REKLAMA

Pracownicy oświaty zamanifestują dziś w stolicy

2013-11-23 10:04
publikacja
2013-11-23 10:04

"Dość tego!" mówią nauczyciele i wychodzą na ulice Warszawy. Pracownicy oświaty z całej Polski wezmą dziś udział w manifestacji przeciwko proponowanym przez rząd zmianom w ustawie o systemie oświaty i Karcie Nauczyciela. Organizatorzy spodziewają się kilkunastu tysięcy uczestników.

"Do udziału w manifestacji ZNP zapraszamy wszystkich nauczycieli, pracowników oświaty, rodziców, pozostałe nauczycielskie związki zawodowe. Jesteśmy otwarci na współpracę. Nie ukrywamy naszej manifestacji, jak to miały w zwyczaju w ostatnim czasie inne oświatowe związki zawodowe" - mówi prezes ZNP Sławomir Broniarz.

Związek domaga się wycofania projektów zmian, które zaproponowała była minister edukacji Krystyna Szumilas. Sławomir Broniarz liczy na korzystny dialog z nowo powołaną szefową resortu Joanną Kluzik-Rostkowską. "System oświaty nie wymaga wprowadzania zmian, które zaproponowała Krystyna Szumilas. Teraz chcemy się dowiedzieć, czy mogą zostać one wycofane".

Przemarsz działaczy ZNP rozpocznie się o godzinie 11:00 z ronda im. S. Sedlaczka. Następnie w godz. ok. 11:00 - 14.30 przemarsz uczestników trasą: Łazienkowska - Myśliwiecka - Górnośląska - Wiejska - Sejm RP - Matejki - Al. Ujazdowskie - Al. Szucha - MEN - Bagatela - Al. Ujazdowskie - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Źródło:IAR
Tematy
Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Woda pod Twoją marką i stojąca za nią historia

Advertisement

Powiązane: Budżet rodziny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~obserwator
Byłem asystentem na uczelni i nauczycielem kontraktowym matematyki w liceach- w sumie około 15 lat ,a obecnie pracuję na umowie śmieciowe nie w zawodzie wyuczonym j po 12-14 godzin dziennie bez prawa do urlopu.Niech nauczyciele przejrzą na oczy i się cieszą z tego co mają....W porównaniu z umowami śmieciowymi i tak mają Byłem asystentem na uczelni i nauczycielem kontraktowym matematyki w liceach- w sumie około 15 lat ,a obecnie pracuję na umowie śmieciowe nie w zawodzie wyuczonym j po 12-14 godzin dziennie bez prawa do urlopu.Niech nauczyciele przejrzą na oczy i się cieszą z tego co mają....W porównaniu z umowami śmieciowymi i tak mają o niebo lepiej...

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki