REKLAMA

Prezes Play rezygnuje, zastąpi go wieloletni pracownik Orange

2018-04-18 19:52
publikacja
2018-04-18 19:52

Jørgen Bang‑Jensen postanowił ustąpić ze stanowiska prezesa zarządu P4, operatora sieci Play z dniem 1 sierpnia - poinformowała spółka w komunikacie. Zastąpi go Jean-Marc Harion, od lat związany z Grupą Orange.

Jørgen Bang‑Jensen / Bankier.pl

Bang‑Jensen jest prezesem P4 od maja 2009 r. Jak informuje spółka, po ustąpieniu ze stanowiska ma pozostać znaczącym akcjonariuszem oraz "będzie dostępny w zakresie doradztwa wysokiego szczebla dla P4".

1 sierpnia w fotelu prezesa zasiądzie Jean-Marc Harion, od lat związany z Orange. Obecnie jest prezesem Orange Egypt, a wcześniej zarządzał m.in. oddziałami w Belgii i na Dominikanie. Zajmował również wysokie stanowiska menedżerskie w podmiotach z Grupy Orange w Nowym Jorku, Londynie i Paryżu. Przed dołączeniem do Orange, stworzył własne przedsiębiorstwo Computer Channel, które rozwijał przez okres dziesięciu lat do czasu jego sprzedaży na rzecz Wanadoo (France Telecom). Belg posiada tytuł magistra z Institut d'Etudes Politiques de Paris oraz tytuł magistra z Université Libre de Bruxelles.

Nowy prezes pochwalił się już nominacją na Twitterze. "Po pracy w 5 krajach na 3 kontynentach w Orange, z dumą ogłaszam, że zostałem dziś mianowany nowym prezesem Play w Polsce. Cieszę się, że mogę zostać członkiem zespołu Play" - napisał Harion.

27 lipca 2017 r. Play zadebiutował na GPW w Warszawie. Był to największy prywatny debiut na polskiej giełdzie w historii. Od tego czasu akcje Play potaniały o blisko 9 proc. Spółka należy do indeksu WIG30, a jej kapitalizacja przekracza 8 mld zł. Więcej informacji znajdziesz w profilu Play na Bankier.pl.

MKa/Play

Źródło:
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki