REKLAMA

Premier: Zaproponujemy opodatkowanie najlepiej zarabiających, by składali się na najbardziej potrzebujących

2018-04-20 16:04
publikacja
2018-04-20 16:04

Zaproponujemy w najbliższym czasie daninę solidarnościową, tak by najlepiej zarabiający, mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Tak powstanie fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych - dodał.

fot. / / KPRM

Premier przyjechał w piątek po południu do Sejmu, by spotkać się z protestującymi tam rodzicami osób niepełnosprawnych.

"Dziś chcemy zaproponować, aby ci ludzie którzy są najbardziej poszkodowani przez los zostali dodatkowo wsparci. Solidarne i sprawiedliwe państwo, takie które jest wspólnotą, musi też polegać na tym, że ci najsilniejsi wspierają tych najbardziej potrzebujących, najsłabszych" - powiedział premier tuż przed spotkaniem.

Podkreślił, że osoby niepełnosprawne są najbardziej dotknięte przez los i "najmocniej potrzebują naszego wsparcie i pomocy".

"Dlatego zaproponujemy w najbliższym czasie specjalną daninę solidarnościową. Taką, żeby najbardziej zamożni ludzie, najlepiej zarabiający, mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących" - powiedział Morawiecki.

"W ten sposób utworzymy też specjalny fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych. Chcemy zaproponować bardzo konkretną mapę drogową do połowy maja" - zapowiedział premier.

Dodał, że nowa danina miałaby zacząć obowiązywać od nowego roku. (PAP)

autorzy: Paweł Żebrowski, Marcin Chomiuk

pż/mchom/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (136)

dodaj komentarz
wscieklapaprotka
Rząd po raz kolejny chce pokazać swoim obywatelom, że nie warto się bogacić w swoim kraju ;). Rozumiem, że Pan Morawiecki chce pomóc osobom niepełnosprawnym, czego oczywiście nie potępiam natomiast wprowadzenie kolejnych obciążeń podatkowych jest najgorszą opcją z możliwych. Analizując dane na przestrzeni kilkunastu lat, widać wyraźny Rząd po raz kolejny chce pokazać swoim obywatelom, że nie warto się bogacić w swoim kraju ;). Rozumiem, że Pan Morawiecki chce pomóc osobom niepełnosprawnym, czego oczywiście nie potępiam natomiast wprowadzenie kolejnych obciążeń podatkowych jest najgorszą opcją z możliwych. Analizując dane na przestrzeni kilkunastu lat, widać wyraźny wzrost zarejestrowanych stowarzyszeń oraz fundacji, które między innymi pomagają osobom niepełnosprawnym. Wiadomo, że takie organizacje funkcjonują dzięki darczyńcom i to osoby najbogatsze mają możliwość przelania sporej sumy, która wspomoże potrzebujących. Według mnie taka forma pomocy jest efektywniejsza. Aparat administracyjny jest kosztowny w utrzymaniu i tylko niewielki procent tych pieniędzy trafi do finalnego odbiorcy
bumbumbum
chcecie wzrost podatków?
Przestańcie wydawac pozwolenia na prace dla Ukrainców i uszczelnijcie granice z nimi.
Pensje wielu ludzi pójdą do góry i wzrosną wpływy z podatków.
Bogaci i tak nie zapłaca więcej zatrudnią specjalistów od podatków i będą transfery do rajów podatkowych etc.
To jest populizm Pani premierze i Pan
chcecie wzrost podatków?
Przestańcie wydawac pozwolenia na prace dla Ukrainców i uszczelnijcie granice z nimi.
Pensje wielu ludzi pójdą do góry i wzrosną wpływy z podatków.
Bogaci i tak nie zapłaca więcej zatrudnią specjalistów od podatków i będą transfery do rajów podatkowych etc.
To jest populizm Pani premierze i Pan to chyba powinien wiedzieć.
open_mind
O tym pomyśle nasze dzieci i wnuki powinny czytać w podręcznikach do historii. W rozdziale o propagowaniu pasożytnictwa przez państwo na korzyść lepiej zarabiających.
kaczka-po-smolensku
Niepełnosprawni to nie pasożyty chamie ! zgłaszam twój post do prokuratury.
marcelbd odpowiada kaczka-po-smolensku
Wyluzuj ,odrobinę
Ale ,open mind przeginka
mhm odpowiada kaczka-po-smolensku
PWN: „pasożyt [...]
2. «człowiek żyjący z cudzej pracy»”

Wrzuć skan tego „zgłoszenia do prokuratury”, albo więcej już się tu nie wypowaidaj...
silvio_gesell odpowiada mhm
Według tej potocznej definicji pasożytem jest każde dziecko. Idąc za ciosem, tchórz to «człowiek łatwo ulegający uczuciu strachu», np. powstrzymujący się od założenia rodziny, bo a nuż dzieci urodzą się niepełnosprawne.
open_mind odpowiada kaczka-po-smolensku
Ty sam się zgłoś do innej instytucji.
kaczka-po-smolensku odpowiada mhm
Niepełnosprawni to nie pasożyty z racji swoich chorób muszą być chronieni przez państwo z tą twoją definicją wyjątkowo głupią można powiedzieć że właściciele mieszkań na wynajem w Polsce to pasożyty bo żyją z cudzej pracy to taki sam debilizm ! ,małe dzieci nawet zdrowe w młodym wieku to też pasożyty geniuszu ??????Niepełnosprawni to nie pasożyty z racji swoich chorób muszą być chronieni przez państwo z tą twoją definicją wyjątkowo głupią można powiedzieć że właściciele mieszkań na wynajem w Polsce to pasożyty bo żyją z cudzej pracy to taki sam debilizm ! ,małe dzieci nawet zdrowe w młodym wieku to też pasożyty geniuszu ??????? bo żyją z pracy swoich rodziców .A zgłoszenie do prokuratury napiszę jutro z samego rana ,bo poziom waszego chamstwa względem innych przechodzi wszelkie pojęcie.

Powiązane: Dostępność Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki