REKLAMA

Niedzielski: 100 mln dla szpitali w programie "Dostępność Plus"

2022-03-28 00:33
publikacja
2022-03-28 00:33

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w niedzielę, że przeznaczono 100 mln na dostosowanie szpitali, by zwiększyć ich dostępność architektoniczną, cyfrową i informacyjno-komunikacyjną. Od poniedziałku placówki mogą składać wnioski o dofinansowanie z programu "Dostępność Plus" dla zdrowia.

Niedzielski: 100 mln dla szpitali w programie "Dostępność Plus"
Niedzielski: 100 mln dla szpitali w programie "Dostępność Plus"
fot. Krystian Maj / / Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

"100 mln na dostosowanie szpitali do wymogów w zakresie dostępności: architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej" - poinformował na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Udostępnił resortowy komunikat, że od 28 marca szpitale będą mogły składać wnioski o granty w projekcie Dostępność Plus dla zdrowia

"Granty są dedykowane na zadania, które umożliwią spełnienie wybranych przez Wnioskodawców Standardów Dostępności Szpitali. Wymagania odnoszą się do trzech zakresów dostępności: architektonicznej, cyfrowej i informacyjno-komunikacyjnej" - przekazało ministerstwo zdrowia.

Wnioski można składać z pomocą Platformy Obsługi Projektów Inwestycyjnych Ministerstwa Zdrowia.

O granty mogą ubiegać się: szpitale I i II stopnia (budżet: 29,4 mln zł); szpitale III stopnia, ogólnopolskie, onkologiczne, pulmonologiczne lub pediatryczne (budżet: 68,6 mln zł). Wnioskodawcy muszą posiadać aktualną umowę z NFZ o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej. Jak poinformowało ministerstwo, maksymalna wartość grantu wynosi 2 mln zł, zaś minimalna 500 tys. zł. Wnioskodawcy nie są zobligowani do wnoszenia wkładu własnego. Na realizację projektów szpitale będą miały czas do końca sierpnia 2023 roku.

MZ przekazało też, że w najbliższym czasie odbędą się konsultacje w formule online. Harmonogram spotkań opublikujemy na naszej stronie internetowej. Zachęcamy do jej bieżącego śledzenia.

Autor: Luiza Łuniewska

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
andregru
Zamiast na leczenie to na opakowanie -"100 mln na dostosowanie szpitali, by zwiększyć ich dostępność architektoniczną, cyfrową i informacyjno-komunikacyjną"

Powiązane: Dostępność Plus

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki