Szef Seata przesiądzie się do Renaulta?

Po pięciu latach Luca de Meo, prezes Seata, postanowił odejść z koncernu. Jego rezygnacja została przyjęta. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że otrzymał intratną propozycję kierowania marką Renault.

(fot. Pacific Press Agency / Alamy)

"Ze skutkiem natychmiastowym" - tak z fotela prezesa grupy Seat-Volkswagen ustępuje Luca de Meo - donosi Automotive News Europe. Stało się tak na jego własną prośbę i za obopólną zgodą. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy dyrektor finansowy marki Carsten Isensee. Meo ma jednak pozostać, jak na razie, w strukturach grupy. 

Jak spekulują media, jego rezygnacja pokrywa się w czasie z innymi doniesieniami jakoby miał otrzymać nową ofertę pracy. Renault poszukuje bowiem dyrektora generalnego. Do tej pory francuski koncern był zarządzany przez Clotilde Delbos, która zastąpiła zwolnionego pod koniec zeszłego roku Thierry'ego Bollore. 

Jak na razie nie wiadomo, o ile te doniesienia okażą się prawdziwe, kiedy de Meo mógłby objąć stanowisko prezesa Renaulta ze względu na wiążącą go umowę o zakazie konkurencji. 

Bezpośredni zainteresowani, a więc i Meo, i Renault, odmówili komentarza w tej sprawie. 

Przypomnijmy, że perturbacje na szczytach władzy we francuskim koncernie zaczęły się od aresztowania Carlosa Ghosna, które miało miejsce w zeszłym roku w Japonii. Udało mu się uciec z Kraju Kwitnącej Wiśni i zaszyć się w Libanie

aw

Źródło:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne