REKLAMA

Premier: Wojewodowie wypracują rozwiązanie dla pracowników transgranicznych

2020-04-21 20:59
publikacja
2020-04-21 20:59

Zobowiążę wojewodów, by w trybie pilnym postarali się wypracować jakieś rozwiązanie dla pracowników transgranicznych, żeby to zarobkowanie za granicą było możliwe bez konieczności kwarantanny, ale z koniecznością izolacji - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

fot. / / Facebook

Premier odpowiadał we wtorek na Facebooku na pytania internautów. Na pytanie, co ze zniesieniem obowiązkowej kwarantanny dla pracowników transgranicznych Morawiecki odparł, że rząd pochyla się nad tą sprawą. "Bedę starał się znaleźć jakiś złoty środek, ale proszę mi wierzyć, że dostawaliśmy wiele maili, petycji, telefonów i wręcz gróźb ze strony różnych grup mieszkańców i starostów, a także burmistrzów i wójtów, którzy bardzo się bali tego, że ten ruch przygraniczny będzie w sposób bez przeszkód dozwolony" - powiedział premier.

"Dlatego raz jeszcze zobowiążę wojewodów, żeby w trybie pilnym postarali się wypracować jakieś kolejne rozwiązanie dla osób takich jak pani, takich jak państwo, żeby to zarobkowanie za granicą było możliwe bez konieczności kwarantanny, ale z koniecznością izolacji do takiego stopnia, żeby pozostali mieszkańcy czuli się też zaopiekowani" - oświadczył szef rządu.

Premier zwrócił uwagę, "że na przykład w województwie lubuskim między innymi, dzięki tym przepisom, dzisiaj jest jeden z najniższych wskaźników zakażeń".

Zgodnie z rozporządzeniem rządu do 26 kwietnia, z możliwością przedłużenia, pozostaje obowiązkowa kwarantanna dla osób przekraczających granicę z Polską. (PAP)

autor: Edyta Roś

ero/ godl/

Źródło:PAP
Tematy
Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Nowy etap inwestycji „GRZEGÓRZECKA 77” w Krakowie. Sprawdź!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
1a2b
To w końcu grozi nam bezrobocie czy brak rąk do pracy? Bo się kuźwa pogubiłem.
niedorzeczny
"żeby to zarobkowanie za granicą było możliwe bez konieczności kwarantanny, ale z koniecznością izolacji" - czyli tłumacząc na polski, pracujący za granicą będą obowiązkowo chorzy. Izolacja tym się różni od kwarantanny, że poddani są jej ludzie ze zdiagnozowaną chorobą zakaźną.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki