swoją wiarę.

Gambia liczy 1,8 mln mieszkańców, z których 95 proc. to muzułmanie. W przeszłości była częścią Imperium Mali. W 1843 r. została kolonią brytyjską, później protektoratem. Według legendy, Brytyjczycy wyznaczyli granice nowej kolonii strzelając z armat swych okrętów na oba brzegi rzeki. Miejsca upadku kul armatnich wyznaczyły granice. Kraj uzyskał niepodległość w 1965 r. (PAP)

jm/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~maciejjjjko

czarny ląd....

! Odpowiedz
0 23 ~autor

No jak to tak. To nie ma tam równouprawnienia? To nie mogę tam sobie przyjechać i robić co chcę? Ale ciapaty to w Europie ma większe prawa od tubylców. Jeszcze trochę i biały Europejczyk będzie takim wspomnieniem jak Indianin.

! Odpowiedz
0 13 ~Eltor

Spokojnie, spokojnie. Zauważ, że ogłosili kraj republiką islamską, bo większość mieszkańców wyznaje islam.
Jeszcze trochę napływu nielegalnych imigrantów zwanych przez media niepoprawnie "uchodźcami" i do tego tempa ich rozmnażania się, to za parę dekad w Europie będą mogli powiedzieć dokładnie to samo, co w Gambii.
Z tym wspomnieniem, to masz rację. Najgorsze, że to się dzieje przy wyraźnym wsparciu i wysiłkach części samych białych. Ot, postanowili się wyeliminować z puli genetycznej ludzkości, a resztę, która może tego nie chcieć i tak pociągnąć za sobą.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
1 20 ~Angela_Makrela

Zapraszamy wszystkich uchodźców z Gambii do Niemiec!

! Odpowiedz
2 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
14 7 ~endi

Zapewne przyrost naturalny mają tam dużo wyższy niż w katolickiej Polsce , a ludzie są tam dużo biedniejsi . mamy do wyboru przejść na Islam lub wymrzeć śmiercią naturalną ...

! Odpowiedz
0 5 ~Eltor

Wymrzemy, jeśli sobie nasprowadzamy ludności z Afryki i BW. Wtedy ich linia genetyczna wyprze naszą. To zjawisko w świecie zwierząt działo się, dzieje i dziać się będzie. Zwłaszcza tam, gdzie dochodzi do sztucznego przeniesienia populacji na nowe terytoria.
Sam spadek ludności z 38 mln do np. 30 mln to żadne "wymrzeć śmiercią naturalną", a w nadchodzącym świecie będzie to bardziej optymalne (mniej pracy, zasobów, bogactwa itp. - wynikające z wielu rzeczy, m. in. tego, co Amerykanie określają mianem pivotu na Pacyfik).

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
3 1 ~endi odpowiada ~Eltor

W świecie zwierząt wypieranie gorzej przystosowanych do życia przez te lepiej radzące sobie jest zjawiskiem naturalnym i całkowicie normalnym , swego czasu neandertalczyk zajmujący całą Europę został wyparty przez człowieka współczesnego , który przyszedł do nas z ... Afryki . Dzisiaj Chrześcijaństwo ze swoimi nieżyciowymi dogmatami , pazernością kleru na pieniąchy , umiłowaniem do złota i wszystkiego co się świeci , a jest przy tym wartościowe , wtrącaniem się w życie polityczne jest tym neandertalczykiem . W Islamie wszystkie obrzędy religijne są za darmo , oni mają nawet specjalny podatek idący na najbiedniejszych , po to by np biedna para młodych ludzi miała środki na start życiowy - dach nad głową , utrzymanie potomstwa itd

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~MacGawer odpowiada ~endi

Takie dyrdymały na portalu ekonomicznym? Za darmo to można co najwyżej w mordę dostać :) Jak usłysze, że jakiś Polak przyłaczył się do ISIS to od razu pomyslę o endim - jesteś doskonałym targetem. Bez ideałów, bez wiary ale za to doskonale zindoktrynowany przez środowiska lewicowe. Już widze pierwsze objawy jak zachwalanie mechanizmów ktore moga istnieć tylko w zamordyzmie (islam taki właśnie jest), bajeczki o islamskich podatkach na biednych młodych ludzi. Target dla ISIS aż miło...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~muslim

Bo w Europie ludzie tak zgnuśneli w dobrobycie że nie chce im się mieć dzieci ,podejmować trud wychowawczy,kobiety chcą być piękne zgrabne ,jak juz rodzą to cesarka minimum bólu no i nacinania kroku.Najlepiej miec jakąś namiastke kota ,psa ,Dawniej pies na dworze był przy zagrodzie ,dzis psy wylegowuja sie na dywanach kanapach ,są wożone przez właścicieli w samochodach ,wózkach ,koszykach ,kuwetach i innych .Po co rodzić psuć sobie wygodne zycie korzystać,jak już sie obudzi takie pragnienie posiadania dziecka w wieku 35 -40 lat kiedy mamy wszystko to na dzieci jest za póżno i tak na ulicach coraz więcej starych często zniedołęzniałych,majątek jest a niema komu przekazać ,najlepiej zapisać kościołowi lub zakonowi w zamian za opiekę,

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil