REKLAMA

Posłowie odkupią używane przez siebie telefony i sprzęt

2021-07-26 06:36
publikacja
2021-07-26 06:36
Posłowie odkupią używane przez siebie telefony i sprzęt
Posłowie odkupią używane przez siebie telefony i sprzęt
fot. Filip Błażejowski / / FORUM

Politycy dostaną możliwość nabycia sprzętów ze swoich biur. Powód? Co cztery lata dochodzi to tajemniczych przypadków ich zaginięć – informuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita".

Gazeta wyjaśnia, że po rozpoczęciu kadencji majątek z biura posła, który nie uzyskał reelekcji, trafia do jego następcy.

"Z własnego doświadczenia wiem, że dostaje się wiele rzeczy, z których część okazuje się nikomu do niczego nieprzydatna" – mówi Kazimierz Smoliński z PiS, szef sejmowej Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych.

"Rz" informuje, że ma się to skończyć. Szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska wydała na początku lipca zarządzenie mające pozwolić posłom odkupić majątek, który nabyli za pieniądze na funkcjonowanie swoich biur. Chodzi również o sprzęt elektroniczny, w tym smartfony, które w związku z brakiem możliwości wykupu ... często giną.

Zarządzenie nie dotyczy wszystkich urządzeń używanych przez posłów, bo niektóre mogli przejąć na własność już teraz. Np. słynne tablety, które posłowie otrzymali po raz pierwszy w 2012 roku, by zmniejszyć ilość papieru zużywanego w Sejmie, są formalnie w gestii Ośrodka Informatyki Kancelarii Sejmu. Po zakończeniu kadencji posłowie dostają możliwość odkupienia. Urządzenia są indywidualnie wyceniane, więc posłowie, którzy o nie dbali, paradoksalnie zapłacą więcej. Niekupione tablety idą zaś na przemiał. Po to, by sprzęt, na którym dane zapisywali politycy, nie trafił w niepowołane ręce. (PAP)

ktl/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Przekonaj się, dlaczego warto wziąć kredyt gotówkowy w mBanku (RRSO 20,53%)

Komentarze (17)

dodaj komentarz
arzab
Jakie państwo takie jego elity ! Jedni kombinują z kilometrami a inni ukradną telefon ! I ci drobni kombinatorzy chcą mówić innym co mają robić ?
langdon25
Suski odkupi grabie do liści , czajnik elektryczny i Nokię 5110 - tylko to umie obsłużyć .
hal9ooo
ciekawe dlaczego suski "zdobi" artykuł
jjmm2u
Jedyne co mi się kojarzy Suski+telefon, to to że używał Huaweia którego dostał od ambasady Chin w Polsce i jakoś nie widział powodu żeby go przeskanować pod kątem szpiegowania go.
tomitomi
nasze najukochańsze '' WAŁY '' , ( żeby nie obrazić nikogo { posłem} )powinni dostawać sprzęt na zeszyt ( stan magazynowy ) , tak jak MY , którzy pracują dla dobra całego najukochańszego kraju i za to , materialnie odpowiadać ! - w czym problem ? przecież oni są w pracy ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
qonradx
Przykład idzie od góry. Piękne frazesy o służbie, narodzie, sprawiedliwości bla bla bla. A tak na prawdę, to zwykli kieszonkowcy drobne złodziejaszki nic więcej. Nie zapłacisz 1 tys zł podatku, będą cię po sadach ciągali jak kryminalistę, ukradną telefon za 3 tys - cóż zdaza się.
jpelerj
Teraz im znowu kupią nówki, a dotychczasowe odkupią za 1 PLN. To się w korpo nazywa perks ;-).
tomitomi
wydaje mi się ,że nazwać kogoś '' posłem'' jest jednak nad wyraz szczerze obraźliwe !
hal9ooo
'p' z przodu w tym słowie jest tylko dla niepoznaki ...można usunąć.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki