REKLAMA

Premier: Otwieramy nowy rozdział w historii członkostwa Polski w UE

2020-07-21 12:18
publikacja
2020-07-21 12:18
Premier: Otwieramy nowy rozdział w historii członkostwa Polski w UE
Premier: Otwieramy nowy rozdział w historii członkostwa Polski w UE
/ Kancelaria Premiera

Otwieramy nowy rozdział w historii członkostwa Polski w Unii Europejskiej - podkreślił we wtorek po powrocie z unijnego szczytu premier Mateusz Morawiecki. W jego ocenie w najbliższej 7-latce budżetowej Polska ma możliwość dogonienia państw, które wydawały się poza zasięgiem.

Morawiecki na konferencji prasowej zorganizowanej w KPRM po jego powrocie z Brukseli mówił m.in. o funduszu odbudowy, który - jak zaznaczył - oznacza dodatkowe, ogromne pieniądze dla Polski.

Jak wskazał, są pieniądze na rozwój, na polską infrastrukturę, a także na wyrównywanie dopłat dla rolników, na rozwój obszarów wiejskich oraz na regiony najmniej zamożne. "W tej końcówce były różne zwroty i jeszcze na samym końcu oprócz środków, które wynegocjowaliśmy, mamy jeszcze 3 mld zł dodatkowo na rozwój obszarów mniej zamożnych, tam gdzie te środki są najbardziej potrzebne" - dodał szef rządu.

"Otwieramy nowy rozdział w historii członkostwa Polski w Unii Europejskiej" - podkreślił premier.

Jego zdaniem to rozdział nie tylko, gdy Polska jest pełnoprawnym i współdecydującym członkiem UE, lecz także rozdział ogromnych szans. "W najbliższej siedmiolatce mamy rzeczywiście ogromne możliwości doganiania tych - przynajmniej tych najbogatszych z południa Europy - którzy jeszcze niedawno wydawali się poza naszym zasięgiem" - ocenił Morawiecki.(PAP)

Autorzy: Agnieszka Ziemska, Karol Kostrzewa

agzi/ kos/ par/

Źródło:PAP
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (44)

dodaj komentarz
jarek393
Brawa dla PMM, bo wszystko wskazuje na to, że to dzięki niemu udało się zdobyć dla Polski tyle kasy. Ale błędem było pozwolenie do wpisania do konkluzji jakiegokolwiek odniesienia do "praworządności" (o czym nie ma w ogóle mowy w żadnym traktacie). Gdy Polska wchodziła do UE nikt nie mówił Polakom, że dostęp Brawa dla PMM, bo wszystko wskazuje na to, że to dzięki niemu udało się zdobyć dla Polski tyle kasy. Ale błędem było pozwolenie do wpisania do konkluzji jakiegokolwiek odniesienia do "praworządności" (o czym nie ma w ogóle mowy w żadnym traktacie). Gdy Polska wchodziła do UE nikt nie mówił Polakom, że dostęp do środków UE będzie kiedyś uwarunkowany tym, czy Brukseli będzie się podobać polski rząd, czy nie będzie się podobać.
jes
Dokładnie panie towarzyszu ewangelisto Morawiecki. Otwieramy nowy rozdział jako kraj niepraworządny i gorszej kategorii. A wszystko to przez mrzonki Nieinternowanego o byciu drugim Józefem.
ajwaj
Pinokio otwiera nowe rozdzialy PISy:
__________

""Prof. Artur Nowak-Far przestrzega, że może się okazać, iż Polska będzie tracić gigantyczne środki i to nie tylko na przyszłe projekty. - Ucierpieć mogą także te inwestycje, które już trwają - mówi money.pl profesor. Jak wyjaśnia, może to być
Pinokio otwiera nowe rozdzialy PISy:
__________

""Prof. Artur Nowak-Far przestrzega, że może się okazać, iż Polska będzie tracić gigantyczne środki i to nie tylko na przyszłe projekty. - Ucierpieć mogą także te inwestycje, które już trwają - mówi money.pl profesor. Jak wyjaśnia, może to być budowa drogi czy linii kolejowej. Unia może po prostu uciąć finansowanie.""

https://www.money.pl/gospodarka/unijny-budzet-ekspert-przestrzega-moga-stanac-budowy-drog-czy-linii-kolejowych-6534422352459393a.html
marszalek2020
Artur Nowak-Far – w latach 2013–2015 podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

Dziękuję. Opinie Tuska na temat na temat sukcesów PiS znamy.
jes odpowiada marszalek2020
Opinia Morawieckiego, który twierdził że mamy zap...ać za miskę ryżu jest dla ciebie wyrocznią. Brawo!
marszalek2020 odpowiada jes
Ja pamiętam 2015 rok, kiedy płace były po 3-4zł na godzinę, wiec ze straszeniem mnie miską ryżu raczej nie zaczynaj :)
Pamiętamy!
jacyna2017
Po poniższych komentarzach nic tylko walić do Rumunii! Nasi 'celebryci' są w drodze - trzeba się spieszyć, bo zajmą miejsca! ....I takie bajki słychać po każdych przegranych przez 'światłych' wyborach. Ja dałbym 1000+ żeby pojechali i przestali truć, ale nie pojadą bo co potrafią i kto by ich tam chciał!?
jes
Napisał przedstawiciel soli tej ziemi - beneficjent zapomóg i zasiłków.
_jasko
Premierze Mateuszu ja ciągle mam w pamieć Twoje zapewnienia, że Polska będzie liderem elektromobilności...

Kolejne złote formułki, a w rzeczywistości pis na wodę i fotomontaż?
marszalek2020
Ja pamiętam więcej, szczególnie podatki 3x15%
Ile lat minęło od tego czasu?
I jak się skończyło?
Miałeś pieniądze w OFE? Ja tak.

Powiązane: Polska kontra Unia Europejska

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki