REKLAMA

Prezes i członek zarządu TenSquareGames złożyli rezygnacje

2023-04-21 09:20, akt.2023-04-21 10:47
publikacja
2023-04-21 09:20
aktualizacja
2023-04-21 10:47

Prezes Ten Square Games Maciej Zużałek rezygnuje z funkcji prezesa spółki z dniem 22 maja 2023 r., zastąpi go dotychczasowy dyrektor operacyjny, Andrzej Ilczuk - podała spółka w komunikacie. Spółka zakończyła konsultacje w sprawie zwolnień, które ostatecznie obejmą 110 osób.

Prezes i członek zarządu TenSquareGames złożyli rezygnacje
Prezes i członek zarządu TenSquareGames złożyli rezygnacje
/ Puls Biznesu

Zmiana na stanowisku prezesa

"Andrzej Ilczuk, obecny Chief Operating Officer Ten Square Games, zostanie nowym prezesem Zarządu Ten Square Games i poprowadzi spółkę do kolejnego etapu rozwoju. Zmiana na stanowisku prezesa spółki wynika z rezygnacji złożonej przez Macieja Zużałka, obecnego prezesa Ten Square Games i wyznaczenia nowych priorytetów strategicznych spółki" - napisano w komunikacie prasowym.

"Wraz ze zmianą priorytetów strategicznych, Ten Square Games potrzebuje obecnie na stanowisku prezesa osoby z bogatym doświadczeniem produktowym. Jestem przekonany, że Andrzej Ilczuk, jest idealnym kandydatem do prowadzenia firmy na kolejnym etapie rozwoju" – powiedział cytowany w komunikacie prasowym prezes TSG, Maciej Zużałek.

Z funkcji w zarządzie zrezygnował Wojciech Gattner, aby operacyjnie zaangażować się w rozwój głównych produktów Ten Square Games.

Kurs spółki zareagował wzrostami na nowe informacje. Ich skala przed godz. 11.00 przekraczała 4 proc., przy wysokich obrotach wynoszących ponad 6,2 mln zł po niespełna dwóch godzinach handlu. Od początku roku akcje ciągle jednak są na ponad 30-proc. minusie. 

Bankier.pl

Zwolnienia grupowe

Ten Square Games poinformował również, że zakończył konsultacje w sprawie zwolnień, redukcja zatrudnienia objęła 110 osób. TSG rozwiązał umowy ze 105 osobami, w tym 43 zatrudnionymi na umowę o pracę i podjął decyzję o nieprzedłużaniu umów z 5 osobami.

"Szacowana wysokość rezerwy z tytułu zwolnień, która obciąży wynik grupy Ten Square Games w drugim kwartale 2023 r. wyniesie około 5,3 mln zł. Spółka szacuje, że pełny znormalizowany efekt redukcji zatrudnienia będzie widoczny w wynikach Spółki od sierpnia 2023 roku, a różnica w kosztach ponoszonych z tytułu obniżenia zatrudnienia wyniesie 1,8 mln miesięcznie" - napisano w komunikacie.

W wyniku konsultacji ustalono, że zwalniani pracownicy otrzymają ofertę wsparcia szerszego niż to, które wynika z obowiązujących spółkę przepisów prawa. Pracownicy objęci zostaną także działaniami osłonowymi obejmującymi m.in. wsparcie psychologiczne czy wsparcie w poszukiwaniu pracy.

Spółka przekaże ostateczne kwoty kosztów i oszczędności z tytułu przeprowadzenia redukcji zatrudnienia w sprawozdaniu finansowym za pierwsze półrocze 2023 r.

17 kwietnia spółka poinformowała o planach przeprowadzenia zwolnień grupowych 25 proc. osób związanych ze spółką. Redukcja miała objąć 120 osób, w tym 50 osób zatrudnionych na podstawie umów o pracę. (PAP Biznes)

mcb/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Karta kredytowa - wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy

Komentarze (5)

dodaj komentarz
kaszankanamaxa
Może już czas na wydanie jakichś nowości. Kilkuletni sen zimowy na tym polu czas przerwać. Wystarczy już tych ciągłych ABB, odpisów, strat, rezygnacji, spadających zysków, które są pożywką dla shortów..
znawcatematu
Bardzo, ale to bardzo dobra wiadomość. Szkoda, że tak późno.
bha
Bardzo dobra że zwalniają ludzi, że ponad 100 osób straci pracę ???. Dziwne i dość chore.
znawcatematu odpowiada bha
może powinni zatrudnić jeszcze z 200 osób z ulicy. Co tak będą smutni chodzić po chodnikach.
thelilly
To jest żadna wiadomość.

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki