REKLAMA

Premier oskarża europosłów PO o zablokowanie unijnych środków

2021-10-24 07:01
publikacja
2021-10-24 07:01
Premier oskarża europosłów PO o zablokowanie unijnych środków
Premier oskarża europosłów PO o zablokowanie unijnych środków
fot. Krystian Maj/KPRM / / Flickr

Zrobię wszystko, by Polacy nie odczuli negatywnych skutków wniosków europosłów Platformy Obywatelskiej o zablokowanie środków należnych Polsce - zadeklarował premier Mateusz Morawiecki.


Szef rządu we wpisie w mediach społecznościowych podkreśla, że podczas Rady Europejskiej w Brukseli, która odbyła się w czwartek i piątek rozmawiał z większością przywódców państw. "Mogę zapewnić, że zrobię wszystko, by Polacy nie odczuli negatywnych skutków wniosków europosłów Platformy Obywatelskiej o zablokowanie środków należnych Polsce" - napisał Morawiecki.

W czwartek PE przyjął rezolucję, w której głęboko ubolewa nad decyzją polskiego TK z 7 października, określając ją "jako atak na europejską wspólnotę wartości i prawa jako całość" i twierdząc, że Trybunał nie ma mocy prawnej i został przekształcony "w narzędzie legalizacji bezprawnych działań władz".

W rezolucji, która ma charakter niewiążący i została przyjęta 502 głosami, przy 153 przeciw i 16 wstrzymujących się, PE żąda m.in., aby pieniądze podatników UE nie były przekazywane rządom, które "rażąco, celowo i systematycznie podważają wartości europejskie", oraz wzywa Komisję Europejską i Radę Europejską do działania.

(PAP)

gb/ robs/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (139)

dodaj komentarz
demeryt_69
Ferdek: "Morawiecki spotkał się z prokremlowską Le Pen" - bezcenne!

For everything else is MasterCard :)

drzaraza
Prawa wyborcze powinni mieć pracujący w tym płacący podatki i pełne składki oraz emeryci , którzy po jw przeszli na emerytury.
demeryt_69
Ciekawe, hehe - czy pracujący w puszkach też by mogli mieć prawa wyborcze? Co z batmanami?

anty12
I co mateuszku zrobilbys z tymi pieniedzmi ? Wszytko pojdzie na przezacie jak zwykle ? Brakuje pieniedzy ? Podobno wystarczy nie krasc. Brakuje pieniedzy ? Pogon swoj elektorat do roboty, niech placa w koncu podatki.
kaczdzonjar
wiekszośc wpisów krytykujących pinokia i jego bande jest usuwana - ciekawe czemu - czyżby prawda bolała wyznawców pislamizmu?
itso_widmo_bieli
to chyba przeze mnie wystarczy ze coś przeczytam skomentuje to ta wiadomość znika :/
itso_widmo_bieli
aaa może za przezywanie elektoratu to nie ukrywam ze ci się należy za brak szacunku dla spół obywatela tej samej krainy :)
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
itso_widmo_bieli
''W rezolucji, która ma charakter niewiążący i została przyjęta 502 głosami,'' - kto zagłosował za początkiem końca ? PiS było przeciw
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki