REKLAMA

Portfel zamówień Comarchu na 2022 rok o 5-7 proc. wyższy rok do roku

2021-11-18 12:56
publikacja
2021-11-18 12:56
Portfel zamówień Comarchu na 2022 rok o 5-7 proc. wyższy rok do roku
Portfel zamówień Comarchu na 2022 rok o 5-7 proc. wyższy rok do roku
fot. Mahod84 / / Shutterstock

Portfel zamówień Comarchu na 2022 rok jest wyższy o 5-7 proc. od backlogu notowanego przed rokiem, ale decydujący wpływ na dynamikę będą miały zlecenia, które grupa zamierza pozyskać w grudniu - poinformował wiceprezes Konrad Tarański.

"Dynamika backlogu to 5-7 proc. na przyszły rok. Taka jest wartość zamówień, którą już posiadamy na kolejny rok. Porównujemy to do analogicznej wartości rok temu. Natomiast kluczowe będą nasze dokonania w grudniu, wtedy portfel zamówień będzie bardziej miarodajny" - powiedział Tarański podczas konferencji.

Wiceprezes dodał, że Comarch pozyskuje nowe zlecenia głównie na rynkach zagranicznych, a szczególnie mocny jest napływ zamówień z obszaru telekomunikacyjnego.

"Te tendencje, które obserwujemy obecnie w przychodach są również widoczne w backlogu" - powiedział.

Na podstawie obecnie pozyskiwanych kontraktów, Tarański spodziewa sie, że w przyszłym roku grupa wypracuje dobre wyniki na rynku telekomunikacyjnym oraz w obszarze rozwiązań telekomunikacyjnych dla branży usługowej i przemysłu. W segmencie oprogramowania ERP w Polsce liczy na kontynuację tegorocznych wzrostów, a w krajach niemieckojęzycznych na stabilizację. W przypadku branży finansowej wyniki będą zależne od zleceń, które grupa może pozyskać w grudniu.

We wrześniu Comarch informował o wzroście tegorocznego portfela zamówień o ok. 7-8 proc. Po trzech kwartałach przychody wzrosły o 4,2 proc. do 1,107 mld zł.

Grupa spodziewa się w całym roku wzrostu funduszu płac podstawowych o ok. 7 proc. Fundusz wzrósł w minionym kwartale o 6,6 proc. rok do roku.

"Tych 7 proc. rocznie można się spodziewać. Myślę, że dla przyszłego roku również, nie należy zakładać mniej" - powiedział.

Tarański poinformował, że Comarch prawdopodobnie nie sfinalizuje do końca roku przejęć spółek informatycznych.

"Prowadzimy równolegle sporo projektów. Zobaczymy w I kw." - powiedział.

Jak podano w raporcie za trzeci kwartał, pod koniec października Comarch objął 567 certyfikatów inwestycyjnych Comarch Corporate Finance FIZ za łączną cenę emisyjną 26 mln zł. Kilka dni później fundusz nabył 100 proc. w spółce Rox Star Maritime Ltd. z siedzibą na Malcie. Tarański poinformował w czwartek, że jest to firma z branży turystycznej, a inwestycja ma na celu dywersyfikację portfela inwestycyjnego funduszu. (PAP)

kuc/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki