REKLAMA

Ponowne żądanie śledztwa w sprawie maili Clinton

2016-07-12 05:01
publikacja
2016-07-12 05:01

Republikańscy przewodniczący dwóch komisji Izby Reprezentantów zażądali w poniedziałek wznowienia śledztwa w sprawie wykorzystywania przez byłą sekretarz stanu a obecną demokratyczną kandydatkę do prezydentury Hillary Clinton prywatnej skrzynki mailowej do celów służbowych.

Ponowne żądanie śledztwa w sprawie maili Clinton
Ponowne żądanie śledztwa w sprawie maili Clinton
fot. Lucas Jackson / / FORUM

Jason Chaffetz, przewodniczący Komisji ds. Nadzoru i Reformy Rządu i Bob Goodlatte, szef Komisji ds. Sądownictwa twierdzą, że Clinton złożyła w tej sprawie przed Kongresem fałszywe zeznania pod przysięgą.

Ich zdaniem materiał dowodowy zgromadzony przez Federalne Biuro Śledcze (FBI) "wydaje się pozostawać w jawnej sprzeczności z niektórymi aspektami zeznań" byłej sekretarz stanu.

Chaffetz i Goodlatte zażądali wznowienia śledztwa w liście do prokurator federalnej Channing Philips.

Podległe Departamentowi Sprawiedliwości FBI niedawno zakończyło dochodzenie w sprawie maili Clinton nie znajdując podstaw do postawienia zarzutów karnych. Przyznało jednak, że Clinton wykazała "wyjątkową lekkomyślność" w obchodzeniu się z wiadomościami e-mail zawierającymi poufne informacje.

Clinton twierdziła, że nie zdawała sobie sprawy, że posługiwała się wówczas prywatną skrzynką mailową.

Do sprawy wrócił niedawno Departament Stanu wznawiając, zawieszone wcześniej, wewnętrzne postępowanie wyjaśniające. (PAP)

jm/

Źródło:PAP
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Wybory w USA

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki