Co pracownicy Biedronki, Lidla, Kauflandu i Carrefoura dostaną na święta? Sprawdziliśmy

redaktor Bankier.pl

Powerbank, zestaw sztućców, a może zniżka na zabawki? Biedronka, Lidl, Kaufland czy Carrefour rokrocznie proponują zatrudnionym benefity świąteczne. Niektóre z nich rozdają paczki nie tylko dzieciom swoich pracowników. Wiemy, jakie prezenty dla swoich zespołów przygotowały w tym roku popularne sieci handlowe.

Według wyników badania „Mikołaj w pracy… podarunki dla pracowników 2019” przygotowanego przez HBRP/ICAN Institute i Edenred blisko 30 proc. pracowników jest niezadowolonych z prezentów, jakie dostają od pracodawcy na Boże Narodzenie. – Jeśli do tych wniosków dołożymy dane, że średnia kwota przekazywana na grudniowe święta to 400 zł, a średni koszt zakupu i przygotowania potraw oraz symbolicznych prezentów dla rodziny to 1200 zł, dojdziemy do wniosku, że nietrafiony prezent firmowy nie spełnia swojej roli. A przecież powinien dawać radość, podnosić zadowolenie, lojalność i motywację do pracy – komentuje Sylwia Bilska, prezes Edenred, w informacji wysłanej mediom.

Czy pracownicy dyskontów w 2019 roku będą mieli powody do zadowolenia ze swoich paczek? O to, co dostaną, zapytaliśmy popularne sieci handlowe.

(fot. keellla / Shutterstock)

Paczki dla pracowników Biedronki

Biedronka oferuje zatrudnionym benefity świąteczne w postaci: zasilenia karty przedpłacowej, paczek dla pracowników i ich dzieci oraz udziału w spotkaniu wigilijnym. – W tym roku przygotowaliśmy ponad 140 tys. paczek świątecznych. W paczce dla pracownika znajdziemy idealny zestaw na uroczystą kolację wigilijną – dwa komplety eleganckich sztućców firmy Amefa ze stali nierdzewnej 18/10 odpornej na korozję, obrus w eleganckim szarym kolorze oraz słodycze. Aby najlepiej dopasować prezenty do potrzeb dzieci w różnym wieku, paczki dla dzieci zostały podzielone na trzy przedziały wiekowe: 0-2 lata, 3-9 lat, 10-18 lat – mówi w rozmowie z Bankier.pl Agnieszka Sokołowska, dyrektor ds. komunikacji wewnętrznej i odpowiedzialności społecznej sieci Biedronka.

Co znajdzie się w paczkach dla dzieci?

  • dla najmłodszych w wieku 0-2 lata – rowerek biegowy Chicco, klocki drewniane, grzechotka,
  • dla dzieci w wieku 3-9 lat – gra planszowa Superfarmer de lux, mikrofon karaoke z wbudowanym głośnikiem bluetooth, bransoletka flow ring, pluszowy zgnieciak i słodycze,
  • dla młodzieży w wieku 10-18 lat – powerbank, opaska ActiveFit, słodycze.

Dodatkowo pracownicy otrzymają karty przedpłacone, których zasilenie będzie zależne od otrzymywanych dochodów – będzie można je wykorzystać w Biedronkach lub drogeriach Hebe.

Polskie słodycze w Kauflandzie

Kaufland pracownikom przygotował karty prepaid oraz paczki świąteczne. Te pierwsze będą zasilane kwotą do 550 złotych, która będzie uzależniona od dochodów zatrudnionych. Bony będzie można zrealizować w marketach sieci, a wykorzystanie ich nie będzie ograniczone czasowo.

 Prócz tego przygotowane zostaną także specjalne świąteczne paczki mikołajkowe. Ponieważ Kaufland stawia przede wszystkim na polski asortyment, w paczkach znajdą się ulubione polskie produkty spożywcze, słodycze i inne specjały. Zawartość paczki będzie dopasowana do oczekiwań samych pracowników wyrażonych w ramach konsultacji. W tym roku rozdamy ponad 15 000 takich zestawów – komentuje dla Bankier.pl Małgorzata Jabłońska z biura prasowego Kaufland Polska.

Do 700 zł dla pracowników Lidla

Zatrudnieni w Lidlu, podobnie jak inni, skorzystają z bonów na zakupy w sieci czy paczek świątecznych. – W tym roku również chcemy docenić pracę naszego zespołu i w ten sposób podziękować pracownikom za ich wkład w rozwój sieci – mówi w rozmowie z redakcją Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communication z Lidl Polska.

Pracownicy Lidla w okresie Bożego Narodzenia otrzymają premię w wysokości do 700 zł na karcie przedpłaconej, a jej wysokość tym razem jest uzależniona od okresu zatrudnienia. Podobnie jak w Biedronce zatrudnieni będą mogli uczestniczyć w spotkaniach świąteczno-noworocznych, które będą organizowane w ramach zespołów lub obszarów pracy. Dzieci pracowników otrzymają za to paczki ze słodkościami.

Karty podarunkowe w Carrefourze

– Od wielu lat wręczamy pracownikom Carrefoura karty podarunkowe do wykorzystania w naszych sklepach z okazji Świąt Bożego Narodzenia, które są finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych – informuje przedstawiciel biura prasowego Carrefour Polska.

Czego jeszcze mogą spodziewać się zatrudnieni? W informacji przesłanej redakcji Bankier.pl sieć podała, że na pracowników czeka Gwiazdkowy Pakiet Podarunkowy Carrefour. Znajdą się w nim kupony premiowe 20 proc. na zabawki oraz 10 proc. na całe zakupy w grudniu i styczniu. Dzieci zatrudnionych otrzymają paczki, a pracownicy będą mogli spotkać się w tym okresie albo na Wigilii, albo na świątecznym wypadzie integracyjnym.

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 sawkaa

Ja pracuję w biurze i u nas prezenty trzeba przyznać, że były naprawdę wyjątkowe. A chodzi mi o pakiety medyczne w medicover. W końcu możemy się leczyć prywatnie, już dawno miałam dosyć oczekiwania na wizytę jak się umawiałam na nfz, a teraz to już wszystko odbywa się znacznie szybciej.

! Odpowiedz
8 8 tristans

benefity -> prezenty, podarunki
brońcie swojej i naszej toższamości

! Odpowiedz
5 23 cykor21

Na święta pracownicy handlu dostaną paczki żywnościowe i inne, zaś pracownicy bankowości zniesienie limitu składek :)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.