REKLAMA

Premier: Wygrywamy z epidemią, hamulec bezpieczeństwa przynosi skutek

2020-11-30 15:34
publikacja
2020-11-30 15:34
fot. Jacek Szydłowski / FORUM

Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa przynoszą zamierzony skutek, wygrywamy z epidemią, liczba zakażeń spada - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało, że badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 5 733 osób, jest to najmniej od 13 października; zmarło 121 chorych. Ostatniej doby wykonano ok. 25,1 tys. testów.

Szef rządu napisał na Facebooku, że wszyscy czekamy na kolejne pozytywne informacje z frontu walki z koronawirusem. "I oto na dobry początek tygodnia oraz ostatniego, świątecznego miesiąca roku, nadeszły kolejne dobre wieści. Nasz hamulec bezpieczeństwa, czyli restrykcje, przynoszą zamierzony skutek" - podkreślił premier.

Zaznaczył, że "opinie i zalecenia ekspertów bywają bardzo niepopularne, a historia pokazuje, że często wręcz ignorowane". "Za decyzjami, które podjęliśmy, stoi jednak wyłącznie troska o zdrowie i życie milionów Polaków. W tym przypadku rządowa Rada Medyczna do spraw COVID-19 przy Prezesie Rady Ministrów i rządowe Centrum Analiz Strategicznych przyjęły właściwe rekomendacje, a rząd w ekspresowym tempie wprowadził je w życie. Odłożone w czasie efekty właściwych decyzji właśnie obserwujemy" - napisał.

"Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada! Do czasu otrzymania szczepionki stosujmy to, co po prostu działa. Dystans, dezynfekcję i maseczki. Kochani - wytrzymajmy! Cierpliwość, dyscyplina i solidarność opłacą się nam wszystkim. Razem zwyciężymy wirusa" - podkreślił Morawiecki.

Wszyscy czekamy na kolejne pozytywne informacje z frontu walki z koronawirusem. I oto na dobry początek tygodnia oraz...

Posted by Mateusz Morawiecki on Monday, November 30, 2020

Od początku epidemii zakażenie koronawirusem potwierdzono w Polsce u 990 811 osób, z których 17 150 zmarło.

autor: Karol Kostrzewa

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (21)

dodaj komentarz
masekrut555
"Nie ma się czego obawiać. Chodźmy tłumnie na szczepienia." Inaczej nie mamy jak odpalić prawdziwej pandemii 3-ciej fali w lutym. Bydło do wyszczepienia i uboju.
artureg
Otwórz szkoły dla klas 1-3 skoro zakażenia spadły. Jak rosły to szybko wszystko zamykałeś a teraz udajesz, że nic się nie dzieje. Pozwól działać restauracjom, które jeszcze nie zbankrutowały, każdy dzień się liczy. Nikt nie chce drukowanych przez was pieniędzy, każdy chce uczciwie pracować!!!
marynapilecka
PIS spierdzielił : Sanepid Nie Może Karać od dziś :)
and-owc
Jak nie wygramy, to uczymy młodsze pokolenie jak wojować z wirusem (U.E.).
kris74keh
Panie premierze , proszę unikać kategorycznych stwierdzen, bo jak sie cos nie sprawdzi to będzie znowu wielki jazgot polactwa.
carlito1
Cyrk będzie trwał puki kasa z tego jest. Jak by kasy nie było to nikomu by się nie chciało pajacować
carlito1
Pewnie, mniej testów-mniej "zakażonych" mniej gadania w tv i straszenia "pełnymi" szpitalami to i z epidemia wygrywamy ale pamiętajcie to jest tylko popuszczenie przed 3 fala. Kolejne przepisy szkodliwe przeszły. Miliardy zł zarobione. Część swobód obywatelskich zabrana, tresura przynosi efekty, 2 Pewnie, mniej testów-mniej "zakażonych" mniej gadania w tv i straszenia "pełnymi" szpitalami to i z epidemia wygrywamy ale pamiętajcie to jest tylko popuszczenie przed 3 fala. Kolejne przepisy szkodliwe przeszły. Miliardy zł zarobione. Część swobód obywatelskich zabrana, tresura przynosi efekty, 2 etap planu wykonany
damiano318
Styczeń: Koronawirus znów zaskoczył Polaków
Luty: Kwarantanna Narodowa
Marzec: Wygraliśmy z epidemią
Kwiecień: Jednak nie do końca wygraliśmy, koronawirus wraca
Maj: Kwarantanna Nardowa PREMIUM
Czerwiec: Rząd jak zwykle pokonał wirusa

I tak do usranej śmierci, może trwać ten cyrk :)
czerwony_wiewior
Będą jakieś wybory, czy cóś?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki