REKLAMA

Poznański Modertrans dostarczy 25 tramwajów wrocławskiemu MPK

2020-07-29 15:48
publikacja
2020-07-29 15:48
Poznański Modertrans dostarczy 25 tramwajów wrocławskiemu MPK
Poznański Modertrans dostarczy 25 tramwajów wrocławskiemu MPK
/ Materiały prasowe

Poznański Modertrans wygrał przetarg na dostawę 25 tramwajów wrocławskiemu MPK. Kontrakt opiewa niemal na 205 mln zł; wrocławski przewoźnik rozważa zakup dodatkowych 21 produkowanych przez Modertrans tramwajów.

Prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder poinformował w środę podczas konferencji prasowej, że oferty w przetargu na wyprodukowanie i dostawę tramwajów dla miejskiego przewoźnika złożyły dwie firmy - oprócz poznańskiego Modertransu była to bydgoska PESA. Konkurent firmy Modertrans zaproponował cenę o przeszło 11 mln zł wyższą.

„O wybraniu poznańskiej firmy przesądziła cena oraz szczegółowe uwarunkowania techniczne (...). Tramwaje będą klimatyzowane i w całości niskopodłogowe” - powiedział prezes.

Balawejder dodał, że zaproponowana przez zwycięzcę przetargu cena 205 mln zł za wyprodukowanie i dostawę nowych tramwajów jest niższa, niż zakładano w budżecie wrocławskiego MPK. „Zakładaliśmy, że tramwaje będą kosztować 240 mln zł; rywalizacja między PESĄ a Modertransem spowodowała, że jest to 205 mln zł” - powiedział prezes.

Pierwsze z nowych tramwajów mają trafić do Wrocławia najpóźniej za dwa lata, a pozostałe - do trzech lat od czasu podpisania umowy. Prezes dodał, że nowe tramwaje będą obsługiwały nowobudowane trasy – m.in. trasę na Nowy Dwór.

Wrocławskie MPK w ramach opcji może zakupić od poznańskiego producenta kolejne 21 sztuk tramwajów.

Tramwaje, które trafią do Wrocławia, to modele z rodziny Moderus Gamma – w pełni niskopodłogowe, trójczłonowe, oparte na czterech wózkach trakcyjnych, o długości blisko 32 m. (PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki