REKLAMA

Premier zlecił kontrole w galeriach handlowych

2020-11-30 15:29
publikacja
2020-11-30 15:29
fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę zlecił MSWiA kontrole w punktach handlowych, czy przestrzegane są zasady reżimu sanitarnego; w przypadku kiedy te reguły nie będą przestrzegane, stosowne służby będą egzekwowały kary - mówił w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk.

Resort zdrowia podał w poniedziałek, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 5733 osób, jest to najmniej od 13 października; zmarło 121 chorych.

Dworczyk w telewizji wPolsce.pl zwrócił uwagę, że od kilku dni notujemy wyraźny spadek liczby zachorowań. Jak jednak podkreślił, "to nie jest absolutnie czas na hurraoptymizm. Powinniśmy patrzeć z optymizmem w przyszłość, ale z ostrożnym optymizmem".

Wyraził jednocześnie nadzieję, że ograniczenia, które zostały wprowadzone i do których większa część społeczeństwa się zastosowała, przyniosły pozytywne efekty.

Dopytywany o kwestię tłumów w galeriach handlowych z ostatniego weekendu minister ocenił, że są one niepokojące.

"Dlatego premier jeszcze w sobotę zlecił Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji podjęcie działań na rzecz kontroli w tych punktach handlowych, czy rzeczywiście przestrzegane są zasady. Galerie zostały otwarte, szereg punktów handlowych zostało otwartych, ale cały czas obowiązuje nas reżim sanitarny; nie tylko zasłanianie nosa i ust, nie tylko dezynfekcja, ale również określona liczba (osób) przypadająca na określoną powierzchnię handlową" - mówił.

"Musimy przestrzegać tego, muszą pamiętać o tym obywatele, muszą pamiętać o tym właściciele sklepów. W przypadku, kiedy nie będą te reguły przestrzegane stosowne służby będą egzekwowały kary związane z nieprzestrzeganiem tych zasad" - ostrzegł Dworczyk.

autor: Rafał Białkowski

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (6)

dodaj komentarz
ajmagik
Uwaga, nie otwierać lodówki, nie włączać żelazka, bo wszędzie wyskoczy dworczyk. Będzie mówił i mówił, ona jest jak zepsuty nakręcany budzik, nie wyłączysz ... . W necie lewus kopacz, rozrywka to Zenuś, tak nas dobijają. Za nasze pieniądze!
karbinadel
A kiedy kontrole w kościołach?
darius19
nie ma epidemii - tak napisac to dopiero glupota!!!! mam w rodzinie lekarke na zakaznym i ratownika medycznego - oboje opowiadaja horror!!!
carlito1
Lekkie poluzowanie i dokręcamy :) nie ma żadnej epidemi jedyną epidemia to głupoty!

Teraz jest wygaszanie epidemi robiąc mniej testów nawet w tv mniej gadają...
endes
Jednak większość ludzi to kompletne durnie... bez galerii akurat teraz nie potrafią się obejść.
karbinadel
Modlić też się mogą w domu

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki