Portugalia gotowa na walkę z wirusem Ebola

2014-08-08 19:57
publikacja
2014-08-08 19:57

Portugalia przygotowuje się do walki z wirusem Ebola. Choć prawdopodobieństwo jego pojawienia jest minimalne, Lizbona podjęła specjalne kroki.

Generalna Dyrekcja Zdrowia ogłosiła stworzenie centrum koordynacyjnego, gotowego do reakcji w przypadku pojawienia się groźnej choroby na terenie Portugalii. Przeszkoleni zostali między innymi pracownicy Linii Zdrowie, która udziela chorym porad telefonicznych. Eksperci zapewniają, że do tej pory w kraju nie odnotowano przypadków zachorowania na gorączkę krwotoczną i że ryzyko jest minimalne.

Lizbona pozostaje jednak szczególnie wyczulona na kwestię chorób egzotycznych ze względu na bliskie kontakty z państwami afrykańskimi - między innymi swoją dawną kolonią Gwineą Bissau, która z powodu śmiertelnej epidemii ogłosiła stan podwyższonego zagrożenia. W przeszłości w Portugalii pojawiała się już malaria, a w ubiegłych latach na Maderze odnotowano przypadki Dengi.

Światowa Organizacja Zdrowia określiła epidemię wirusa Ebola w Afryce Zachodniej jako sytuację nadzwyczajną dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym.


Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Adriana Bąkowska, Lizbona/mcm/
Źródło:IAR
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Epidemia eboli

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki