Powstanie baza zaczipowanych zwierząt. W pierwszej kolejności psów i kotów

2020-09-15 15:04
publikacja
2020-09-15 15:04
fot. FamVeld / Shutterstock

W resorcie rolnictwa został podpisany we wtorek list intencyjny o utworzeniu centralnej, urzędowej bazy ewidencyjnej o każdym zaczipowanym zwierzęciu. W pierwszej kolejności będzie on dotyczył psów i kotów i ma przeciwdziałać bezdomności tych zwierząt.

"Powszechne czipowanie zwierząt i zapewnienie ich identyfikacji to kolejny krok w kierunku poprawy warunków utrzymywania zwierząt i zwalczania ich bezdomności. Cieszy mnie nawiązanie współpracy w tej sprawie pomiędzy wszystkimi zainteresowanymi stronami i chęć kontynuacji wspólnych działań" – podkreślił minister Ardanowski.

Na początku centralny rejestr zwierząt oznakowanych będzie dotyczył oczipowanych psów i kotów, ale w razie potrzeby będzie mógł zostać rozszerzony o inne gatunki zwierząt. Dokument przewiduje, że rejestr będzie prowadzony z wykorzystaniem infrastruktury Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Sposoby finansowania tego działania zostaną opracowane w odrębnej regulacji prawnej - poinformowało ministerstwo.

List intencyjny w tej sprawie podpisali: minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski i prezes Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej Jacek Łukaszewicz w obecności pełnomocnika ministra ds. Ochrony Zwierząt Wojciecha Alberta Kurkowskiego oraz głównego lekarza weterynarii Bogdana Konopki. (PAP)

awy/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Konto osobiste Banku Millennium 360° i 360° Junior w promocji z premią do 290 zł!

Komentarze (5)

dodaj komentarz
langdon25
W drugim etapie zaczipować wszystkich głosujących na PiS - by dzwonili na każdej bramce w sklepie i na lotnisku hahahaha
karbinadel
Kolejnym czipowanym gatunkiem będzie homo sapiens
prs
Chwile pozniej wejdzie prawo by utylizowac uspione psy w spalarni by uniemozliwic zakopanie zwierzaka w lesie np..
Po czipie znajdzie sie wlasciciel i zaplaci mandacik za "wielkie przegiecie"..
antek10
W etapie drugim opodatkują wszystkich właścicieli zapisanych w tej bazie. Zacznie się skromnie 100 zł rocznie . W ciągu 2 lat podatek wzrośnie do 200-300 zł.
janekmaly
najpierw baza kotów i psów, potem baza ludzi zaszczepionych przeciwko covid...

Powiązane: Ochrona zwierząt

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki