REKLAMA

Debiut Play na GPW [Relacja na żywo]

2017-07-27 08:30
publikacja
2017-07-27 08:30

Ten dzień przejdzie do historii Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Oferta publiczna Play to największy w historii prywatny debiut na polskiej giełdzie. Pierwsze godziny na parkiecie przyniosły niemal 5-procentową przecenę akcji spółki, potem nastąpiło odbicie.

Zobacz profil i notowania Play

Przejdź na forum o Play

Długo oczekiwany debiut Play na GPW stał się faktem. O 09.00 w siedzibie warszawskiej giełdy pojawił się nie tylko zarząd i rada nadzorcza spółki, ale także m.in. wicepremier Jarosław Gowin. Po kilku przemowach najważniejszych osób, z głośników rozbrzmiało „We Are The Champions” zespołu Queen, polał się szampan i posypało konfetti.

Akcje największego w historii polskiej giełdy prywatnego debiutanta drożały tylko przez pierwszych kilka minut sesji. Po godzinie handlu kurs zaczął oddalać się od ceny emisyjnej na poziomie 36 zł i jeszcze przed 11.00 wyznaczył minimum (33,90 zł, co oznacza sadek o ponad 5%). Następnie obserwowaliśmy ruch w górę i ok. godz. 16 Play tracił 1,53% (kurs 35,45 zł) przy obrotach przekraczających 820 mln zł. Symbolizujący giełdowe wzrosty okazały byk w barwach sieci Play musiał spuścić głowę.

- Nie chciałbym komentować konkretnego poziomu kursu akcji, to rzecz dla akcjonariuszy. Jeśli chodzi o wycenę formy, uważam, że była uczciwa. Patrzymy długoterminowo, koncentrujemy się na wzroście wartości firmy w dłuższym okresie zarówno dla klientów, jak i inwestorów a to horyzont dłuższy niż giełdowe notowania 27 lipca - mówił w rozmowie z Bankier.tv Jørgen Bang-Jensen, prezes P4, operatora sieci Play.

W sumie w transzy inwestorów indywidualnych na akcje Play Communications zapisało się ponad 16 000 osób, po wielokroć mniej niż w przypadku dawnych, dużych debiutów spółek skarbu państwa.

- Druga wielka lipcowa oferta na GPW i drugi raz o debiucie można powiedzieć, że brakło fajerwerków. Przypomnijmy, GetBack, który debiutował na GPW przed jedenastoma dniami, również rozpocząl przygodę z giełdą od kosmetycznych wzrostów – komentuje Adam Torchała, redaktor Bankier.pl.

- Czy Play da zarobić będziemy wiedzieli za 2-3 miesiące kiedy opadnie kurz, opadną emocje i pojawią się prawdziwe wyniki, a inwestorzy będą mieli okazję ponownie wycenić Playa – dodaje Paweł Cymcyk, prezes Związku Maklerów i Doradców.

Podsumowanie pierwszego dnia Play Communications na GPW zamieścimy po zakończeniu sesji giełdowej.

Tak relacjonowaliśmy pierwsze godziny Play na giełdzie (jeżeli nie widzisz pełnego okna poniżej, przejdź do alternatywnej wersji)

Źródło:
Tematy

Otwórz konto w promocjach: 300 zł premii za otwarcie i polecenie konta

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
glos_rozsadku
kupujta bo taniej nie będzie?
specjalnie_zarejstrowany1
PZU mialo chyba 4 mld na pierwszej sesji, PGE mialo 2.5 mld obrotu. Taka smieszna spolka Play ma 1/3 obrotu PGE czyli najwiekszego producenta energii w tym regionie Europy. Czyli firma ktora jedyne co posiada to kontrakty na dostawe uslug w oparciu o nieswoja infrastructure jest. Gielda to jednak jest dzwine miejsce.
marcin321
Ale wrzawa, forum kipi, wszystko przenosi się na kurs. Ludzie ochłońcie trochę.
ak47bis
Nestety "król okaże się nagi..." takie słowa usłyszałem w centrali tejże firmy.....tak więc duch w narodzie nie ginie. Jest git! Trochę kasy złupili z rynku. Powodzenia
xyz83
Im więcej pompy, zaproszonych gości, baloników i konfetti tym więcej powodów żeby to sprzedać i nie dotykać.
fred_
Ciekawi mnie kurs w nastepnych 2 tygodniach. Produkty maja slabe ale tanie (jak Lidl, Biedronka itp) wiec moze utrzymaja cene.

Powiązane: Play w drodze na GPW

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki