REKLAMA

Premier Morawiecki: Wierzymy, że polska gospodarka wkrótce odzyska wigor

2021-05-06 10:18
publikacja
2021-05-06 10:18
Premier Morawiecki: Wierzymy, że polska gospodarka wkrótce odzyska wigor
Premier Morawiecki: Wierzymy, że polska gospodarka wkrótce odzyska wigor
/ Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Stworzyliśmy mechanizmy, które nie tylko służą przetrwaniu, ale pozwalają wierzyć, że w drugiej połowie roku nastąpi dynamiczne odbicie; już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas Kongresu 590.

Drugi i ostatni dzień Kongresu 590, podczas którego zaplanowano panele i debaty m.in. o bezpieczeństwie zdrowotnym i ekologii, społeczeństwie, gospodarce, otworzyło wystąpienie szefa rządu. Podkreślał on, że Kongres 590 to najlepsze miejsce, aby rozmawiać o tym, jak polska gospodarka może przezwyciężyć kryzys i jak może rozwijać się dalej.

"To tu wykuwały się idee rozwoju naszego kraju. Tutaj też musi toczyć się dyskusja o perspektywach na przyszłość, o nowych inwestycjach, o przełomowych innowacjach" - mówił.

Wszyscy wierzymy, że polska gospodarka wkrótce odzyska wigor i powróci na ścieżkę wzrostu, po której kroczyła przed nadejściem tej fatalnej choroby - powiedział premier Mateusz Morawiecki na Kongresie 590.

Jak dodał, w efektywnej gospodarce każdy sektor ma swoją rolę do wypełnienia. Podkreślał, że rolą rządu jest stwarzanie optymalnych warunków do prowadzenia biznesu i do inwestowania, ale też wspieranie dziedzin, bez których pomyślny rozwój kraju byłby niemożliwy.

"Stworzyliśmy mechanizmy, które nie tylko służą przetrwaniu, ale pozwalają wierzyć, że w drugiej połowie bieżącego roku nastąpi dynamiczne odbicie" - przekonywał. Dodał, że uratowano ponad 5 mln miejsc pracy i dziś mamy najniższe bezrobocie w całej UE.

"Już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy. Wezwaniem do działania jest właśnie hasło tegorocznego Kongresu - Polska 2030. Dla mnie Polska roku 2030 to Polska po wdrożeniu Krajowego Planu Odbudowy, tego nowego Plan Marshalla, którego tym razem nikt nam nie odbierze" - zapewnił premier.

Jak podkreślił Mateusz Morawiecki, "to zrealizowany Polski Ład, czyli Polska droga do nowoczesności, dzięki której wreszcie dogonimy najbardziej rozwinięte gospodarki zachodu, to w pełni funkcjonalny Centralny Port Komunikacyjny - symbol cywilizacyjnego awansu o jakim marzyło wiele generacji Polaków, to także nowy port zewnętrzny w Gdyni, otwarty przekop przez Mierzeję Wiślaną i działające wielkoskalowe farmy wiatrowe na Bałtyku, to dokończony system ośmiu tysięcy kilometrów dróg, to rozwinięta infrastruktura od Szczecina do Rzeszowa, od Suwałk do Płocka i wreszcie - to innowacyjna i konkurencyjna gospodarka wsparta przez technologie cyfrowe".

"Wiem, że nas na to stać" - zaznaczył premier. "Mamy silną i odporną gospodarkę. Mamy tysiące utalentowanych pracowników i ogromny potencjał intelektualny i operacyjny" - podkreślał.

Szef rządu wyraził także nadzieję, że choć obecny kongres odbywa się w formule hybrydowej to kolejna, przyszłoroczna jego edycja będzie już odbywała się "na żywo". "Jestem przekonany, że właśnie słowo +ożywienie+ będzie towarzyszyło wszystkim uczestnikom kongresu, bo przecież wszyscy wierzymy, że polska gospodarka wkrótce odzyska wigor i powróci na ścieżkę wzrostu, po której kroczyła przed nadejściem tej fatalnej choroby" - mówił premier.

autor: Rafał Białkowski, Grzegorz Bruszewski

Źródło:PAP
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (12)

dodaj komentarz
carlito1
Hahaha?? Hahahahhahahahahahahhahahahahahahhahah

scuti1986
mamy silną gospodarkę bo naród głupi i pracuje za miskę ryżu przy inflacji ponad 4-procentowej
itso_agresja_indukowana
klasie bezrobotnej to leci ale woli silnych polaków i słabą gospodarkę
koperytko
Jednak wierzę w Morawieckiego ,bo na pewno będzie lepszy od mistrza Rostowskiego który po mniejszym kryzsie nie mógł przez 7 lat wyjśc na prosta...
samsza
Samokrytyka rządu (!), czyli jak władza opisała w liście do Brukseli własne działania.
Opowiada red. Warzecha...
https://youtu.be/Hw3ZtFI8ElM?t=830
Nic lepszego i śmieszniejszego dziś nie znajdziecie...
jpelerj
Następne wielkie budowy socjalizmu? Bo prywatni inwestorzy to chyba nawet na Białorusi będą woleli inwestować.
grzegorzkubik
Będzie dobrze. Wchodzi Fundusz Odbudowy a tymczasem WIG20 mknie do 2100 punktów.
jpelerj
Nie pij z rana. To szkodzi. Nie tylko pijącemu.
pstrzezek
Nic nie zapowiada poprawy w twoim przypadku

Powiązane: Kongres 590

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki